Transport intermodalny staje się w ostatnim czasie coraz popularniejszy. Decyduje się na niego coraz więcej firm na całym świecie. Sprawdź już teraz najważniejsze informacje o tego rodzaju usłudze, aby razie potrzeby skorzystać z ekologicznego i bezpiecznego transportu intermodalnego. Dowiedz się, czym jest transport intermodalny, jak działa i dlaczego warto z niego skorzystać.
Czym charakteryzuje się transport intermodalny?Zastanawiasz się, czym tak właściwie jest transport intermodalny? O transporcie intermodalnym można mówić, gdy:
Sam transport intermodalny sprawdza się głównie do przewozu artykułów odzieżowych i dekoracyjnych. Pozwala on na szybkie i bezpiecznie przewiezienie dużej ilości małego towaru. Wykorzystuje się go głównie do transportu owoców, warzyw, napojów, tkanin, ubrań, tytoniu, wyrobów drewnianych czy też mniejszej elektroniki i drobnych maszyn. Ten rodzaj transportu dzieli się na kilka rodzajów. Wyróżnia się głównie podziały ze względu na zasięg (np. transport międzykontynentalny, międzynarodowy czy też krajowy), na charakter operatora (pośredni i bezpośredni) oraz na charakter używanych środków transportu (np. przewozy drogowo-morskie, drogowo-lotnicze, szynowo-drogowo-morskie czy szynowo-drogowo-rzeczne).
Jak wygląda transport intermodalny?W przypadku transportu intermodalnego na szczególną uwagę zasługuje proces jego trwania. To zadanie niezwykle skomplikowane głównie dla spedytora, który musi tak przygotować całą drogę przewozu, aby towar bez problemu dotarł z punktu A do punktu B, jednocześnie płynnie poruszając się pomiędzy środkami transportu różnego typu.
Najlepiej wytłumaczyć działanie takiego transportu na przykładach. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie bliżej nieokreślonego towaru, który musi przedostać się np. z Czech do Norwegii. Na początku cały ładunek musi zostać umieszczony w kontenerze bądź na specjalnej naczepie. Ważne jest, aby całość była szczelnie zabezpieczona nie tylko przed uszkodzeniami, lecz także osobami trzecimi. Podczas pierwszego transportu ładunek trafia na naczepę przewożoną ciągnikiem siodłowym, gdzie pokonuje drogę jedynie do przystosowanej do transportu kolei. Tam umiejscawiany jest na dedykowanych platformach kolejowych i dopinany do pociągu. W ten oto sposób dociera na nabrzeże w Polsce, gdzie zostanie przeniesiony na przygotowany do transportu ładunków statek. Dzięki temu towar trafia do Norwegii, a na miejscu zostaje odebrany przez ciągnik siodłowy, który odwozi cały ładunek do magazynu.
W ten sposób powstaje transport intermodalny drogowy-kolejowy. Taki transport oferują jedynie dobre i sprawdzone firmy. Dostępny jest on m.in. w firmie Omida. Całą ofertę tego przedsiębiorstwa znaleźć można na stronie https://omida.pl/. Dostępne są tam różnego rodzaju transporty, np. krajowy i międzynarodowy. Jeśli jednak interesuje Cię tylko transport intermodalny, koniecznie sprawdź podstronę https://omida.pl/transport-intermodalny/, aby znaleźć wszelkie potrzebne informacje o tym rodzaju przewozu.
Wybierając transport intermodalny, warto wiedzieć nie tylko, jak on działa, lecz także, jakie ma plusy. Szczególną uwagę przykłada się do bezpieczeństwa, które zapewnia taki rodzaj przewozu oraz optymalizacja kosztów. Dzięki niemu można nie tylko oszczędzać czas i pieniądze, lecz także zadbać o środowisko. Transport intermodalny jest ekologiczny, ponieważ zmniejszenie ilości substancji zagrażających środowisku dzięki logistycznemu ustaleniu przewozu, zapewnia możliwość przewiezienia za jednym razem większych partii ładunków oraz umożliwia przewóz 26 ton towaru w jednym kontenerze. Co równie ważne, wpływa on na zminimalizowanie ryzyka włamań i kradzieży oraz na zmniejszenie ryzyka uszkodzenia towaru w trakcie transportu.
0 0
Może ratusz skorzysta i przywiezie do Legnicy 200 000 ton węgla. Na chwile obecną załatwił aż 25 ton więc intermodalna wywrotka była by ok.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz