Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy
W drugim sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego Miedź Legnica przegrała w Lubinie z ekstraklasowym Zagłębiem 0:3. Był to ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na zgrupowanie do Szamotuł. Na listę strzelców wpisali się Michalis Kosidis oraz dwukrotnie Marcel Reguła. Wynik spotkania został ustalony jeszcze w pierwszej połowie.
Miedź Legnica przedłużyła kontrakt z Marcelem Mansfeldem. Na jego mocy 25-letni napastnik będzie bronić zielono-niebiesko-czerwonych barw do końca czerwca 2029 roku. W poprzednim sezonie rosły napastnik rozegrał dla klubu z Orła Białego dwadzieścia osiem meczów ligowych, w których zdobył pięć bramek.
Miedź Legnica rozpoczęła podsumowanie sezonu od podziękowań dla partnerów, sponsorów i osób, które wspierały klub nie tylko finansowo, ale też organizacyjnie i doradczo. Tomasz Brusiło i Andrzej Dadełło mówili o akademii, inwestycjach, rozwoju oraz sportowych wnioskach po 8. miejscu w 1. lidze. Klub pokazał też, jak chce budować przyszłość.
W sobotę, 27 czerwca, stadion KS Konfeks stanie się areną XXXI Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury. W rywalizacji weźmie udział pięć drużyn z rocznika 2011 i młodszych, które zmierzą się w systemie każdy z każdym. Początek sportowych emocji zaplanowano na godz. 10.00.
Akademia Sportowa RYCERZ Legnickie Pole oficjalnie podsumowała piłkarski sezon. Zawodnicy wszystkich grup wiekowych odebrali medale, a trenerzy usłyszeli podziękowania za miesiące pracy z dziećmi i młodzieżą. Szczególny moment przyniosły gratulacje dla Dominika Domaradzkiego, pierwszego wychowanka klubu powołanego do Kadry Dolnego Śląska U12.
W pierwszym sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego Miedź Legnica pokonała na wyjeździe KS Łomnica 2:0. Jubileuszowy mecz z okazji 25-lecia klubu z Łomnicy zakończył się po 22 minutach z powodu nawałnicy. Bramki dla legnickiej Miedzi strzelili Mateusz Bochnak w 15 minucie oraz dwie minuty później Kamil Antonik.
Mewa Kunice nie zagra w przyszłym sezonie w Klasie Okręgowej. Zespół Kamila Wójcika przegrał na wyjeździe w sobotnim finale barażów z Gwardią Białołęka 2:0. Na listę strzelców wpisali się Kamil Piotrowski i Paweł Chrupcała. Gwardia wraca do Klasy Okręgowej po czterech latach przerwy, natomiast kuniczanie pozostaną w Klasie A.
Byli piłkarze, trenerzy i działacze Konfeks Legnica ponownie spotkali się na zjeździe, by wspominać historię klubu i dawne sportowe emocje. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 50 osób, a kulminacyjnym momentem było wręczenie pamiątkowych statuetek zasłużonym postaciom legnickiego futbolu. Spotkanie po raz kolejny pokazało, że piłkarska rodzina Konfeksu wciąż pozostaje silna i zjednoczona.
Wysoka temperatura nie ostudziła sportowych emocji podczas turnieju o Puchar Osiedla Piekary, rozegranego na boisku przy ul. Mazowieckiej. Po zaciętej rywalizacji, pełnej efektownych bramek i walki fair play, najlepszą drużyną okazał się ZUIG PL-GEO. Zespół wygrał wszystkie mecze i pewnie sięgnął po trofeum.
Piłkarze legnickiej Miedzi już w sobotę, 20 czerwca rozegrają pierwszy sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. Początek rywalizacji z reprezentantem jeleniogórskiej Klasy Okręgowej KS-em Łomnica o godz. 16:00 na terenie przeciwnika. Miedź rozpoczęła przygotowania do nowego sezonue Betclic 1 ligi w miniony czwartek, 18 czerwca.
Nowym piłkarzem Miedzi Legnica został Mame Mody Sy. 19-latek został wypożyczony do końca sezonu z AS Dakar Sacre Coeur z opcją wykupu. Senegalczyk jest napastnikiem, ale też może grać jako skrzydłowy i na pozycji nr „10”. Jest wychowankiem akademii AS Dakar Sacre Coeur, współpracującej z Olympique Lyon.
Kamil Drygas zostaje w Miedzi Legnica na kolejny sezon. Doświadczony pomocnik będzie piłkarzem trzecioligowej Miedzi II, gdzie będzie pełnił rolę mentora dla młodych zawodników Akademii Miedzi. W poprzednim sezonie rezerwy uplasowały się na trzynastym miejscu w tabeli, walcząc do ostatniej kolejki ligowej o ligowy byt.
Rodzinny Festyn Konfeksu zgromadził mieszkańców na pełnym atrakcji wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym. Uczestnicy brali udział w rodzinnych rozgrywkach, pokazach wushu, konkursach oraz animacjach dla dzieci, a przez cały dzień nie brakowało uśmiechu i dobrej energii. Festyn stał się doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji i promowania aktywnego stylu życia.
Piłkarze Miedzi Legnica wrócili do drużynowych zajęć. Nim zielono-niebiesko-czerwoni spotkali się na murawie, przeszli indywidualne badania, testy oraz odbyli odprawę ze sztabem szkoleniowym. W pierwszym treningu Miedzi po wakacyjnej przerwie uczestniczyło 25 zawodników, którzy przeszli badania i testy indywidualne, odbyli odprawę ze sztabem szkoleniowym, po czym wyszli po raz pierwszy na murawę.
W środę rozegrano półfinałowe spotkania baraży o czwartą ligę i Klasę Okręgową. WKS Wierzbice pokonał na własnym boisku Iskrę Kochlice. Kapitalny mecz rozegrał Lima Santos, który ustrzelił hat-tricka. W grze o okręgówkę jest Mewa Kunice, która wygrała z Zametem Przemków, ale po meczu doszło do skandalicznych wydarzeń.

OSTATNIE KOMENTARZE