Zamknij

Wyższa Szkoła Medyczna na progu piętnastolecia

18:00, 13.10.2018
Skomentuj

Obchodząca jubileusz 15 – lecia istnienia Wyższa Szkoła Medyczna, uroczyście rozpoczęła nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Stanisław Nicieja.

Wyższa Szkoła Medyczna w Legnicy rozpoczęła piętnasty rok swojej działalności i misji kształcenia magistrów pielęgniarstwa. Indeksy studentów odebrały w tym roku 182 osoby. W sobotę 13 października w siedzibie uczelni odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Rozpoczęła się w roku wyjątkowym, bowiem w roku, w którym obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zebranych na sali studentów i zaproszonych gości powitał Ryszard Pękała, rektor Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy.

- Rozpoczynaliśmy działalność z grupą 120 studentów na pierwszym roku. Po czternastu latach działalności, dyplom ukończenia studiów na naszej uczelni uzyskało 2,9 tysiąca studentów. 2,1 tysiąca osób uzyskało licencjat z pielęgniarstwa, 210 osób ukończyło licencjat ratownictwa medycznego, 590 uzyskało dyplom magistra pielęgniarstwa – wyliczał Ryszard Pękała, rektor Wyższej Szkoły Medycznej..

- Nie konkurujemy z uczelniami państwowymi. Nasi studenci sami opłacają swoje wykształcenie, dlatego staramy się żeby atmosfera i możliwości, które oferujemy ułatwiały i pomagały studentom w zdobyciu kwalifikacji, umiejętności i uzyskaniu dodatkowych uprawnień, co jest niezwykle ważne w zawodach pielęgniarskich. Studenci, osoby, które wybrały naszą uczelnię jako miejsce, w którym chcą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, są dla nas najważniejsi – dodał rektor.

Podczas inauguracji roku akademickiego, część z nich złożyła uroczyste ślubowanie i odebrała indeksy, w obecności prezydenta Tadeusza Krzakowskiego i Tadeusza Samborskiego, członka zarządu województwa dolnośląskiego.

Podczas inauguracji miejsce miało jeszcze jedno ważne wydarzenie, wręczenie dyplomów zasłużonym opiekunom praktyk studenckich. Podziękowania odebrały: Agnieszka Kaczan, Stanisława Tłuczek, Grażyna Miszczyk, Magdalena Undro, Halina Mozalewska, Agnieszka Kukułka i Izabela Pawlak.

Na zakończenie wykład inauguracyjny zatytułowany „Józef Piłsudski twórcą niepodległej Polski” wygłosił profesor Stanisław Nicieja.

[WIDEO]7421[/WIDEO]

[FOTORELACJA]14865[/FOTORELACJA]
(LS(lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Wyższa szkoła tylko z nazwy, bo poziom niższy niż w dawnym liceum medycznym! Gdzie im się równać do uczelni wrocławskich, ale prowincjonalna szkółka zawsze znajdzie zainteresowanie u okolicznej gawiedzi żądnej piedestałów bez wysiłku, zwłaszcza intelektualnego. Kolejna fabryka certyfikatów kupowanych wyłącznie za pieniądze. Może przydałaby się powtórna i rzetelna kontrola akredytacyjna?

Widok senatu tej dziwnej uczelni woła o pomstę do nieba. O takich prof. Kotarbiński zwykł mawiać, iż przedwojenna matura lepsza niż PRL-owska profesura, oczywiście o ile ktoś poza rektorem tytuły naukowe zdobył w ramach dorobku naukowego a nie np. wkładu finansowego.

To właśnie takie uczelnie jak WSM czy WSZ doprowadziły do deprecjacji rangi wyższego wykształcenia. Kiedyś na jedno miejsce na wyższej uczelni przypadało kilkunastu kandydatów a dzisiaj na jednego zainteresowanego oczekuje kilkanaście okolicznych "uczelni". W efekcie absolwenci takich uczelni mogą liczyć wyłącznie na pracę na taśmie produkcyjnej na strefie i to wyłącznie w charakterze pracownika niewykwalifikowanego.

01:00, 14.10.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Żale niedoszłego absolwenta?

05:00, 14.10.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Ob. RP"]Wyższa szkoła tylko z nazwy, bo poziom niższy niż w dawnym liceum medycznym! Gdzie im się równać do uczelni wrocławskich, ale prowincjonalna szkółka zawsze znajdzie zainteresowanie u okolicznej gawiedzi żądnej piedestałów bez wysiłku, zwłaszcza intelektualnego. Kolejna fabryka certyfikatów kupowanych wyłącznie za pieniądze. Może przydałaby się powtórna i rzetelna kontrola akredytacyjna?

Widok senatu tej dziwnej uczelni woła o pomstę do nieba. O takich prof. Kotarbiński zwykł mawiać, iż przedwojenna matura lepsza niż PRL-owska profesura, oczywiście o ile ktoś poza rektorem tytuły naukowe zdobył w ramach dorobku naukowego a nie np. wkładu finansowego.

To właśnie takie uczelnie jak WSM czy WSZ doprowadziły do deprecjacji rangi wyższego wykształcenia. Kiedyś na jedno miejsce na wyższej uczelni przypadało kilkunastu kandydatów a dzisiaj na jednego zainteresowanego oczekuje kilkanaście okolicznych "uczelni". W efekcie absolwenci takich uczelni mogą liczyć wyłącznie na pracę na taśmie produkcyjnej na strefie i to wyłącznie w charakterze pracownika niewykwalifikowanego.[/quote]
100 % racji i prawdy

06:00, 14.10.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kulkakulka

0 0

Gratulację! Mam nadzieję, że dalej będzie kształcić fachowców w tej trudnej i jakże potrzebnej dziedzinie, jaką jest medycyna.

06:00, 15.10.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%