804 legnickich szóstoklasistów, w tym 24 uczniów ze szkół niepublicznych zasiadło do sprawdzianu podsumowującego naukę na poziomie szkoły podstawowej.
Od ubiegłego roku sprawdzian składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje zadania z języka polskiego i matematyki, część druga – zadania z języka obcego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.
Zadania z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z języka obcego mają formę zamkniętą. Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, a druga – 45 minut. Rozdziela je przerwa.
Sprawdzian, podobnie jak w latach ubiegłych, ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Nie określa się jednak minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Zatem egzaminu nie można nie zdać. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będzie uczestniczył w sprawdzianie 5 kwietnia, przystąpi do niego w czerwcu.
W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu. W dokumencie podane będą (wyrażone w procentach) cztery wyniki: z części pierwszej (wynik ogólny oraz szczegółowe wyniki z języka polskiego i matematyki) oraz z części drugiej (z języka obcego). Wynik procentowy to odsetek punktów, które uczeń zdobył za zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności z danego przedmiotu.[FOTORELACJA]11018[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ognisko bez dotacji z urzędu marszałkowskiego
I tak nie potrzebujemy wyimagowanych żetonów z unii. Te wszelkie dofinansowania to nic innego jak zadłużanie państwa u Helmuta. Precz z UEFA !
PolEXIT
16:29, 2025-07-07
Ognisko bez dotacji z urzędu marszałkowskiego
Pan dyrektor Koczubaj nie mógł uzyskać pomocy przy opracowaniu wniosku z Arlegu??? Przecież w Arlegu inkubatorze przedsiębiorczości pracuje i szefuje kumpel. Co to sie porobiło????
BezInkubatora
16:16, 2025-07-07
Ognisko bez dotacji z urzędu marszałkowskiego
Inkubator przedsiębiorczości! Czyli za ubije pieniądze budujemy pomieszczenia, które za stawkę komercyjną są wynajmowane i takim obiektem zarządza spółka państwowa! Tak są przejadane pieniądze unijne, bo nie tworzą miejsca na przedsiębiorczość! Panowie z PO pracy u podstaw zachęcam.
Przedsiebiorca
16:02, 2025-07-07
Patrycja Kamola w swoim „Labiryncie”
Sztos i klasa.
Mix
15:50, 2025-07-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz