W poniedziałek Miedź Legnica rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach pokazały się nowe nabytki.


Na Orła Białego pojawił się także m.in. Marquitos. Hiszpan większość minionego sezonu stracił z powodu kontuzji.
Z kolei w barwach legnickiego klubu nie zobaczymy już na pewno Rafała Augustyniaka. Lider minionego sezonu zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami przeniesie się do Uralu Jekaterynburg.
Omar Santana i Borja Fernandez również trafią za granicę. Santana wybrał ofertę z Iranu, natomiast Borja Fernandez ze względów rodzinnych poprosił o rozwiązanie kontraktu i najprawdopodobniej powróci do Hiszpanii.

Działacze z Orła Białego mocno pracują nad pozyskaniem bramkarzy, bowiem latem Miedź opuściło trzech golkiperów: Kanibołocki, Dżanajew i Sapela.
Wielkiej kariery w Miedzi nie zrobili natomiast Mateusz Żyro i Elton Monteiro. Ten pierwszy wrócił do Legii Warszawa, natomiast Portugalczyk do Szwajcarii.

Legniccy działacze w dalszym ciągu negocjują przenosimy Marcina Robaka do Miedzi. Snajper ma kilka innych ofert z klubów Lotto Ekstraklasy i w dalszym ciągu nie podjął decyzji o swojej przyszłości.[FOTORELACJA]15737[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość06:00, 17.06.2019
Łosie pikk jeszcze odchodzi
Anonimowy Gość07:00, 17.06.2019
[quote="Dogas"]Łosie pikk jeszcze odchodzi[/quote]
Kto?
Anonimowy Gość08:00, 17.06.2019
Czyli te same błędy co w tamtym roku. Full obrońców i pomocników. Gdzie bramkarz i napastnik?????????????????
Anonimowy Gość09:00, 17.06.2019
Artur Pikk deklu
Anonimowy Gość09:00, 17.06.2019
Szkoda bo gdyby chociaż udało się utrzymać Pikka i Antona to z tyłu byłoby bardziej stabilnie. Szkoda też Omara bo na 1 ligę to wymiatał ale Santana poszedł chyba tylko za pieniędzmi Na szczęście jest szansa że z Iranu szybciej wróci niż tam poszedł. A tak swoją drogą to po liczbie odejść widać jaka ilość piłkarzy chciała oddać na murawie serce za naszą Miedź. Klauzule w kontraktach i kontrakty krótkoterminowe też pozostawiają wiele do życzenia bo praktycznie wszyscy odchodzą za darmo ( oczywiście rozumiem że na dużą część zawodników nas w tej chwili po prostu nie stać ) A wydawało się że te kilka lat w przeciągu których budowaliśmy drużynę na awans gdzie wszystko pod to było przygotowane zaprocentuje ale szereg dziwnych decyzji kadrowo- taktycznych spowodował że wróciliśmy do punktu wyjścia. WYstarczy zacząć od początku De Amo, Piątkowski, Adu, Łobo - emerytura w naprawde dziwnym momencie + liczba bieżących odejść to jest naprawde spora grupa. Pokazuje to że z drużyny z solidnym fundamentem zrobił się zlepek ludzi z przypadku nad którym niestety trener Nowak nie zapanował. Na dzień dzisiejszy minimalnym tylko pocieszeniem jest to że z drużyny, która robiła awans została spora część piłkarzy chociaż są już 2 lata starsi i mają wyrwane serducho w postaci Augustyniaka i mózg w postaci Santany. Miejmy nadzieje że uda się to załatać
Czyli mamy licząc od tyłu
Na bramce - na razie pustka
Obrona - Zielu, Baczo, Bozic, Osyra, Musa ( wielki szacun że z nami został ) + Warcholak - powiedzmy że na 1 ligą wygląda w miarę stabilnie
Pomoc Środek - Purzycki ..... i dalej pustka
Pomocnicy ofensywni - Ojama, Forsell ( który będzie niezadowolny jeżeli u Nas zostanie ), Marquitos ( miejmy nadzieję że wróci do formy ) - na 1 ligę dosyć solidnie
Atak - Piasecki, Szczepaniak - ciężko powiedzieć
+ transfery młodych piłkarzy + chłopaki z Miedzi II, Akademii i powrotny z wypożyczeń - czyli wielka niewiadoma
Napewno potrzebni co najmniej jeden dobry bramkarz jak nie dwóch
Może jeden obrońca - środkowy lub lewy
Napewno jeden - dwóch pomocników do środka pola
Napewno napastnik- jeżeli byłby to ktoś dobrej klasy to można podziękować komuś z wyżej wspomnianej dwójki
Nie wiem na jakie pozycje dokładnie zostali ściągnięci CI młodzi piłkarze ale jeżeli chodzi i młodzieżowca to musimy mieć zabezpieczenie i rywalizację na 2-3 pozycjach. Skrzydłowy, środek pomocy i ewentualnie boki obrony
To nasza sytuacja na dzisiaj. Wg mnie za mało
Anonimowy Gość10:00, 17.06.2019
Jeśli mówimy o budżecie 10 mln na sezon to ten skład to nie jest na tą kwotę czyli wg mnie będzie się diametealnie różnił od tego z dzisiejszego treningu, trzeba cierpliwości
Anonimowy Gość10:00, 17.06.2019
[quote="Lulek"]Szkoda bo gdyby chociaż udało się utrzymać Pikka i Antona to z tyłu byłoby bardziej stabilnie. Szkoda też Omara bo na 1 ligę to wymiatał ale Santana poszedł chyba tylko za pieniędzmi Na szczęście jest szansa że z Iranu szybciej wróci niż tam poszedł. A tak swoją drogą to po liczbie odejść widać jaka ilość piłkarzy chciała oddać na murawie serce za naszą Miedź. Klauzule w kontraktach i kontrakty krótkoterminowe też pozostawiają wiele do życzenia bo praktycznie wszyscy odchodzą za darmo ( oczywiście rozumiem że na dużą część zawodników nas w tej chwili po prostu nie stać ) A wydawało się że te kilka lat w przeciągu których budowaliśmy drużynę na awans gdzie wszystko pod to było przygotowane zaprocentuje ale szereg dziwnych decyzji kadrowo- taktycznych spowodował że wróciliśmy do punktu wyjścia. WYstarczy zacząć od początku De Amo, Piątkowski, Adu, Łobo - emerytura w naprawde dziwnym momencie + liczba bieżących odejść to jest naprawde spora grupa. Pokazuje to że z drużyny z solidnym fundamentem zrobił się zlepek ludzi z przypadku nad którym niestety trener Nowak nie zapanował. Na dzień dzisiejszy minimalnym tylko pocieszeniem jest to że z drużyny, która robiła awans została spora część piłkarzy chociaż są już 2 lata starsi i mają wyrwane serducho w postaci Augustyniaka i mózg w postaci Santany. Miejmy nadzieje że uda się to załatać
Czyli mamy licząc od tyłu
Na bramce - na razie pustka
Obrona - Zielu, Baczo, Bozic, Osyra, Musa ( wielki szacun że z nami został ) + Warcholak - powiedzmy że na 1 ligą wygląda w miarę stabilnie
Pomoc Środek - Purzycki ..... i dalej pustka
Pomocnicy ofensywni - Ojama, Forsell ( który będzie niezadowolny jeżeli u Nas zostanie ), Marquitos ( miejmy nadzieję że wróci do formy ) - na 1 ligę dosyć solidnie
Atak - Piasecki, Szczepaniak - ciężko powiedzieć
+ transfery młodych piłkarzy + chłopaki z Miedzi II, Akademii i powrotny z wypożyczeń - czyli wielka niewiadoma
Napewno potrzebni co najmniej jeden dobry bramkarz jak nie dwóch
Może jeden obrońca - środkowy lub lewy
Napewno jeden - dwóch pomocników do środka pola
Napewno napastnik- jeżeli byłby to ktoś dobrej klasy to można podziękować komuś z wyżej wspomnianej dwójki
Nie wiem na jakie pozycje dokładnie zostali ściągnięci CI młodzi piłkarze ale jeżeli chodzi i młodzieżowca to musimy mieć zabezpieczenie i rywalizację na 2-3 pozycjach. Skrzydłowy, środek pomocy i ewentualnie boki obrony
To nasza sytuacja na dzisiaj. Wg mnie za mało[/quote]
Takie analizy nie mają sensu, bo nowa Miedź będzie zupełnie nowa.
Przyjdą jakościowi piłkarze i ją odmienią. Ci co zagrali w ekstraklasie, jeśli mają lepsze oferty finansowe, a klub, który ma 30-40 milionów budżetu da im więcej, niż taki co ma 10 milionów, to odchodzą. Tutaj nie mówimy o 10 czy 20 % więcej ale z bonusami to kwoty powyżej 100%, czasami nawet 200%. Augustyniak w Rosji dostanie 5 razy więcej, Santana podobnie. Nie świadczy to o żadnych fundamentach, tylko o tym, że każdy chce zarobić w czasie swojej krótkiej kariery, a Miedź to umożliwia. Prawdą jest natomiast, że niektórzy wrócą. Życie.
Z piłkarzy, których wymieniłeś nie wierzę, że niektórym nie podziękują : Osyra? Szczepaniak? Bozić?
Forsell tutaj się mylisz, nie ma oferty i u nas czuje się bardzo dobrze. Wie, że jak dobrze zagra jesienią, to zimą go Miedź puści. Jest taka teoria w Polsce, że Forsell zagrał sezon życia. Jeśli powtórzy to jesienią, mogą pojawić się oferty. Może wtedy Miedź będzie liderem i zostanie jednak?
Zieliński i Marquitos jeszcze nie podpisali nowych kontraktów. Nie liczyłbym ich na razie. Tak czy inaczej to będzie nowa Miedź jesienią.
I przestać już pisać w kółko, gdzie napastnik, gdzie bramkarz bo to już żałosne jest. Gorzej niż Żydzi za Mojżesza na pustyni... Lepiej niech znajdą solidnego i bez pośpiechu. Im lepszy piłkarz tym dłużej negocjuje. Normalne.
Anonimowy Gość10:00, 17.06.2019
[quote="Aaar"]Jeśli mówimy o budżecie 10 mln na sezon to ten skład to nie jest na tą kwotę czyli wg mnie będzie się diametealnie różnił od tego z dzisiejszego treningu, trzeba cierpliwości[/quote]
Dokładnie. Jeśli z napastnikami - negocjują z Robakiem i Sabalą (król strzelców I ligi), to pokazuje jakość piłkarzy w których celują.
Anonimowy Gość10:00, 17.06.2019
Forsell sezon życia ? To właśnie przez to że on grał na pozycji napastnika jesteśmy teraz w pierwszej lidze. Strzelił co prawda 13 goli ale jaki procent był ze stałych fragmentów i uderzeń z dystansu ( 25-30metrów ) - to jest duży bonus ale to nie jest rola napastnika. ile było goli z gry a wystawianie go na pozycji napastnika kompletnie rozbijało grę. Przez to mieliśmy za dużo zawodników zwalniających grę. Nie było na kim oprzeć gry z przodu i przegrywał on zdecydowaną większość pojedynków nie potrafiąc zagrać na jeden kontakt mając obrońcę na plecach. Ten manewr zadziałał tylko na chwilę a w perspektywie sezonu było to obniżenie składu co kosztowało nas drogo przy stałych fragmentach. Dla Was był naszym zbawieniem a ja od początku twierdziłem że to będzie naszym przekleństwem . W sumie odliczając dystans i stałe fragmenty to ok 5 goli w sezonie jako napastnik. Rzeczywiście sporo. Grając niżej dałby nam też stałe fragmenty i dystans ale dalej mielibyśmy napastnika. On powinien grać w rotacji z pomocnikami np. Santaną którego często ekstraklasa przerastała. Poza tym Forsell chce odejść i zażądał wystawienia na listę więc gra u Nas w kolejnym sezonie nie będzie mu po nosie a wiemy że lubi stroić fochy.
Analiza lulka trafna. Tylko trzeba czytać ze zrozumieniem.A idąc Twoim tokiem myślenia "Gościu" to żadna analiza nie ma sensu bo każdy dzień jest nowy i niesie ze sobą zawsze coś nowego. Oczywiście że na pewnych piłkarzy nas nie stać a każdy pójdzie za większymi pieniędzmi. Dlatego ważne jest żeby nie brac za dużo i byle kogo na chwilę bo to demotywuje pozostałych zawodników którzy chcą walczyć. I tutaj właśnie polegliśmy bo pewne proporcje zostały zachwiane. Ponadto Dobrze wskazane braki na pozycjach pod kątem nowego sezonu. Kontrakt Ziela to tylko kwestia czasu. Marquitos oby został z nami bo w formie to będzie kluczowy zawodnik dla naszego awansu. No i to nie będzie taka do końca nowa Miedź. Może i nowa względem tej z ekstraklasy bo tam najemników i obcokrajowców mieliśmy za dużo co rozpie..szyło nam drużynę. Sam Prezes powiedział że chce więcej piłkarzy pokroju Augustyniaka i takich którzy będą identyfikować się z klubem. Względem Miedzi która awansowała tych zmian może nie być aż tak wiele bo jak widać po nazwiskach to trzon zostanie co prawda bez kluczowego Augustyniaka ale jednak. trzeba to mądrze uzupełnić a budżet pokazuje że czegoś jeszcze możemy się spodziewać
Anonimowy Gość11:00, 17.06.2019
Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.
Anonimowy Gość11:00, 17.06.2019
a ciekawe czy taki koleś z WTZ w Legnicy będzie dalej przychodził na krzywy ryj na mecze i przyprowadzał swoich kolesi - do tego z poza Legnicy ?
Anonimowy Gość11:00, 17.06.2019
[quote="Traktory"]Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.[/quote]
Sorry, ale niezrozumiały bełkot. Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w ciągu 5 minut w internecie. Klub pewnie nie uważa kibiców za jełopów. Jeśli jest się już takim jest, to może warto nie ogłaszać tego całemu światu ???
Anonimowy Gość11:00, 17.06.2019
[quote="Gość"][quote="Traktory"]Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.[/quote]
Sorry, ale niezrozumiały bełkot. Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w ciągu 5 minut w internecie. Klub pewnie nie uważa kibiców za jełopów. Jeśli jest się już takim jest, to może warto nie ogłaszać tego całemu światu ???[/quote]
A co to k...a jest niezrozumiałego. Pieniędzy z Canal Plus nie będzie to i piłkarzy takich drogich nie będzie. Mimo to właściciel po raz kolejny wyłoży kasę i zbuduje nowy zespół.
Ktoś nie chce grać w Miedzi to odchodzi. Miedź i tak nie ma kasy, żeby siatka płac była taka sama jak w ekstraklasie, więc piłkarze odchodzą. Niezrozumiałe by było, gdyby zostali, tylko kto by za rok spłacał ogromne długi ???
Anonimowy Gość12:00, 18.06.2019
A czego tu nie rozumiesz? Po spadku nie kazdy zawodnik chce grac w niszej lidze i tyle, sa tez tacy z ktorymi klub juz niechce dalej wspolpracowac i z nich rezygnuje na ich miejsce sa sciagani nowi z tad taka rotacja, a cel jest jasny maja walczyc o awans zebys czasami nie odebral ten cel jako pewnik bo w razie nie powodzenia bedziesz wyttkal ze mowili ze wejda
Anonimowy Gość08:00, 18.06.2019
[quote="Traktory"]Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.[/quote]
Gdybyś się choć troszkę pofatygował to znał byś wszystkie odpowiedzi , ale widzę że słabo się orientujesz . Najbardziej mnie rozśmieszyło pytanie typu cytuje oczywiście gdzie są pieniądze z canal+. To tak jak w tym skeczu gdzie moje pieniądze za las .
Anonimowy Gość08:00, 18.06.2019
Dostrzegam prawidłowość.
Przychodzi zagraniczny piłkarz, opinia na forach: szrot, zabiera miejsca Polakom, menager się nachapał, szrotometr wywaliło, nieperspektywiczny, odejdzie za kasą, itd...
A tak w ogóle to powinna Miedż grać młodymi Polakami. Warto postawić na młodych Polaków, nawet kosztem wyniku.
Odchodzi zagraniczny piłkarz.
Szkoda, niezrozumiała decyzja kadrowa, liczy się tylko kasa, błąd, itd... A tak w ogóle to młodymi Polakami Miedź wyląduje w 2 lidze.
Można się uśmiać czytając te komentarze.
Panowie, kbicom zależy na wygranych. Piłkarzom zależy na kasie i nie ma tu znaczenia narodowość. Więc niech Miedź znajdzie takich, którzy za tą kasę będą walczyć za Miedź i za swoją większą kasę w przyszłości. Jeśli ktoś już jednak może dostać tą większą kasę, to się nie dziwcie, że odchodzi, bo to jest śmieszne - wasze k...a wpsiy na poziomie dzieci w piaskownicy.
Piast Gliwice nie potrafił utrzymać swojego obrońcy po zdobyciu Mistrzostwa Polski i szykowaniu się do el. Ligi Mistrzów.
Spadająca Miedź Legnica miała utrzymać piłkarzy, którzy chcieli odejść... Masakra. Nie kompromitować się już. Czekamy na kolejne transfery i na nową Miedź. W I lidze poziom niższy, więc będzie więcej Polaków, bo do tej ligi łatwiej ich znaleźć.
A taki Gałęza będzie doszukiwał się zmiany strategii... Nie rozumiem dlaczego niektórzy używają słów, których znaczenia i tak nie rozumieją? Skończyć się ośmieszać.
Anonimowy Gość09:00, 18.06.2019
Kluczem do sukcesu w nowym sezonie będzie nie uzależnianie się od Petteriego, poległ na tym Taraś a Nowaka drużynę ciągnął Łobo i Marquitos. Petteri powinien być tylko wisienką na torcie
Anonimowy Gość09:00, 18.06.2019
[quote="Aaar"]Kluczem do sukcesu w nowym sezonie będzie nie uzależnianie się od Petteriego, poległ na tym Taraś a Nowaka drużynę ciągnął Łobo i Marquitos. Petteri powinien być tylko wisienką na torcie[/quote]
Pełna zgoda. !!!
Anonimowy Gość11:00, 18.06.2019
[quote="ggg"][quote="Traktory"]Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.[/quote]
Gdybyś się choć troszkę pofatygował to znał byś wszystkie odpowiedzi , ale widzę że słabo się orientujesz . Najbardziej mnie rozśmieszyło pytanie typu cytuje oczywiście gdzie są pieniądze z canal+. To tak jak w tym skeczu gdzie moje pieniądze za las .[/quote]
Oj lemingi, lemingi... postękacie przed monitorem, a żaden leming nie potrafi rzeczowo odpowiedzieć na kilka krótkich pytań. Czytałem wywiad (podobało mi się stwierdzenie, że rok temu młodzieżowcy byli drodzy, teraz są tani), śledzę stronę internetową, twitter (z przecudnymi emotikonami), reportaże z canal plus też (padło słynne zdanie, że za „projekt odpowiada Nowak”), czytałem tez sprawozdanie Deloitte. A tak przy okazji, w klubie, ktoś rozliczył Hiszpanów za nocne powroty z Wrocławia? Szacunek dla Pana Nowaka i może dla kilku piłkarzy. Reszta „cześć jak czapka”, poza Legnicą słychać niedowierzanie, że Miedź spadła. Pytania o finanse są czymś normalnym, dla Pana Dadełło Rada Nadzorcza są kibice, podobało mi się to stwierdzenie Cupiała chyba.
Anonimowy Gość11:00, 18.06.2019
Kibicem jestem od 98’, życzę Klubowi, właścicielom, trenerowi i piłkarzom jak najlepiej. Jestem zaskoczony tym bardzo płynnym przejściem z ekstraklasy do I ligi - kilka frazesów i wszystko jasne. Problem w tym, że Klub był w historycznym momencie, grał w ekstraklasie i nie chce mi się słuchać bzdur, jak gdyby nic się nie stało - wymienimy kilku piłkarzy i będzie ok (słucham tego od dobrych kilku lat). Kolejne pytanie - czy w klubie były podejmowane poszukiwania sponsora tytularnego ? Innymi słowy, czy pan Dadello chce się dzielić tortem ?
Anonimowy Gość11:00, 18.06.2019
[quote="Traktory"][quote="ggg"][quote="Traktory"]Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.[/quote]
Gdybyś się choć troszkę pofatygował to znał byś wszystkie odpowiedzi , ale widzę że słabo się orientujesz . Najbardziej mnie rozśmieszyło pytanie typu cytuje oczywiście gdzie są pieniądze z canal+. To tak jak w tym skeczu gdzie moje pieniądze za las .[/quote]
Oj lemingi, lemingi... postękacie przed monitorem, a żaden leming nie potrafi rzeczowo odpowiedzieć na kilka krótkich pytań. Czytałem wywiad (podobało mi się stwierdzenie, że rok temu młodzieżowcy byli drodzy, teraz są tani), śledzę stronę internetową, twitter (z przecudnymi emotikonami), reportaże z canal plus też (padło słynne zdanie, że za „projekt odpowiada Nowak”), czytałem tez sprawozdanie Deloitte. A tak przy okazji, w klubie, ktoś rozliczył Hiszpanów za nocne powroty z Wrocławia? Szacunek dla Pana Nowaka i może dla kilku piłkarzy. Reszta „cześć jak czapka”, poza Legnicą słychać niedowierzanie, że Miedź spadła. Pytania o finanse są czymś normalnym, dla Pana Dadełło Rada Nadzorcza są kibice, podobało mi się to stwierdzenie Cupiała chyba.[/quote]
Właściciel powiedział
"Zawsze staramy się szukać młodych, zdolnych piłkarzy, nie zawsze byli oni w naszym zasięgu. Powiedziałbym raczej, że w lidze zmieniają się trendy. W poprzednim sezonie była moda na pozyskiwanie młodych, polskich piłkarzy i oni mogli przebierać w ofertach, wybierając te najatrakcyjniejsze, a nas nie było stać, by licytować się z innymi, większymi klubami. "
Także jest mowa o młodych Polakach a nie młodzieżowcach. To jest różnica, Zobacz rok temu kogo ściągał Śląsk Wrocław i za ile. Miedź rywalizowała a niektórych z tych chlopców i byli za drodzy. Dwa lata temu taki Smug, najlepszy pomocnik wtedy III ligi został wyciągnięty do Zabrza i Miedź nie miała szansy go pozyskać. A w tym roku do Miedzi przychodzi Koziara - najlepszy pomocnik II ligi, młody chłopak.
Nawet dwóch zdań nie potrafisz przeczytać poprawnie i zadać normalnego pytania. Sorry, ale przeczytaj wywiad kilka razy, zrób notatki, jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj i na BOGA. Proszę. Nie pisz dalej swoich mądrości.
Przecież tutaj kibice leją z Ciebie. Puść sobie skecz o pieniądzach za las.
A co do nocnych wypadów Hiszpanów, tak dobrze jesteś zorientowany a podstawowych i elementarnych rzeczy nie wiesz o budżecie Miedzi?
Ja myślę, że nie jesteś żaden kibic tylko zwykły troll, atakujesz i starasz się szydzić z Andrzeja Dadełło bo każdy wie, że bez niego nie ma Miedzi...
Wrogowie mają jasny cel, chcesz niszczyć Miedź, uderzaj we właściciela... Może się zniechęci? Powodzenia :)
Anonimowy Gość11:00, 18.06.2019
[quote="Gość"][quote="Traktory"][quote="ggg"][quote="Traktory"]Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.[/quote]
Gdybyś się choć troszkę pofatygował to znał byś wszystkie odpowiedzi , ale widzę że słabo się orientujesz . Najbardziej mnie rozśmieszyło pytanie typu cytuje oczywiście gdzie są pieniądze z canal+. To tak jak w tym skeczu gdzie moje pieniądze za las .[/quote]
Oj lemingi, lemingi... postękacie przed monitorem, a żaden leming nie potrafi rzeczowo odpowiedzieć na kilka krótkich pytań. Czytałem wywiad (podobało mi się stwierdzenie, że rok temu młodzieżowcy byli drodzy, teraz są tani), śledzę stronę internetową, twitter (z przecudnymi emotikonami), reportaże z canal plus też (padło słynne zdanie, że za „projekt odpowiada Nowak”), czytałem tez sprawozdanie Deloitte. A tak przy okazji, w klubie, ktoś rozliczył Hiszpanów za nocne powroty z Wrocławia? Szacunek dla Pana Nowaka i może dla kilku piłkarzy. Reszta „cześć jak czapka”, poza Legnicą słychać niedowierzanie, że Miedź spadła. Pytania o finanse są czymś normalnym, dla Pana Dadełło Rada Nadzorcza są kibice, podobało mi się to stwierdzenie Cupiała chyba.[/quote]
Właściciel powiedział
"Zawsze staramy się szukać młodych, zdolnych piłkarzy, nie zawsze byli oni w naszym zasięgu. Powiedziałbym raczej, że w lidze zmieniają się trendy. W poprzednim sezonie była moda na pozyskiwanie młodych, polskich piłkarzy i oni mogli przebierać w ofertach, wybierając te najatrakcyjniejsze, a nas nie było stać, by licytować się z innymi, większymi klubami. "
Także jest mowa o młodych Polakach a nie młodzieżowcach. To jest różnica, Zobacz rok temu kogo ściągał Śląsk Wrocław i za ile. Miedź rywalizowała a niektórych z tych chlopców i byli za drodzy. Dwa lata temu taki Smug, najlepszy pomocnik wtedy III ligi został wyciągnięty do Zabrza i Miedź nie miała szansy go pozyskać. A w tym roku do Miedzi przychodzi Koziara - najlepszy pomocnik II ligi, młody chłopak.
Nawet dwóch zdań nie potrafisz przeczytać poprawnie i zadać normalnego pytania. Sorry, ale przeczytaj wywiad kilka razy, zrób notatki, jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj i na BOGA. Proszę. Nie pisz dalej swoich mądrości.
Przecież tutaj kibice leją z Ciebie. Puść sobie skecz o pieniądzach za las.
A co do nocnych wypadów Hiszpanów, tak dobrze jesteś zorientowany a podstawowych i elementarnych rzeczy nie wiesz o budżecie Miedzi?
Ja myślę, że nie jesteś żaden kibic tylko zwykły troll, atakujesz i starasz się szydzić z Andrzeja Dadełło bo każdy wie, że bez niego nie ma Miedzi...
Wrogowie mają jasny cel, chcesz niszczyć Miedź, uderzaj we właściciela... Może się zniechęci? Powodzenia :)[/quote]
Po co w ogóle dyskutować z gostkiem? Zaraz się dowiemy, że Santana to był pedofil, pieniądze z Canal plus są na Karaibach, a klub w ekstraklasie był utrzymywany przez Czczeńców, piorących pieniądze handlarzy kobiet z RPA. A cytowanie Cupiała w kontekście relacji z kibicami. No bezcenne. Wiadomo przecież nie od dziś, że nikt tak nie kochał kibiców i liczył się ich zdaniem jak Cupiał. Nie to co Andrzej Dadełło... Hahaha
Anonimowy Gość11:00, 18.06.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Traktory"][quote="ggg"][quote="Traktory"]Niezrozumiała polityka kadrowa, niezrozumiałe deklaracje właściciela... Zacznijcie w klubie komunikować jasno kibicom - co chcecie osiągnąć w nowym sezonie, dlaczego jest taka rotacja piłkarzy, gdzie trafią pieniądze z canal plus, czy za odchodzących piłkarzy do klubu trafią pieniądze, jakie wyzwania stawia przed sobą klub, właściciel, trenerzy itd., jak klub zamierza zachęcić kibiców do przyjścia na stadion. Jest XXI wiek - jest twitter, you tube itd., z kolei kibice są zainteresowani klubem, niektórzy są z klubem od wielu, wielu lat.[/quote]
Gdybyś się choć troszkę pofatygował to znał byś wszystkie odpowiedzi , ale widzę że słabo się orientujesz . Najbardziej mnie rozśmieszyło pytanie typu cytuje oczywiście gdzie są pieniądze z canal+. To tak jak w tym skeczu gdzie moje pieniądze za las .[/quote]
Oj lemingi, lemingi... postękacie przed monitorem, a żaden leming nie potrafi rzeczowo odpowiedzieć na kilka krótkich pytań. Czytałem wywiad (podobało mi się stwierdzenie, że rok temu młodzieżowcy byli drodzy, teraz są tani), śledzę stronę internetową, twitter (z przecudnymi emotikonami), reportaże z canal plus też (padło słynne zdanie, że za „projekt odpowiada Nowak”), czytałem tez sprawozdanie Deloitte. A tak przy okazji, w klubie, ktoś rozliczył Hiszpanów za nocne powroty z Wrocławia? Szacunek dla Pana Nowaka i może dla kilku piłkarzy. Reszta „cześć jak czapka”, poza Legnicą słychać niedowierzanie, że Miedź spadła. Pytania o finanse są czymś normalnym, dla Pana Dadełło Rada Nadzorcza są kibice, podobało mi się to stwierdzenie Cupiała chyba.[/quote]
Właściciel powiedział
"Zawsze staramy się szukać młodych, zdolnych piłkarzy, nie zawsze byli oni w naszym zasięgu. Powiedziałbym raczej, że w lidze zmieniają się trendy. W poprzednim sezonie była moda na pozyskiwanie młodych, polskich piłkarzy i oni mogli przebierać w ofertach, wybierając te najatrakcyjniejsze, a nas nie było stać, by licytować się z innymi, większymi klubami. "
Także jest mowa o młodych Polakach a nie młodzieżowcach. To jest różnica, Zobacz rok temu kogo ściągał Śląsk Wrocław i za ile. Miedź rywalizowała a niektórych z tych chlopców i byli za drodzy. Dwa lata temu taki Smug, najlepszy pomocnik wtedy III ligi został wyciągnięty do Zabrza i Miedź nie miała szansy go pozyskać. A w tym roku do Miedzi przychodzi Koziara - najlepszy pomocnik II ligi, młody chłopak.
Nawet dwóch zdań nie potrafisz przeczytać poprawnie i zadać normalnego pytania. Sorry, ale przeczytaj wywiad kilka razy, zrób notatki, jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj i na BOGA. Proszę. Nie pisz dalej swoich mądrości.
Przecież tutaj kibice leją z Ciebie. Puść sobie skecz o pieniądzach za las.
A co do nocnych wypadów Hiszpanów, tak dobrze jesteś zorientowany a podstawowych i elementarnych rzeczy nie wiesz o budżecie Miedzi?
Ja myślę, że nie jesteś żaden kibic tylko zwykły troll, atakujesz i starasz się szydzić z Andrzeja Dadełło bo każdy wie, że bez niego nie ma Miedzi...
Wrogowie mają jasny cel, chcesz niszczyć Miedź, uderzaj we właściciela... Może się zniechęci? Powodzenia :)[/quote]
Po co w ogóle dyskutować z gostkiem? Zaraz się dowiemy, że Santana to był ..., pieniądze z Canal plus są na Karaibach, a klub w ekstraklasie był utrzymywany przez Czczeńców, piorących pieniądze handlarzy kobiet z RPA. A cytowanie Cupiała w kontekście relacji z kibicami. No bezcenne. Wiadomo przecież nie od dziś, że nikt tak nie kochał kibiców i liczył się ich zdaniem jak Cupiał. Nie to co Andrzej Dadełło... Hahaha[/quote]
Bo wy lemingi się nie znacie. :) No przecież Cupiał liczył się z kibicami. Najpierw sprzedał klub młodemu lokalnemu biznesmenowi a ten następnie oddał go w ręce prawdziwej Radzie Nadzorczej klubu - kibicom. hahaha
Anonimowy Gość12:00, 18.06.2019
[quote="Traktory"]Kibicem jestem od 98’, życzę Klubowi, właścicielom, trenerowi i piłkarzom jak najlepiej. Jestem zaskoczony tym bardzo płynnym przejściem z ekstraklasy do I ligi - kilka frazesów i wszystko jasne. Problem w tym, że Klub był w historycznym momencie, grał w ekstraklasie i nie chce mi się słuchać bzdur, jak gdyby nic się nie stało - wymienimy kilku piłkarzy i będzie ok (słucham tego od dobrych kilku lat). Kolejne pytanie - czy w klubie były podejmowane poszukiwania sponsora tytularnego ? Innymi słowy, czy pan Dadello chce się dzielić tortem ?[/quote]
Ku ....a jakim tortem?
hahahahahahaha
Głąb.
Anonimowy Gość12:00, 18.06.2019
[quote="Gość"][quote="Traktory"]Kibicem jestem od 98’, życzę Klubowi, właścicielom, trenerowi i piłkarzom jak najlepiej. Jestem zaskoczony tym bardzo płynnym przejściem z ekstraklasy do I ligi - kilka frazesów i wszystko jasne. Problem w tym, że Klub był w historycznym momencie, grał w ekstraklasie i nie chce mi się słuchać bzdur, jak gdyby nic się nie stało - wymienimy kilku piłkarzy i będzie ok (słucham tego od dobrych kilku lat). Kolejne pytanie - czy w klubie były podejmowane poszukiwania sponsora tytularnego ? Innymi słowy, czy pan Dadello chce się dzielić tortem ?[/quote]
Ku ....a jakim tortem?
hahahahahahaha
Głąb.[/quote]
Anonimowy Gość12:00, 18.06.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Traktory"]Kibicem jestem od 98’, życzę Klubowi, właścicielom, trenerowi i piłkarzom jak najlepiej. Jestem zaskoczony tym bardzo płynnym przejściem z ekstraklasy do I ligi - kilka frazesów i wszystko jasne. Problem w tym, że Klub był w historycznym momencie, grał w ekstraklasie i nie chce mi się słuchać bzdur, jak gdyby nic się nie stało - wymienimy kilku piłkarzy i będzie ok (słucham tego od dobrych kilku lat). Kolejne pytanie - czy w klubie były podejmowane poszukiwania sponsora tytularnego ? Innymi słowy, czy pan Dadello chce się dzielić tortem ?[/quote]
Ku ....a jakim tortem?
hahahahahahaha
Głąb.[/quote][/quote]
No tort w ekstraklasie jest taki, że się dostaje 6 a wydać trzeba 15. :)
Anonimowy Gość12:00, 18.06.2019
[quote="Traktory"]Kibicem jestem od 98’, życzę Klubowi, właścicielom, trenerowi i piłkarzom jak najlepiej. Jestem zaskoczony tym bardzo płynnym przejściem z ekstraklasy do I ligi - kilka frazesów i wszystko jasne. Problem w tym, że Klub był w historycznym momencie, grał w ekstraklasie i nie chce mi się słuchać bzdur, jak gdyby nic się nie stało - wymienimy kilku piłkarzy i będzie ok (słucham tego od dobrych kilku lat). Kolejne pytanie - czy w klubie były podejmowane poszukiwania sponsora tytularnego ? Innymi słowy, czy pan Dadello chce się dzielić tortem ?[/quote]
Lemingiem nazywaj siebie to raz zadajesz takie dziwne pytania że ludzie tak cię postrzegają że jesteś nie kumaty to dwa , a trzy oczywiście że szkoda tego wszystkiego bo tyle lat walczyliśmy o EX i nikt się z tego nie cieszy ale trzeba było to jakoś przetrawić i znaleźć plan naprawczy i myślę że takowy jest . Koś wyżej dobrze napisał że bez pomocy Pana Andrzeja Dadeło był byśmy w czarnej D.....
Sponsor tytularny ? Potężne firmy garną się do dużych klubów a my tak naprawdę jesteśmy kopciuszkiem więc chwała że firma DSA jest z nami , a co do domniemanych wypadów nikt nie widział nikt nie słyszał więc nie ma co posądzać .
Anonimowy Gość12:00, 18.06.2019
[quote="ggg"][quote="Traktory"]Kibicem jestem od 98’, życzę Klubowi, właścicielom, trenerowi i piłkarzom jak najlepiej. Jestem zaskoczony tym bardzo płynnym przejściem z ekstraklasy do I ligi - kilka frazesów i wszystko jasne. Problem w tym, że Klub był w historycznym momencie, grał w ekstraklasie i nie chce mi się słuchać bzdur, jak gdyby nic się nie stało - wymienimy kilku piłkarzy i będzie ok (słucham tego od dobrych kilku lat). Kolejne pytanie - czy w klubie były podejmowane poszukiwania sponsora tytularnego ? Innymi słowy, czy pan Dadello chce się dzielić tortem ?[/quote]
Lemingiem nazywaj siebie to raz zadajesz takie dziwne pytania że ludzie tak cię postrzegają że jesteś nie kumaty to dwa , a trzy oczywiście że szkoda tego wszystkiego bo tyle lat walczyliśmy o EX i nikt się z tego nie cieszy ale trzeba było to jakoś przetrawić i znaleźć plan naprawczy i myślę że takowy jest . Koś wyżej dobrze napisał że bez pomocy Pana Andrzeja Dadeło był byśmy w czarnej D.....
Sponsor tytularny ? Potężne firmy garną się do dużych klubów a my tak naprawdę jesteśmy kopciuszkiem więc chwała że firma DSA jest z nami , a co do domniemanych wypadów nikt nie widział nikt nie słyszał więc nie ma co posądzać .[/quote]
Jak to napisano wyżej "Ja myślę, że nie jesteś żaden kibic tylko zwykły troll, atakujesz i starasz się szydzić z Andrzeja Dadełło bo każdy wie, że bez niego nie ma Miedzi. Wrogowie mają jasny cel, chcesz niszczyć Miedź, uderzaj we właściciela... Może się zniechęci? Powodzenia :)"
Anonimowy Gość02:00, 18.06.2019
Pierwszy mecz sezonu 27 lipca w Legnicy z Odrą Opole
Anonimowy Gość03:00, 18.06.2019
Z nikogo nie szydzę, nikogo nie obraziłem. Proste pytania. Zero odpowiedzi. Szacunek mam dla Właściciela i ludzi, którym leży na sercu Miedz Legnica.
Anonimowy Gość04:00, 18.06.2019
Podobno Marcin Robak podpisał kontrakt z Miedzią. Czy ktoś może to potwierdzić ?
Anonimowy Gość04:00, 18.06.2019
Nie podpisał ale uzgodnił 2 letni kontrakt teraz tylko testy medyczne i Robak w Miedzi
Anonimowy Gość04:00, 18.06.2019
[quote="Dienekes"]Nie podpisał ale uzgodnił 2 letni kontrakt teraz tylko testy medyczne i Robak w Miedzi[/quote]
No to szanse na awans bardzo mocno wzrosły!!!!
Anonimowy Gość04:00, 18.06.2019
Mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia. Piasecki i Szczepaniak niech się uczą
Anonimowy Gość04:00, 18.06.2019
[quote="Gość"]Pierwszy mecz sezonu 27 lipca w Legnicy z Odrą Opole[/quote]
Koncentracja od pierwszego meczu. Nie można tracić głupich punktów aby potem nie zabrakło tego jednego do awansu. Hej Miedź
Anonimowy Gość04:00, 18.06.2019
[quote="Traktory"]Z nikogo nie szydzę, nikogo nie obraziłem. Proste pytania. Zero odpowiedzi. Szacunek mam dla Właściciela i ludzi, którym leży na sercu Miedz Legnica.[/quote]
Budżet Miedzi w zeszłym roku : 15 milionów. Z Canal Plus 6 netto (23% VAT idzie do Urzędu Skarbowego). Pozostałe 9 milionów budżetu to inne przychody (już niewielkie) i wkład właściciela. Także pieniądze z Canal Plus zwiększają budżet klubu tak jak w każdym innym klubie ekstraklasowym. To jest tak oczywiste, że aż niewiarygodne jak można o to pytać. I tak z pozostałymi Pana pytaniami, plus okropna retoryka, więc lepiej się gościu ogarnij i nie pisz głupot. A jak masz jakieś pytanie to je zadaj. Właściciel w wywiadzie powiedział wiele konkretów, więc nie siej fermentu, bo frazesy to sam walisz co chwila.
Anonimowy Gość05:00, 18.06.2019
[quote="Gość"]Mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia. Piasecki i Szczepaniak niech się uczą[/quote]
No to teraz awans bardziej realny
Anonimowy Gość05:00, 18.06.2019
[quote="Dienekes"]Nie podpisał ale uzgodnił 2 letni kontrakt teraz tylko testy medyczne i Robak w Miedzi[/quote]
Podobno w Śląsu chciał kontrakt na 3 lata i pensja 60 tyś zł
Anonimowy Gość05:00, 18.06.2019
Ponoć Robak w Wiśle Płock.
Anonimowy Gość05:00, 18.06.2019
Robak widziany dzisiaj w Lidlu na Jaworzynskiej.
Anonimowy Gość05:00, 18.06.2019
Czytałem, że Robak idzie do Piasta Gliwice. Niestety.
Anonimowy Gość06:00, 18.06.2019
[quote="Gość"]Czytałem, że Robak idzie do Piasta Gliwice. Niestety.[/quote]
Ja też czytałem. Data artykułu 6 marca 2013. Także chyba nieaktualne :).
Anonimowy Gość06:00, 18.06.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"]Czytałem, że Robak idzie do Piasta Gliwice. Niestety.[/quote]
Ja też czytałem. Data artykułu 6 marca 2013. Także chyba nieaktualne :).[/quote]
Czytałem, są takie spekulacje. Od jutra już będziesz czytał tylko o Miedzi.
Anonimowy Gość06:00, 18.06.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Gość"]Czytałem, że Robak idzie do Piasta Gliwice. Niestety.[/quote]
Ja też czytałem. Data artykułu 6 marca 2013. Także chyba nieaktualne :).[/quote]
Czytałem, są takie spekulacje. Od jutra już będziesz czytał tylko o Miedzi.[/quote]
Miedź wygrywa rywalizację o piłkarza z mistrzem Polski Piastem Gliwice. Brawo!
Anonimowy Gość06:00, 18.06.2019
Mam nadzieję że Robak wybrał Miedź nie dla pieniędzy i chce powalczyć o awans
Anonimowy Gość06:00, 18.06.2019
Na 90 minut.pl jest terminarz 1 ligi. Derby już 11 sierpnia
Anonimowy Gość07:00, 18.06.2019
No ok, terminarz jest, Robak jest a wiadomo od kiedy karnety?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Ruskie onuce, wielbiciele Konfy i Korony, dają głos. Żałosne!
??
21:20, 2026-06-22
Legsad powodem dziecięcej radości w Krotoszycach
Dorośli lubią truskawki przez cały rok. Dzieci też lubią truskawki.
T są OK
21:18, 2026-06-22