Zamknij
Ważne

Szansa dla spóźnialskich i niezdecydowanych rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych pod koniec lipca

Lilla SadowskaLilla Sadowska 11:59, 15.07.2025
Skomentuj II Liceum Ogólnokształcące (LS lca.pl) II Liceum Ogólnokształcące (LS lca.pl)

W legnickich szkołach ponadpodstawowych wciąż są wolne miejsca. Przed uczniami, którzy nie zakwalifikowali się w pierwszym etapie rekrutacji albo w ogóle nie brali w nim udziału, otwiera się kolejna szansa. Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się 28 i 29 lipca. Wystarczy złożyć wniosek bezpośrednio w szkole, która ma jeszcze wolne miejsca.

 

14 lipca zakończył się pierwszy etap elektronicznej rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W systemie e-naboru do miejskich szkół zakwalifikowano 1139 uczniów. Przygotowanych było 1288 miejsc w 41 oddziałach. O przyjęciu do konkretnej klasy decydowała liczba punktów za wyniki egzaminu, oceny na świadectwie, osiągnięcia konkursowe oraz działalność społeczną.

 

Miasto ponownie wykorzystało elektroniczny system naboru, z którego korzystają wszystkie szkoły publiczne poza artystycznymi i specjalnymi. Oferta była szeroka. Licea ogólnokształcące zaproponowały profile ścisłe, przyrodnicze, humanistyczne i artystyczne. W VII LO przygotowano klasy mundurowe. Technika kształcą w 31 zawodach, a szkoły branżowe I stopnia w 16. Wśród nich są m.in. technik mechatronik, spedytor, fryzjer, kucharz, sprzedawca, kierowca mechanik i wielu innych.

 

W kilku placówkach wprowadzono zmiany, z powodu braku chętnych zmodyfikowano ofertę w Branżowej Szkole I stopnia nr 1 i 2 oraz w Technikum Samochodowym. Zrezygnowano m.in. z kierunków: elektryk, mechatronik, operator obrabiarek skrawających i technik elektromobilności. W Technikum nr 4 utworzono nowy oddział w zawodzie technik logistyk, a w jednym z kierunków zwiększono liczbę miejsc.

 

Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych uczniów zostaną opublikowane 16 lipca, zarówno w systemie e-naboru, jak i bezpośrednio w szkołach. Od 17 do 24 lipca rodzice uczniów zakwalifikowanych będą musieli potwierdzić wolę nauki, przynosząc oryginały dokumentów. Dopiero wtedy, 25 lipca do godziny 12:00, szkoły ogłoszą ostateczne listy osób przyjętych i nieprzyjętych.

 

Ci, którzy nie dostali się do żadnej szkoły lub nie uczestniczyli w rekrutacji, będą mogli ubiegać się o miejsce w ramach rekrutacji uzupełniającej. Potrwa ona dwa dni, od 28 do 29 lipca do godziny 15:00. Wniosek należy złożyć bezpośrednio w sekretariacie szkoły, która dysponuje jeszcze wolnymi miejscami.

 

W sumie takich miejsc zostało 94. Najwięcej czeka na uczniów w szkołach branżowych I stopnia. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących można jeszcze rozpocząć naukę jako ślusarz czy automatyk. W Zespole Szkół Samochodowych są wolne miejsca w zawodach kierowca mechanik, mechanik pojazdów i elektromechanik. CKZiU zaprasza przyszłych kucharzy, kelnerów, magazynierów i sprzedawców. W ZSB są jeszcze miejsca w zawodach murarz-tynkarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych.

 

W technikach także można jeszcze znaleźć miejsce. W CKZiU w zawodzie technik usług fryzjerskich, w ZSB w zawodzie technik budownictwa, w ZSTiO – technik przemysłu metalurgicznego, technik spedytor i technik urządzeń energetyki odnawialnej. ZSS wciąż ma wolne miejsca dla kandydatów do klasy technik mechatronik.

 

Lista wolnych miejsc będzie aktualizowana na stronie elektronicznego systemu naboru. Ostateczne wyniki rekrutacji uzupełniającej zostaną opublikowane 14 sierpnia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

tylko najlepszetylko najlepsze

1 1

Trzeba sie pchać do tych szkół z rankingu gazety . Jak sie zapisałeś do szkoły z końca listy to pewnie niczego się nie nauczysz. Jeśli jest jeszcze szansa to można się przepisać

12:15, 15.07.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ty i tak niczegoTy i tak niczego

1 2

się nie nauczyłeś, nieuku po zawodówce.

12:18, 15.07.2025

Ofsik tłuk pisowski Ofsik tłuk pisowski

1 3

Staży karzom iść do szkoły a ja nie kcem. Wolem hejtowac na forum.

12:23, 15.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tysiace zawodówtysiace zawodów

2 0

ahhh .... dla wielu marzeniem jest kod zawodu 111301 = Wyższy urzędnik samorządowy
No bo wujek był urzędnikiem, tata był, siostra i matka były no to i ja też będę. Dzięki temu w wielu gminach pracuja od dekad całe rodziny. Oczywiście można jakby przy okazji wyykonac skok na etat w zarządzie jakiejś państwowej spółki. Tym którym sie nie uda zdobędą zawód telemarketera ( kod 524404 ) albo prezes ( kod zawodu = 112017 )

12:25, 15.07.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do przegrywaDo przegrywa

0 1

a ty dalej będziesz przegranym wyrobnikiem tyrającym w kołchozie.

14:12, 15.07.2025

dla zagubionychdla zagubionych

2 0

Wybór szkoły, który będzie sprzyjał późniejszemu zdobyciu atrakcyjnego zawodu w Twoim regionie, wymaga przemyślenia kilku kroków. Oto kilka wskazówek:

Zbadaj lokalny rynek pracy
Dowiedz się, jakie zawody są najbardziej poszukiwane w Twoim regionie. Możesz to zrobić, sprawdzając oferty pracy, rozmawiając z pracodawcami, urzędami pracy czy korzystając z raportów o rynku pracy.

Zidentyfikuj swoje zainteresowania i mocne strony
Wybieraj kierunki, które pasują do Twoich pasji i umiejętności. Praca w branżach, które Cię interesują, będzie bardziej satysfakcjonująca i daje większe szanse na rozwój.

Sprawdź oferty edukacyjne
Zbadaj, jakie szkoły w Twoim regionie oferują kierunki związane z pożądanymi zawodami. Zwróć uwagę na jakość nauczania, praktyki zawodowe, współpracę z firmami i możliwości rozwoju. Sprawdź rankingi Perspektyw

Rozważ praktyczne aspekty
Upewnij się, że wybrana szkoła oferuje praktyki, staże lub współpracę z lokalnymi firmami, co zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie po ukończeniu nauki.

Zasięgnij rady ekspertów i absolwentów
Porozmawiaj z nauczycielami, doradcami zawodowymi, a także z osobami, które ukończyły interesujące Cię kierunki i pracują w regionie.

Planuj długoterminowo
Pomyśl o możliwościach dalszej edukacji, specjalizacji czy rozwoju kariery. Czasami warto wybrać szkołę, która daje solidne podstawy i możliwość dalszego kształcenia.

Bądź elastyczny i otwarty na zmiany
Rynek pracy się zmienia, więc warto być gotowym na dostosowanie się i rozwijanie nowych kompetencji w przyszłości.

Co najważniejsze zobacz sam ile firm sie zwija powiedzmy po 2 latach działności. Ich upadki mogą podpowiedzieć czego nie wybierać.

13:34, 15.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YanekYanek

1 2

Ja nie mam szkoły bo jestem robolem z dysleksjom. Tyram za grosze i mam konkóbine i trujke jej bachoruw na utrzymaniu. Lubie tesz drzec krzywego ry.ja na klepisku w parku chej śmiec yeeeeee!

13:56, 15.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dyżurny czubek Dyżurny czubek

0 0

Poznałem takie słowo jak dysleksja i bardzo mi się podoba. Bedem teras pisał dyslektyk i dysleksja. Nie wiem co oznacza.

16:51, 15.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%