Zamknij
Ważne

„Maluchy lubią wiersze” i je recytują w MCK

12:38, 27.04.2016
Skomentuj

W Młodzieżowym Centrum Kultury rozpoczął się trzydniowy maraton recytatorski, w którym uczniowie klas I – III recytują wiersze. Na początek wystąpili uczniowie klas I.

W pierwszym dniu do konkursu stanęło 25 uczniów klas pierwszych z całego regionu. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie, ponieważ w większości po raz pierwszy mieli do czynienia z prawdziwą sceną.

- Dzieci przyjechały z Tomaszowa Bolesławieckiego, Bolesławca, Jawora, Kotli, Lubina, Polkowic i oczywiście nie zawiedli nas mali legniczanie – mówi Agnieszka Socha z Młodzieżowego Centrum Kultury. - Jest to dla nich ogromne wydarzenie a zarazem wielkie wyróżnienie, ponieważ na scenie stają zwycięzcy eliminacji szkolnych.

Mimo wielkiej tremy mali artyści zachwycili wszystkich swoją interpretacją wierszy. Jury oprócz pierwszych trzech miejsc przyznało kilka wyróżnień.

Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Domalik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze. Drugie miejsce Lena Juzak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy, trzecie Daria Paduch ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej.

Wyróżnienia trafiły do: Kornelii Boczkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kotli, Leny Dul ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Julii Gembuś ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie, Bartosza Kraszewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 19, Julii Najdeckiej ze Szkoły Podstawowej nr 20, Szymona Ordona ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie i Łukasza Żydka ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody. Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali nagrody książkowe. W czwartek o nagrody powalczą uczniowie klas drugich, w piątek klas trzecich.[FOTORELACJA]11119[/FOTORELACJA]

(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Fundacja KGHM finansowała kampanię PiS z darowizn?

Walcie się komusze tworzydła. Bierzcie świece i skaczcie sobie pod swądami, a nie za wydawanie wyroków.

El kuszydojpa

19:53, 2025-07-16

Pożegnanie Bartłomieja Żygadły

Niech spoczywa w pokoju

Hekate

19:49, 2025-07-16

Flaga i hymn na nowo? Rząd chce korekty

Orzeł na godle Polski powinien wyglądać w sposób symbolizujący dumę, siłę i jedność narodową. Głowa i Korona: Orzeł z głową zwróconą w prawo, z czubem korony ozdobionej stylizowanymi, złotymi elementami, symbolizującymi suwerenność i majestat. Korona powinna być bogato zdobiona, z detalami nawiązującymi do tradycji monarchicznych. Skrzydła: Rozpostarte szeroko, z piórami ułożonymi dynamicznie, co podkreśla gotowość do obrony i siłę. Skrzydła mogą być lekko uniesione, z detalami ukazującymi rozbudowane pióra. Tułów: Silny i muskularny, z wyraźnym piersiowym i detalami symbolizującymi odwagę. Na piersi można umieścić tarczę lub herb, jeśli jest to część projektu. Orzeł trzyma w szponach symbole władzy i suwerenności – na przykład miecz, który może symbolizować obronę, lub gałązkę laurową oznaczającą zwycięstwo i pokój. Wzór powinien być wyraźny i elegancki, z elementami heraldycznymi, zachowując klasyczny i dostojny charakter. Taki wygląd orła na godle ma podkreślać dumę narodową, jedność i potęgę Rzeczypospolitej.

tak też może być

19:19, 2025-07-16

Będą nowoczesne place zabaw przy żłobkach

Plac zabaw może i fajny ale kto go będzie pilnował ? Ochrona czy może pracownicy żłobków

lepiej bez placów

19:01, 2025-07-16

0%