Zastanawiasz się nad rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej jako franczyzobiorca Żabki, ale brakuje ci doświadczenia i chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda taki biznes? Nie wiesz, jaki kapitał początkowy będzie ci potrzebny, jakie są wymagania lokalowe, czas pracy, potencjalne zyski oraz możliwości otrzymania wsparcia? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat franczyzy!
Rozpoczęcie nowego biznesu może wywoływać wątpliwości i skłaniać do zadawania różnych pytań. W przypadku franczyzy z Żabką jest to wyjątkowo proste i bezpieczne. Jednak warto omówić kilka podstawowych zagadnień, które pomogą ci w podjęciu decyzji o prowadzeniu własnego sklepu pod szyldem Żabki.
Co powinien wiedzieć potencjalny franczyzobiorca przed rozpoczęciem biznesu? Oto kilka najważniejszych kwestii:
Odpowiedzi na te pytania pozwolą ci rozważyć, czy jesteś właściwym kandydatem na franczyzobiorcę, a w przyszłości pomogą w efektywnym prowadzeniu biznesu.
W przypadku franczyzy nie musisz mieć własnego lokalu, w którym otworzysz sklep, nie musisz też szukać nieruchomości na własną rękę. O ten aspekt zatroszczy się franczyzodawca. Ty otrzymasz w pełni wyposażony sklep ze sprzętem i towarem. Po dopełnieniu formalności dostajesz klucze do swojej Żabki i możesz zacząć pracę!
Wkład własny w przypadku tego modelu biznesowego jest stosunkowo niski, bo może wynosić nawet około 5 000 złotych. Będą to środki potrzebne do zakupu kasy fiskalnej, a także zdobycia koncesji. Dlatego w przypadku decyzji o zostaniu franczyzobiorcą nie musisz martwić się wysokimi kosztami i związanym z nimi ryzykiem.
Przede wszystkim w tym biznesie liczy się kontakt z ludźmi. Dlatego ważne jest pozytywne, pełne motywacji nastawienie, które sprawi, że relacje z pracownikami i klientami będą dawać efekty w postaci wydajnej pracy i wysokich zysków. Osoba, która chce zostać franczyzobiorcą, musi założyć działalność gospodarczą — zarejestrować ją w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, a także mieć zaświadczenia o niezaleganiu w opłatach od Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacyjnego na franczyzobiorcę, zarejestrowaniu działalności i dopełnieniu formalności musisz odbyć specjalne szkolenie praktyczne i teoretyczne, by skutecznie zarządzać zespołem i stworzyć wokół swojego sklepu społeczność lojalnych klientów.
Żabka deklaruje, że 86% spośród ich franczyzobiorców w okresie od stycznia do lipca 2024 osiągała przychód wysokości nawet 27 000 złotych w ciągu miesiąca.
Warto też wspomnieć o polisie na biznes, którą zyskują osoby prowadzące sklepy Żabka. Jest to ich gwarant finansowego bezpieczeństwa w postaci grupowego ubezpieczenia.
Tak! Franczyza to model, który gwarantuje pomoc zarówno w czasie stawiania pierwszych kroków, jak i w dalszym prowadzeniu działalności. Już wiesz, że nie musisz znać się na rynku nieruchomości i samodzielnie tworzyć skomplikowanego biznesplanu — otrzymujesz w pełni wyposażony sklep oraz gotowy, sprawdzony model biznesowy. A kiedy już otworzysz swój punkt, możesz liczyć na pakiet szkoleń. W czasie działania biznesu możesz też — wraz ze swoimi pracownikami — doskonalić kompetencje na specjalnej platformie rozwojowej. Takie rozwiązania sprawią, że poczujesz się pewniej, a co za tym idzie, twój sklep będzie działać skuteczniej!
Więcej informacji na temat franczyzy Żabki szukaj na stronie: https://www.zabka.pl/franczyza/.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz