Zamknij

XXXIII Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Sportowym: LION KARATE OPEN 2024

Wojciech ObremskiWojciech Obremski 08:10, 21.10.2024
Skomentuj Lion Karate Open 2024 (Piotr Florek) Lion Karate Open 2024 (Piotr Florek)

W sobotę, 19 października 2024 roku, w Legnicy odbyły się LION KARATE OPEN – XXXIII Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Sportowym, organizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica, Macieja Kupaja. Turniej przyciągnął niemal 200 zawodników z 13 klubów karate, w tym także z Czech, co dodało wydarzeniu międzynarodowego charakteru.

Rywalizacja trwała cały dzień.  Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Buczkowski, Wiceprzewodniczący Komisji Sędziowskiej Polskiego Związku Karate, który czuwał nad pracą czterech zespołów sędziowskich.

[FOTORELACJA]20894[/FOTORELACJA]

W trakcie mistrzostw rozegrano 59 konkurencji indywidualnych oraz 6 drużynowych, a zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Wacława Antoniaka oraz Prezesa KKS TORA, Jacka Ruska. Tytuł najlepszego klubu zdobył SHINDO z Cieszyna, drugie miejsce zajął Klub Karate Shotokan MIKASA ze Środy Wielkopolskiej, a trzecie miejsce przypadło TEAMATTFiS z Ostravy. Najlepszą zawodniczką turnieju została Michalina Szymala z SHINDO Cieszyn, a najlepszym zawodnikiem – Kamil Szymala, również z tego klubu.

Karatecy KKS TORA także odnieśli sukcesy. Najlepszą zawodniczką klubu została Karolina Skorska, zdobywając 2 punkty, a najlepszym zawodnikiem Jakub Pierz, który zdobył 8 punktów. W punktacji medalowej KKS TORA zajęła 8. miejsce, natomiast w klasyfikacji punktowej – 7. miejsce.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju skierowano do rodziców oraz wolontariuszy, w tym m.in. Katarzyny Paruch, Jagody Urban, Krzysztofa Kułacza i Roberta Kamińskiego. Nieoceniona była również pomoc zawodników klubu: Adama, Karola, Pawła, Michała, Karoliny i Igora, którzy wspierali logistykę wydarzenia.

Organizatorzy wyrazili również wdzięczność za wsparcie finansowe, które umożliwiło organizację turnieju, dziękując m.in. Urzędowi Miasta Legnica, Adwence Automatic Lubrication System, Kolejom Dolnośląskim S.A., firmie AUTOREKIN Legnica oraz InsLan – Grzegorzowi Gerschmannowi.