Zamknij

Silna reprezentacja biznesu w Zagłębiu Miedziowym

10:02, 27.06.2022
Skomentuj

Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0., Centrum Mediacji, Program Mentoringowy, konferencje dla biznesu i samorządów, szkolenia, webinary, seminaria, edukacja prawna, międzynarodowa współpraca… Nie sposób wyliczyć wszystkich działań Związku Pracodawców Polska Miedź. Śmiało można za to powiedzieć, że to jedna z najsilniejszych organizacji zrzeszających pracodawców w Polsce.

22 czerwca odbyło się XXXIV Zgromadzenie Ogólne Związku Pracodawców Polska Miedź. To była znakomita okazja do podsumowania działalności Związku i rozmowy o jego planach na przyszłość. Zgromadzenie udzieliło absolutorium członkom Zarządu i w związku z upływem kadencji wybrało nowy skład Rady Związku. Będzie ona nadal pracować pod przewodnictwem Marcina Chludzińskiego, Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Rada powołała na III kadencję Zarząd Związku w niezmienionym składzie: Beata Staszków, Prezes Zarządu oraz Paweł Ernst i Piotr Karwan, Wiceprezesi Zarządu. Związek Pracodawców Polska Miedź zrzesza blisko 120 firm nie tylko z Dolnego Śląska. Obok oddziałów i spółek Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. są wśród nich także lokalne samorządy i ich jednostki organizacyjne, uczelnie wyższe oraz małe i średnie firmy z różnych branż.

- Różnorodność jest naszą siłą. Synergia wiedzy i doświadczeń wielu rodzajów organizacji, od globalnych koncernów takich jak KGHM poprzez duże firmy prowadzące międzynarodową działalność, po mniejsze, czasami rodzinne przedsiębiorstwa daje niebywałe efekty. W Związku pracodawcy znajdują przestrzeń do współpracy i możliwość nawiązywania wartościowych relacji biznesowych. Każda z firm członkowskich może liczyć na pełny dostęp do szerokiej oferty wsparcia biznesu, szacunek, życzliwość i zainteresowanie- zapewnia Beata Staszków, prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Propozycje Związku są niezwykle atrakcyjne i, co istotniejsze, bardzo użyteczne dla przedsiębiorców. Wystarczy przywołać sprawozdanie z działalności w minionym roku przedstawione podczas Zgromadzenia Ogólnego. W kilkuset wydarzeniach organizowanych przez ZPPM uczestniczyło kilka tysięcy osób!

Związek dzieli się wiedzą i dobrymi praktykami. Temu celowi służą m.in. kongresy, konferencje i seminaria dotyczące rozwoju przedsiębiorczości, przemysłu wydobywczego, finansów oraz prawa. Wspiera rozwój kompetencji osobistych i zawodowych managerów oraz pracowników firm członkowskich poprzez szkolenia z zakresu zarządzania zespołami, negocjacji handlowych, trudnych sytuacji w biznesie itp. Ponad 100 osób wzięło udział w pięciu edycjach Programu Mentoringowego. W Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0 Związek wprowadza przedsiębiorców w świat nowoczesnych technologii. Prowadzi także Centrum Mediacji oraz szeroką edukację prawną. Eksperci ZPPM biorą udział w pracach ważnych krajowych gremiów (np. Radzie Dialogu Społecznego, czy ministerialnych komisjach międzyresortowych), stale monitorują prawodawstwo polskie i europejskie. Tylko w 2021 roku zajmowali się 615 projektami aktów legislacyjnych. Pracodawcy mogą nawiązać nowe kontakty biznesowe podczas spotkań networkingowych, gali, śniadań biznesowych, czy imprez sportowych.

- Sami jesteśmy zaskoczeni tym, jak dużo było wydarzeń. Wszystkie działania mają wspólny mianownik. Jest nim skuteczne wsparcie firm członkowskich w codziennym funkcjonowaniu
i rozwoju. Wiemy, że prowadzenie biznesu, zwłaszcza w ostatnich miesiącach najpierw naznaczonych kryzysem związanym z pandemią COVID-19, a później niestabilną sytuacją geopolityczną wywołaną wojną w Ukrainie, jest wyjątkowo trudne i nieprzewidywalne. Chcemy przedsiębiorcom pomóc, wskazywać rozwiązania, badać trendy, szukać nowych idei
i pomysłów – deklaruje Beata Staszków.

A jak te działania postrzegają przedsiębiorcy? Z okazji 25-lecia ZPPM przeprowadzono badania, w których uczestniczyła większość firm członkowskich, wystawiając Związkowi celującą ocenę. ZPPM praktycznie w 100 proc. spełnia oczekiwania pracodawców. Działalność Związku jest także spójna z polityką społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzoną przez KGHM Polska Miedź S.A. Gospodarczy rozwój regionu zajmuje w niej strategiczne miejsce.

KGHM to największy pracodawca w regionie. Oznacza to wielką odpowiedzialność nie tylko za teraźniejszość, ale i przyszłość Zagłębia Miedziowego i całego Dolnego Śląska. Mamy świadomość, że od siły biznesu zależy pomyślność nas wszystkich. To małe i średnie firmy generują największy procent PKB i mają ogromne znaczenie dla budowania gospodarczej potęgi regionu i kraju. Dlatego wspieramy przedsiębiorczość. Naszym zadaniem jest stymulowanie i inspirowanie firm oraz tworzenie przyjaznego klimatu dla ich rozwoju – podkreśla Paweł Ernst, Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź oraz Dyrektor Departamentu Wdrażania Strategii i Projektów Strategicznych w KGHM Polska Miedź S.A.

Związek Pracodawców Polska Miedź jest inicjatorem różnorodnych działań sprzyjających współpracy biznesu i samorządów. To dwa zależne od siebie światy. Wiele zależy od wzajemnego zrozumienia, współdziałania i szukania ważnych dla lokalnych społeczności celów.

- Jesteśmy przekonani, że drzemie w tym obszarze ogromny i niewykorzystany jeszcze do końca potencjał. Wszystkie siły, które mają wpływ na rozwój gospodarki, powinny w pierwszej kolejności myśleć lokalnie. Nazywam to patriotyzmem gospodarczym. Poczujmy się w obowiązku wzajemnie o siebie dbać, wspierać się, realizować wspólne przedsięwzięcia i projekty, kupować lokalne produkty. Tworzenie płaszczyzn długofalowej współpracy przedsiębiorców i samorządowców jest jedną z idei Związku Pracodawców Polska Miedź. Jako radny Sejmiku Dolnośląskiego pomagam te dwa światy łączyć – zaznacza Piotr Karwan, wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Konkretnym przykładem regionalnej współpracy jest powołana przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego. W pracach Rady uczestniczą przedstawiciele biznesu, samorządów, KGHM oraz Związku Pracodawców Polska Miedź.

- Naszym celem jest zachęcenie jak największej liczby przedsiębiorców z regionu do skorzystania z możliwości inwestycyjnych, jakie stwarzają SSE. Wciąż pokutuje mit, że to propozycja dla dużych zagranicznych koncernów. Tymczasem bardzo wiele na ulokowaniu swoich przedsięwzięć w strefach mogą zyskać małe i średnie firmy. Będziemy także przygotowywać dla samorządów rekomendacje w zakresie działań, które mogą przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej danej gminy lub powiatu – zapowiada Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, członek Rady Związku Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprasza firmy do zrzeszania się w tej organizacji. Więcej informacji o działalności ZPPM można znaleźć na stronie www.pracodawcy.pl oraz na profilach Związku w mediach społecznościowych.

- Zapraszamy także na spotkanie do nas. Chętnie przedstawimy ofertę Związku, opowiemy o korzyściach, jakie przedsiębiorcy odnoszą ze współpracy z nami, posłuchamy nowych pomysłów na działania. Nasze drzwi są zawsze szeroko otwarte dla wszystkich pracodawców – zachęca Piotr Karwan, wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Warto podkreślić, że wiele z działań Związku ma charakter otwarty i może w nich wziąć udział każdy zainteresowany daną tematyką.

 RADA ZWIĄZKU PRACODAWCÓW POLSKA MIEDŹ:

Marcin Chludziński – przewodniczący Rady Związku.

Przedstawiciele I Filara - Ciąg Technologiczny KGHM Polska Miedź S.A., Józef Kos – główny specjalista w Departamencie Komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A., Jarosław Twardowski – dyrektor wykonawczy ds. rozwoju w KGHM Polka Miedź S.A., Sekretarz Rady Związku, Magdalena Wróbel –dyrektor daczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi KGHM Polska Miedź S.A. wiceprzewodnicząca Rady Związku, Radosław Żydok – dyrektor Departamentu Projektów Transformacyjnych w KGHM Polska Miedź S.A, wiceprzewodniczący Rady Związku.

II Filar – Grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A.

Bernard Cichocki – prezes zarządu KGHM Zanam S.A., Grzegorz Sosna – prezes zarządu NITROERG S.A., Adrian Szymański – prezes zarządu KGHM Metraco S.A.

III Filar – Jednostki Samorządu Terytorialnego

Jacek Szwagrzyk – wójt gminy Gaworzyce.

IV Filar – Pozostałe podmioty

Przemysław Bożek – prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Dominik Brach -wiceprezes zarządu ds. rozwoju DB Energy S.A., Grzegorz Dzik – prezes zarządu IMPEL S.A.

ZARZĄD ZWIĄZKU PRACODAWCÓW POLSKA MIEDŹ:

Beata Staszków – prezes zarządu, Paweł Ernst – wiceprezes zarządu, Piotr Karwan – wiceprezes zarządu.

(LS(lca.pl), materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(12)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Zawodowi kierownicy, zrzeszeni w związku zawodowym znowu musieli coś uzgodnić i ustalić? A może zapoznać się z wytycznymi centrali? Hahahahahahahahaha poza byciem politycznymi nominantami to czego np. dokonali? Jakie mają osobiste osiągnięcia?

10:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

schizofremnik sankcja M morawiecki wie jak rzodzic polską gratuluje .pochwalam bo jestem polak

10:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Jedno jest pewne. W czasach galopującej inflacji przy kosmicznych cenach paliw mamy w Legnicy najtańsze bilety autobusowe. Brawo urzędnicy. Tak trzymać.

11:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Zawodowi kierownicy, zrzeszeni w związku zawodowym znowu musieli coś uzgodnić i ustalić? A może zapoznać się z wytycznymi centrali? Hahahahahahahahaha poza byciem politycznymi nominantami to czego np. dokonali? Jakie mają osobiste osiągnięcia?[/quote] jakby mieli sami prowadzić swój biznes to by padli po miesiącu

01:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Jedno jest pewne. W czasach galopującej inflacji przy kosmicznych cenach paliw mamy w Legnicy najtańsze bilety autobusowe. Brawo urzędnicy. Tak trzymać.[/quote]
W Lubinie za DARMO...

02:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Może kto wie, kto wymieniony w I Filarze pochodzi z ciągu ciągu technologicznego KGHM.

06:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Hahaha"][quote="Gość"]Jedno jest pewne. W czasach galopującej inflacji przy kosmicznych cenach paliw mamy w Legnicy najtańsze bilety autobusowe. Brawo urzędnicy. Tak trzymać.[/quote]
W Lubinie za DARMO...[/quote]

Spoko. Skończy się miedź, skończy się darmocha i Lubin się skończy.
Ten tamtejszy spenio też wydaje więcej niż ma?
Zaliczycie takie jbnięcie o glebę jak niegdyś Wałbrzych, to się z letargu może obudzicie, ale wtedy będzie za późno.

06:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Hahaha"][quote="Gość"]Jedno jest pewne. W czasach galopującej inflacji przy kosmicznych cenach paliw mamy w Legnicy najtańsze bilety autobusowe. Brawo urzędnicy. Tak trzymać.[/quote]
W Lubinie za DARMO...[/quote]
Sprawdź w jakich miastach w Polsce jest darmowa komunikacja.
Wszystkie mniejsze od Legnicy:
Bełchatów, Głowno, Goleniów, Gostyń, Lubin, Mława, Nowogard, Nysa, Ornontowice, Otmuchów, Świerklany, Ząbki i Żory
2 największe z nich czyli Lubin i Bełchatów mają u siebie bardzo bogate spółki państwowe, które płacą ogromne podatki i dlatego ich stać.

07:00, 27.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"][quote="Hahaha"][quote="Gość"]Jedno jest pewne. W czasach galopującej inflacji przy kosmicznych cenach paliw mamy w Legnicy najtańsze bilety autobusowe. Brawo urzędnicy. Tak trzymać.[/quote]

W Lubinie za DARMO...[/quote]

Sprawdź w jakich miastach w Polsce jest darmowa komunikacja.
Wszystkie mniejsze od Legnicy:
Bełchatów, Głowno, Goleniów, Gostyń, Lubin, Mława, Nowogard, Nysa, Ornontowice, Otmuchów, Świerklany, Ząbki i Żory
2 największe z nich czyli Lubin i Bełchatów mają u siebie bardzo bogate spółki państwowe, które płacą ogromne podatki i dlatego ich stać.[/quote]


Nie można tych miasteczek porównywać do potężnej Legnicy której gospodarka opiera sie na strefach ekonomicznych, jednym basenie, dwóch teatrach, galerii sztuki i muzeum. Legnica potężna ale dalej jest miastem rozwijającym sie.

09:00, 28.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Strefy są zwolnione z podatków a groszowe wpływy od opodatkowania robotników nie są znaczące. Dlatego Legnicy na nic nie stać.

09:00, 28.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Sami dyrektorzy prezesi spece od sralczyngu kalczyngu a robić nie ma komu

03:00, 28.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Sami dyrektorzy prezesi spece od sralczyngu kalczyngu a robić nie ma komu[/quote]
Im chodzi tylko o kasę z KGHM

04:00, 28.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%