W miniony weekend sala Spółdzielczego Domu Kultury "Kopernik" zamieniła się w arenę zaciętej walki intelektualnej. Do rywalizacji w Otwartym Turnieju Szachów Szybkich przystąpiło 71 zawodników, a emocje sięgnęły zenitu, gdy o zwycięstwo walczyli reprezentanci trzech różnych krajów.
Poziom sportowy wydarzenia był wyjątkowo wysoki, a dzięki wsparciu sponsora głównego, KGHM Polska Miedź S.A., turniej zyskał prestiżową oprawę. Przedstawiamy podsumowanie zmagań, które na długo pozostanie w pamięci legnickich szachistów.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"25304"}
Walka o najwyższe lokaty trwała do ostatniej partii, a o ostatecznym wyniku często decydowały niuanse. Dominacja zagranicznych gości była widoczna od samego początku, co podniosło rangę całego wydarzenia.
Zwycięzcą został GM Platon Galperin ze Szwecji, który uzyskał fenomenalny wynik 8,5/9,0. Tuż za nim uplasował się IM Jakub Půlpán z Czech, a najniższy stopień podium zajął reprezentant Polski, FM Bartłomiej Róg.
Poza podium, nagrody i specjalne wyróżnienia odebrali szachiści, którzy wykazali się formą przez cały czas trwania zawodów. Doceniono zarówno doświadczonych mistrzów, jak i utalentowaną młodzież.
Wśród nagrodzonych znaleźli się Marek Oliwa oraz Piotr Jagodziński, którzy prezentowali bardzo równy i skuteczny poziom gry. To właśnie ich partie były jednymi z najbardziej interesujących do obserwowania przez zgromadzoną publiczność.
Turniej pokazał, że polska młodzież szachowa ma ogromny potencjał. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli Kacper Ugorek, Jakub Owad, Leon Gatner oraz Alicja Frankiewicz, potwierdzając swoje aspiracje do bycia przyszłymi mistrzami.
Równie zacięta rywalizacja miała miejsce wśród kobiet. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju powędrował do Darii Repetilo z klubu KSz Miedź Legnica, która poradziła sobie w stawce złożonej z wielu utytułowanych przeciwników.
Tradycyjnie podczas wydarzeń związanych z Dniem Hutnika, honorowane jest środowisko pracownicze. Wewnątrzklubowa klasyfikacja pracowników KGHM pokazała, że pasja do szachów łączy pokolenia i stanowiska.
Najlepszymi szachistami wśród pracowników KGHM Polska Miedź S.A. okazali się Jakub Hajnrych, Jerzy Lisak oraz Grzegorz Wójtowicz. Gratulujemy wszystkim zawodnikom postawy fair play i zapraszamy na kolejne wydarzenia szachowe w naszym mieście.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Jestem za potępieniem ukraińskich nacjonalistów z OUN UPA, ale tak samo jestem za potępieniem polskich nacjonalistów z ONR NSZ, którzy budowali Wielką Polskę Katolicką dla jednego narodu. Katolicy, przecież prawda was wyzwoli. Dlaczego ukrywacie prawdę?
Alek
10:06, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
PSL-2% chce zaistnieć?
x
09:55, 2026-06-23
Legsad powodem dziecięcej radości w Krotoszycach
A dlaczego wycofali się ze sponsorowania Błękitnych Kościelec i wycofali drużynę z IV ligi?
Tadzio
09:38, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Polscy politycy od prawicy po lewicę, razem z tymi w sutannach, walczą z kultem ukraińskich nacjonalistów z UPA. Ale ta wrażliwość historyczna ma jednostronny wymiar, bo jednocześnie czczą żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, partyjne wojsko przedwojennego faszystowskiego Obozu Narodowo-Radykalnego, które współpracowało z hitlerowcami i mordowało Ukraińców. Zasadnicza różnica między NSZ a UPA to skala mordów. Dlaczego o tym się nie mówi? Z powodu zakłamanej polskiej polityki historycznej?
Ron
09:36, 2026-06-23