Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy
Blisko 50 drużyn, całe rodziny na boiskach i siatkówka, która po raz kolejny połączyła pokolenia. W Kunicach odbyła się 11. edycja turnieju Gruszka Cup, organizowanego wspólnie przez gminę i byłego reprezentanta Polski Piotra Gruszkę. Choć uczestnicy rywalizowali o zwycięstwo, najważniejsze były wspólnie spędzony czas, ruch i dobra zabawa.
Kilkadziesiąt drużyn i setki uczestników pojawią się w sobotę na boiskach w Kunicach podczas 11. edycji turnieju Gruszka Cup. Wydarzenie od lat przyciąga zawodników, mieszkańców i kibiców siatkówki. W tym roku gościem turnieju będzie były reprezentant Polski i mistrz Europy Piotr Gruszka, od którego nazwiska impreza wzięła swoją nazwę.
MKS Ikar Legnica, klub z bogatymi tradycjami siatkarskimi, stoi przed kluczowym wyzwaniem organizacyjnym przed nadchodzącym sezonem. Władze klubu rozpoczęły aktywne poszukiwania partnerów biznesowych, którzy wesprą rozwój drużyny seniorskiej oraz szkolenie grup młodzieżowych.
Około 60 zawodników spotkało się na boiskach bocznych w Parku Miejskim, gdzie rozegrano turniej Wiosennej Siatkówki, imprezy zorganizowanej przez Ośrodkek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Na boisku pojawiły się mieszane zespoły, które przyjechały, żeby pograć, sprawdzić się na tle innych i spędzić niedzielę aktywnie. Była sportowa rywalizacja, ale też zwykła przyjemność z gry i wyjścia na świeże powietrze. Nie dopisały niestety drużyny z Legnicy.
Ikar Legnica wygrał sobotni mecz z Bugajem Volley Radomsko 3:0 i dopisał do swojego dorobku komplet punktów w rozgrywkach 2. ligi siatkarzy. Legniczanie od pierwszych akcji kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł.
Jedenastej porażki w tym sezonie doznali siatkarze Ikara. Legniczanie przegrali we własnej hali z KPS Chełmiec ANS AS Wałbrzych 1:3.
W spotkaniu 11. kolejki siatkarskiej 2. ligi Ikar Legnica przegrał we własnej hali z Gwardią Wrocław 0:3. Dla legniczan była to dziesiąta porażka w tym sezonie.
W rozegranym 18 października meczu 2. ligi mężczyzn IM Rekord Volley Jelcz-Laskowice pewnie pokonał Ikar Legnica 3:0 (25:22, 25:20, 25:17). Spotkanie trwało 1 godzinę i 12 minut, a gospodarze z Jelcza dominowali na boisku od początku do końca, narzucając swoje tempo i skuteczność gry.
W meczu 2. kolejki 2. Ligi siatkarskiej Ikar Legnica pokonał na własnym terenie AZS UJD Stoelzle Częstochowa 3:1. Spotkanie rozegrane 4 października 2025 roku trwało 1 godzinę i 42 minuty.
W niedzielę reprezentacja Polski wygrała Ligę Narodów, której turniej finałowy był rozgrywany w Chinach. W meczu o złoty medal podopieczni Nikoli Grbicia pokonali Włochów 3:0, a spory udział w sukcesie miał legniczanin Jakub Popiwczak, grający na pozycji libero.
Już 14 czerwca odbędzie się kolejny Siatkarski Piknik na boiskach trawiastych, który zostanie rozegrany na boisku w Siedliskach.
W ostatnim meczu sezonu 2024/2025 Ikar Legnica przegrał na wyjeździe z KPS-em Chełmiec Wałbrzych. Zespół Marcina Kozara zakończył sezon na dziewiątym miejscu.
Siatkarze Ikara Legnica odnieśli cenne zwycięstwo w emocjonującym spotkaniu przeciwko BS Żagań WKS Sobieski Żagań. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 (25:19, 21:25, 21:25, 25:23, 16:14) na korzyść gospodarzy, którzy pokazali ogromną determinację i wolę walki.
Trzynastej porażki w tym sezonie doznał Ikar. Legniczanie przegrali na wyjeździe z MLKS ABO Energy Gubin.

OSTATNIE KOMENTARZE