W trzecim meczu sparingowym Miedź Legnica pokonała na własnym boisku Górnika Polkowice 4:1. Dublet zaliczył Hubert Antkowiak.

W 21 min. prowadzenie Miedzi podwyższył Verij Sabala po podaniu Petteriego Forsella. Na przerwę legniczanie schodzili prowadząc 2:0.
Na drugą połowę obaj trenerzy wystawili zupełnie inne jedenastki. Dominik Nowak postawił głównie na zawodników Akademii Miedzi oraz piłkarzy testowanych. Szansę zaprezentowani swoich umiejętności otrzymali m.in. Oskar Repka oraz Mateusz Hudzik. Pierwszy z nich to młodzieżowy reprezentant Polski, który ostatnie rozgrywki spędził w Chrobrym Głogów. Hudzik w minionym sezonie występował we włoskim Hellas Werona, w drużynie U19.
Polkowiczanie wykorzystali spore roszady na boisku i trzy minuty po wznowieniu gry zdobyli bramkę kontaktową. Ładną indywidualną akcją popisał się Michał Bednarski. Na odpowiedź legniczan nie trzeba było długo czekać i w przeciągu trzech minut Hubert Antkowiak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Legniczanie następny mecz sparingowy rozegrał w sobotę. Przeciwnikiem ekipy Dominika Nowaka będzie Zagłębie Lubin. Pierwszy gwizdek o godz. 15.
[FOTORELACJA]15813[/FOTORELACJA]
Miedź Legnica – Górnik Polkowice 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Danielewicz 7, 2:0 Sabala 21, 2:1 Bednarski 48, 3:1 Antkowiak 52, 4:1 Antkowiak 54.
Miedź I połowa: Załuska - Zieliński, Bartczak, Mijusković, Warcholak, Ostrowski, Danielewicz, Forsell, Marquitos, Ojamaa, Sabala.
Miedź II połowa: Hewelt - Conde, Repka (testowany), Hudzik (testowany), Pojasek, Purzycki, Zatwarnicki, Koziara, Makuch, Śliwa, Antkowiak
Górnik I połowa: Furtak - Chmielewski (Staśkiewicz), Kowalski-Haberek, Kocik (Medyński), Fryzowicz, Ekwueme, Baranowski, Bancewicz, Azikiewicz, Szuszkiewicz, Sobków.
Górnik II połowa: Kopaniecki - Król, Klimek, Opałacz, Magdziak, Galas, Wacławczyk, Radziemski, Ryś, Szymkowiak, Bednarski.
Anonimowy Gość08:00, 10.07.2019
znaFcy do boju.
Anonimowy Gość08:00, 10.07.2019
Fajnie że jest już euforia.
Awans pewny!
A tak na poważnie: Polkowice to beniaminek 2 ligi, 2 miesiące temu oba kluby dzieliły 3 poziomy rozgrywkowe.
Polkowice trenują od półtora tygodnia, wiec mocna praca nad motoryką, co było widać zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy biegali w jednostajnym tempie.
Poza tym grali 2 mocno pomieszanymi jedenastkami, młodzieżowcy z doświadczonymi zawodnikami.
Fajnie ze po kompromitacji w Gliwicach, zwycięstwo przy takiej ilości widzów.
Anonimowy Gość08:00, 10.07.2019
nie ma lipy
Anonimowy Gość09:00, 10.07.2019
Gdzie mecz z zaglębiem?
Anonimowy Gość09:00, 10.07.2019
Cieszy postęp w grze 1 zespołu i duża liczba kibiców na sparingu.
Anonimowy Gość09:00, 10.07.2019
Żenujące widowisko. Większość kibiców zirytowana. Zmiennicy Camarry,Augustyniaka, Santany i Romana nie dorastają im do pięt. Należy szybko zapomnieć o awansie a liczyć tylko na utrzymanie w I lidze. Nic wiecej "ekstra se ne wrati- Nowak wsio utratil".
Anonimowy Gość09:00, 10.07.2019
[quote="Qwerty"]Gdzie mecz z zaglębiem?[/quote]
we wiosce
Anonimowy Gość10:00, 10.07.2019
Dawać szanse Antkowiakowi typ ma warunki
Anonimowy Gość01:00, 11.07.2019
[quote="Gość"]Fajnie że jest już euforia.
Awans pewny!
A tak na poważnie: Polkowice to beniaminek 2 ligi, 2 miesiące temu oba kluby dzieliły 3 poziomy rozgrywkowe.
Polkowice trenują od półtora tygodnia, wiec mocna praca nad motoryką, co było widać zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy biegali w jednostajnym tempie.
Poza tym grali 2 mocno pomieszanymi jedenastkami, młodzieżowcy z doświadczonymi zawodnikami.
Fajnie ze po kompromitacji w Gliwicach, zwycięstwo przy takiej ilości widzów.[/quote]
Widzisz gdzieś tutaj euforię???
Po porażkach płacz, że będzie spadek do 2 ligi, a po zwycięstwie jakaś niepotrzebna szydera. Zespół się buduje i to kolejny etap. Piast pokazał w meczu z Bate Borysow że jest bardzo mocny, a beniaminek 2 ligi to też nie są jacyś amatorzy.
Anonimowy Gość01:00, 11.07.2019
Sparingi z wczoraj :
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 Podhale Nowy Targ,
Chrobry Głogów 1-0 Mieszko Gniezno
Oszałamiające wyniki zespołów 1 ligi.
Anonimowy Gość03:00, 11.07.2019
Kolejne sparingi z wczoraj pierwszoligowców :
Huragan Morąg 1-1 Stomil Olsztyn;
Puszcza Niepołomice 0-1 Partizán Bardejov;
Także pierwszoligowcy "wymiatają" w sparingach.
Dla tych, którzy tutaj płaczą, że Miedź ma słabą kadrę w 1 lidze i będzie walczyć o utrzymanie.
Ranking kadr zespołów I ligi piłkarzy wg transfermarkt.
1. Miedź Legnica 3,9 ml EURO
2.Podbeskidzie, Tychy, Nieciecza 2,6 ml EURO
4. Sosnowiec 2,4 ml EURO
Do końca okienka transferowego po 2-3 transferach dojdziemy do 5 milionów.
Oczywiście wartości piłkarzy nie grają, ale to pokazuje, że na tą ligę mamy bardzo mocną kadrę i awans jest obowiązkiem Nowaka i zespołu. A wynikami sparingów nie ma co się podniecać. Na Odrę pełny stadion i dopingujemy mocno od pierwszego meczu... Hej Miedź!
Anonimowy Gość06:00, 11.07.2019
Na plus napewno Ostrowski Mijuskovic Sabala Marguitos. Tworzy się ciekawy zespół. Oby Forsell i inni starsi utrzymali swój poziom to nie będzie źle
Anonimowy Gość06:00, 11.07.2019
[quote="roman"]Żenujące widowisko. Większość kibiców zirytowana. Zmiennicy Camarry,Augustyniaka, Santany i Romana nie dorastają im do pięt. Należy szybko zapomnieć o awansie a liczyć tylko na utrzymanie w I lidze. Nic wiecej "ekstra se ne wrati- Nowak wsio utratil".[/quote]
Daj sobie spokój, po co to piszesz? Lepiej Ci? Ulżyło, że powiedziałeś, że nie będzie awansu? Wielki odkrywca, skoro posprzedawaliśmy tych ludzi za grube pieniądze to chyba było oczywiste, że ciężko bedzie ich zastąpić? Mam nadziaję, że pierwsza liga zweryfikuje przedewszystkich kibiców, bo nie potrzebne nam są takie marudy
Anonimowy Gość09:00, 11.07.2019
A może napisać coś o Popiwczaku? Zagrał niezły mecz z Brazylią
Anonimowy Gość10:00, 11.07.2019
Antkowiak może być dobrym zmiennikiem Sabali w ataku . Ma chłopak ciąg na bramkę i nie boi się walki bark w bark.
Anonimowy Gość10:00, 11.07.2019
Dobrze zorientowany Z. Jakubowski z e-legnickie pisze, że spodziewani są stoper, defensywny pomocnik i lewoskrzydłowy lada dzień
Anonimowy Gość10:00, 11.07.2019
Kto grał wczoraj na obronie z nr 25 ?
Anonimowy Gość11:00, 11.07.2019
NO mieć powinna grać w tej lidze co Górnik i z pewnością byłyby wyniki a i kibice byliby zadowoleni.Jeszcze sezon może dwa i w końcu moze sie doczekamy.Hej mieć.
Anonimowy Gość11:00, 11.07.2019
Mam apel do admina aby blokował te idio.tyczne wpisy zampleksionego deb.ila kreta wyżej. Niech się wyżywa w swojej wsi za lasem a nna lca.pl
Anonimowy Gość12:00, 11.07.2019
[quote="Gość"]Kto grał wczoraj na obronie z nr 25 ?[/quote]
Pewny zdecydowany obrońca. Czy to nie Mijuskovic ?
KshaqPL01:00, 11.07.2019
Bardzo ładny mecz swoją drogą zagraliśmy. Szkoda tylko, że w tym roku nie wystąpimy już na ekstraklasowych boiskach...
----------------------------------------------
http://prezenty.edu.pl/
Anonimowy Gość07:00, 11.07.2019
[quote="Gość"]Mam apel do admina aby blokował te idio.tyczne wpisy zampleksionego deb.ila kreta wyżej. Niech się wyżywa w swojej wsi za lasem a na lca.pl[/quote]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bilans burzowej nocy: zalania i powalone drzewa
Gumińskiego dalej zalewa czy stał sieć cud?
Bhfds
09:54, 2026-06-22
Największy deficyt naszych czasów
Kto był w Chinach i wraca do Legnicy wie że można zatrzymać miasto na hamulcu na całe dekady. Legniczanie żyją w mieście które stoi na hamulcu. Tu poprawia sie poprawki innych myśląc że coś to da
szarość
09:52, 2026-06-22
W gminie Malczyce zbierają podpisy w sprawie DK94
Na obrazku widzimy że wioski mają bardzo ładne drogi .
DET
09:19, 2026-06-22
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
teraz sa nowe władze i lokatorzy muszą to zrozumieć. Gdyby nie było zmian to wszystkie awarie tradycyjnie były by realizowane mega szybko
trzeba czekać
09:14, 2026-06-22