Koncertem Kwintetu Katarzyny Mirowskiej z rozpoczęła się tegoroczna edycja cyklu wakacyjnych koncertów, czyli Legnickiego Letniego Grania. Formacja wystąpiła z programem „Gershwin na 5”. Muzycy zaprezentowali utwory George i Iry Gershwinów.

Czy można słuchać muzyki „króla jazzu” w lipcowym skwarze? Okazuje się, że tak, kiedy wykonują ją fantastyczni muzycy. A tacy byli wykonawcy, którzy wystąpili w niedzielne popołudnie przed legnicką licznie zgromadzoną na Placu Powstańców Wielkopolskich publicznością.
Kwintet Katarzyny Mirowskiej tworzą czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej. Mają na swoim koncie wiele nagród, wydanych płyt oraz współpracę z czołówką polskiego jazzu.
Każdy z członków kwintetu to uznany artysta z bogatym dorobkiem, uczestniczący aktywnie w życiu koncertowym i pedagogicznym. Ich współpraca z czołówką polskiego jazzu oraz liczne nagrody i wydane płyty potwierdzają ich wysokie umiejętności i zaangażowanie w muzykę.
W skład kwintetu wchodzą: Katarzyna Mirowska — śpiew, Dominik Mąkosa — fortepian / instrumenty klawiszowe, Jakub Olejnik – kontrabas, Jakub Lechki — perkusja, Tomasz Pruchnicki — saksofon tenorowy i sopranowy.
Koncert Kwintetu Katarzyny Mirowskiej był doskonałym początkiem Legnickiego Letniego Grania. Występ z programem „Gershwin na 5” dostarczył publiczności wielu emocji i niezapomnianych wrażeń, udowadniając, że muzyka George'a Gershwina jest ponadczasowa i potrafi zachwycić w każdej sytuacji.
Już dziś wiadomo, że gwiazda kolejnego Legnickiego Letniego Grania także zabierze słuchaczy do krainy jazzu.[FOTORELACJA]20571[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosowań itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:41, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosować itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:39, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
w Winkelmanie ludzie pracują po 12 godzin
malik
11:30, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
a na strefie ludzie pracują po 12 godzin w upałach, nikt nie przestrzega kodeksu pracy
bajka
11:28, 2026-06-26