Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Międzynarodowa rywalizacja w Legnicy: za nami wielki turniej szachowy z okazji Dnia Hutnika

Ula Chojnacka Ula Chojnacka 12:59, 23.06.2026 Aktualizacja: 07:18, 23.06.2026
Skomentuj Międzynarodowa rywalizacja w Legnicy: za nami wielki turniej szachowy Turniej szachowy z okazji Dnia Hutnika (Mat. prasowy)

W miniony weekend sala Spółdzielczego Domu Kultury "Kopernik" zamieniła się w arenę zaciętej walki intelektualnej. Do rywalizacji w Otwartym Turnieju Szachów Szybkich przystąpiło 71 zawodników, a emocje sięgnęły zenitu, gdy o zwycięstwo walczyli reprezentanci trzech różnych krajów.

Poziom sportowy wydarzenia był wyjątkowo wysoki, a dzięki wsparciu sponsora głównego, KGHM Polska Miedź S.A., turniej zyskał prestiżową oprawę. Przedstawiamy podsumowanie zmagań, które na długo pozostanie w pamięci legnickich szachistów.

 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"25304"}


 

Międzynarodowe podium pełne niespodzianek
 

Walka o najwyższe lokaty trwała do ostatniej partii, a o ostatecznym wyniku często decydowały niuanse. Dominacja zagranicznych gości była widoczna od samego początku, co podniosło rangę całego wydarzenia.

Zwycięzcą został GM Platon Galperin ze Szwecji, który uzyskał fenomenalny wynik 8,5/9,0. Tuż za nim uplasował się IM Jakub Půlpán z Czech, a najniższy stopień podium zajął reprezentant Polski, FM Bartłomiej Róg.
 

Wyróżnienia dla najlepszych zawodników
 

Poza podium, nagrody i specjalne wyróżnienia odebrali szachiści, którzy wykazali się formą przez cały czas trwania zawodów. Doceniono zarówno doświadczonych mistrzów, jak i utalentowaną młodzież.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Marek Oliwa oraz Piotr Jagodziński, którzy prezentowali bardzo równy i skuteczny poziom gry. To właśnie ich partie były jednymi z najbardziej interesujących do obserwowania przez zgromadzoną publiczność.
 

Sukcesy młodych talentów i pań
 

Turniej pokazał, że polska młodzież szachowa ma ogromny potencjał. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli Kacper Ugorek, Jakub Owad, Leon Gatner oraz Alicja Frankiewicz, potwierdzając swoje aspiracje do bycia przyszłymi mistrzami.

Równie zacięta rywalizacja miała miejsce wśród kobiet. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju powędrował do Darii Repetilo z klubu KSz Miedź Legnica, która poradziła sobie w stawce złożonej z wielu utytułowanych przeciwników.
 

Pracownicy KGHM przy szachownicach
 

Tradycyjnie podczas wydarzeń związanych z Dniem Hutnika, honorowane jest środowisko pracownicze. Wewnątrzklubowa klasyfikacja pracowników KGHM pokazała, że pasja do szachów łączy pokolenia i stanowiska.

Najlepszymi szachistami wśród pracowników KGHM Polska Miedź S.A. okazali się Jakub Hajnrych, Jerzy Lisak oraz Grzegorz Wójtowicz. Gratulujemy wszystkim zawodnikom postawy fair play i zapraszamy na kolejne wydarzenia szachowe w naszym mieście.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%