„Pociąg do Miłkowic” - taki tytuł nosi etiuda, która powstaje w Miłkowicach. Tworzą ją mieszkańcy gminy wspólnie z profesjonalnymi aktorami. Premiera filmu odbędzie się 13 grudnia.
- Ta reakcja doskonale pokazuje, jak wiele dzieli te dwie grupy i dlatego zorganizowaliśmy warsztaty międzypokoleniowe, które doskonale się sprawdziły. W trakcie spotkań w ramach projektu Pociąg do Miłkowic uczestnicy dążą do stworzenia etiud teatralnych i filmowych, których wykonawcami są mieszkańcy Miłkowic - uczestnicy warsztatów. Bazą są opowieści i wspomnienia mieszkańców Miłkowic.
W filmie bohaterami są przede wszystkim kolejarze. Tło opowieści stanowi miłkowicka kolej, dworzec, pociągi. Motyw drogi i pociągu, podróży wydawał się autorom ciekawą osią, wokół której można budować opowieść o Miłkowicach. Taka opowieść złożona z różnych puzzli będzie piękną wizytówką, pocztówką z Miłkowic. Podróż zaś metaforą życia, historią losów poszczególnych bohaterów, całych rodzin, wreszcie całej społeczności.
- Nasza opowieść łączy to, co jest historią z tym, co żywe, teraźniejsze. Wierzymy, że takie spotkania staną się pretekstem do współpracy wielu pokoleń, które, mimo że połączone są miejscem zamieszkania, to niejednokrotnie żyją zupełnie osobno niewiele wiedząc o sobie nawzajem – dodaje Anna Graf.
Pociąg do Miłkowic to podróż ludzi z ludźmi, rozmowy w poszukiwaniu ciekawych tematów, zajęcia artystyczne, próba stworzenia autorskiej wypowiedzi mieszkańców, dotyczącej ich miejscowości, jej historii, specyfiki, niezwykłych wydarzeń tych teraźniejszych i z przeszłości.
Efekt pracy zostanie publiczności 13 grudnia w budynku GOKIS w Siedliskach.[FOTORELACJA]10499[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz