Tłum legniczan zjawił się na promocji XXXVII tomu „Szkiców Legnickich”. Każdy czytelnik otrzymał darmowy egzemplarz wydawnictwa.
Na uwagę zasługuje praca Marii Kubasik i Marka Żaka „Złota legnicka jesień”, która w oparciu o odkryte materiały archiwalne, przedstawia w szerokim kontekście krajowym i lokalnym przebieg wydarzeń 1956 roku w Legnicy.
W dziale „Studia i materiały” znalazły się teksty, w których znaleźć można unikalne informacje dotyczące historii i kultury miasta. Stanisław Firszt opisuje historię złotego krzyżyka odkrytego na legnickim grodzie czyli w miejscu gdzie dziś znajduje się Zamek Piastowski.
Jurij Asaułow, w oparciu o odnalezione przez siebie dokumenty źródłowe w archiwum Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, podejmuje kwestie zadań radzieckiej komendantury wojennej w zakresie zaprowadzania ładu i porządku w mieście, normalizacji życia społecznego i gospodarczego oraz współpracy radzieckiej administracji wojskowej z władzami polskimi w rozwiązywaniu problemów polskiej ludności Legnicy w latach 1945-1946.
„Szkice Legnickie” to unikatowe wydawnictwo. Tym cenniejsze, że znaleźć w nich można informacje na temat kultury i historii miasta, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. Nic więc dziwnego, że wydawnictwo jest rozchwytywane i ma swoich czytelników nie tylko w Legnicy i Polsce. Zapytania o kolejne tomy płyną także zza granicy. „Szkice...” trafiają do wszystkich szkolnych bibliotek w mieście i na pewno są doskonałym uzupełnieniem wiadomości z zakresu historii regionu.[FOTORELACJA]12007[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz