Zamknij

Posłowie odrzucili związki partnerskie.Jak głosowali?

14:08, 25.01.2013
Skomentuj

Na piątkowym posiedzeniu Sejm odrzucił wszystkie projekty ustaw o związkach partnerskich. Sprawdziliśmy, jak zagłosowali posłowie z naszego regionu.

W Sejmie przepadły projekty ustaw dotyczących związków partnerskich, wniesione przez SLD, Ruch Palikota oraz Platformę Obywatelską. Za ich odrzuceniem głosowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski, w przeważającej części posłowie PSL oraz konserwatywni posłowie PO.

Wszystkie głosowane projekty ustaw dawały możliwość zawarcia związku parom hetero i homoseksualnym. Dwie osoby hetero lub homoseksualne mogłyby zawrzeć przed notariuszem albo przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego umowę związku partnerskiego. Poselskie projekty regulowały też m.in. kwestie dziedziczenia, wspólnego zaciągania kredytów oraz obowiązku alimentacyjnego. Żaden z nich nie zezwalał na adopcję dzieci.

Posłowie z okręgu legnickiego głosowali zgodnie z oficjalną linią programową swoich klubów. Związki partnerskie poparli Ryszard Zbrzyzny i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD) oraz Henryk Kmiecik (RP), a także posłowie PO: Robert Kropiwnicki, Grzegorz Schetyna, Ewa Drozd, Zofia Czernow i Norbert Wojnarowski. Przeciwni byli Adam Lipiński, Wojciech Zubowski, Marzena Machałek i Elżbieta Witek z PiS.

(J(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%