Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Katastrofa we własnej hali. Wysoka porażka Siódemki Miedź

Ula Chojnacka Ula Chojnacka 20:38, 29.11.2025 Aktualizacja: 20:37, 29.11.2025
7 Katastrofa we własnej hali. Wysoka porażka Siódemki Miedź SIÓDEMKA MIEDŹ LEGNICA – AZS AGH KRAKÓW (WO)

Nie tak miało wyglądać sobotnie popołudnie przy Wierzyńskiego. Siódemka Miedź Legnica została rozbita przez AZS AGH Kraków 25:38. Czy to był najgorszy mecz legniczan od kiedy występują w Lidze Centralnej? Chyba tak, bo takiego lania nie jesteśmy sobie w stanie przypomnieć …
 

Tego dnia w grze legnickiej drużyny kompletnie nic się nie zgadzało. Od pierwszego gwizdka mecz przebiegał pod dyktando przyjezdnych, którzy w Legnicy potwierdzili, że nie na darmo zostali okrzyknięci rewelacją sezonu Ligi Centralnej. AZS AGH grał szybko, składnie, ładnie dla oka i przede wszystkim skutecznie. A legniczanie? Dokładnie na odwrót!

::news{"type":"see-also","item":"118413"}


Legniczanie byli apatyczni i kompletnie bez pomysłu na sforsowanie krakowskiej defensywy. A gdy już dochodzili do pozycji rzutowych, to na drodze stawał nam wyśmienicie dysponowany bramkarz Akademików, Kacper Kaleta. Wyjątkowo źle wyglądali też w obronie, z którą bez problemów radzili sobie najlepsi dziś na parkiecie, Jakub Kociuba i Filip Jarosz.


JEDNOSTRONNE WIDOWISKO NA WIERZYŃSKIEGO


To wszystko sprawiło, że mecz był wyjątkowo jednostronnym widowiskiem. Po dziewięciu minutach gospodarze przegrywali 1:7, po dwudziestu minutach już 5:12. Przerwę spędzili w minorowych nastrojach, bo z dziewięciobramkową stratą (10:19). Jeśli ktoś się łudził, że w drugiej połowie obraz meczu się zmieni, to był w dużym błędzie. Legnicka drużyna po gongu z pierwszych 30 minut zwyczajnie nie była już w stanie się podnieść i rzucić do odrabiania strat.


Legniczanie nadal popełniali proste błędy, nie mogli odnaleźć skuteczności, a obrona nie stanowiła monolitu. Tymczasem AZS AGH nie spuszczał z tonu, grał „swoje” i bezlitośnie wykorzystywał wszystkie legnickie słabości. Finalnie odniósł w Legnicy okazałe zwycięstwo 38:25. Tego się nikt nie spodziewał, ale trzeba przyznać, że na tak wysoki wymiar kary zwyczajnie zasłużyliśmy.


Okazja do rehabilitacji już za tydzień. W sobotę 6 grudnia legniczanie zagraą w Wągrowcu z Nielbą. Do hali przy Wierzyńskiego wrócą w niedzielę 14 grudnia, kiedy to podejmą AZS AWF Biała Podlaska.
 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"23444"}


SIÓDEMKA MIEDŹ LEGNICA – AZS AGH KRAKÓW 25:38 (10:19)

SIÓDEMKA: Teterycz, Lobchuk, Zembrzycki – Mikulewicz, Skawiński 1, Majewski 1, Wita, Król 3, Wojsa 1, Cichoń 1, Kużdeba, Makar 2, Put 6, Dorsz 2, Łukawski 8 (7). Karne: 8/7. Kary: 4 min.

AZS AGH: Kaleta, Górkowski – Kisiel 2, Szydło, Malinowski 4, Gasin 3, Wzorek 1 (1), Małek 4, Bujak 1, Jarosz 8, Kociuba 11 (2), Klamrzyński, Marzec 2, Dębski 2. Karne: 4/3. Kary: 16 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:3 (5), 2:7 (10), 4:10 (15), 5:12 (20), 7:14 (25), 10:19 (30), 13:21 (35), 15:25 (40), 17:28 (45), 21:32 (50), 22:34 (55), 25:38 (60).

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (7)

Kibic Kibic

2 2

Wstyd!!! Drużyna w tym sezonie wygląda słabo ! 👎 fartem wygrali kilka meczy a Kraków pokazał im miejsce w szeregu !

07:52, 30.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

DlategoDlatego

4 0

budowanie im nowej hali to absurd.
Z resztą nie od hali zacząć tylko od przepisów! Po co komu 20tys. miejsc w ekstraklasie dla szcypiorow itp? Kto to w ogóle ogląda

09:46, 30.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

MHMH

0 1

Jakie 20 tys.?! Nie wiem czy w Polsce jest 1 taka hala. W Legnicy powinna powstać hala widowiskowo- sportowa na 5 tys. miejsc, do wszystkiego. Wystawy, eventy, zawody sportowe, różnych dyscyplin, kabarety, koncerty etc.etc. To jest wstyd i hańba żeby 80-100 tys. miasto nie miało takiej areny wydarzeń kulturalnych i sportowych. Nikt nie chce przyjeżdżać do takiego kurnika na Lotniczej. Omijają nas atrakcje sportowe i kulturalne. Trzeba jeździć do Lubina, Wrocławia, Poznania, Krakowa itd.

11:07, 30.11.2025

KIBIKIBI

1 0

Po kompromitującej porażce w Kielcach /chyba celowo zabrakło relacji w LCA/ kolejna przegrana z beniaminkiem. Pan Góreczny ze stoickim spokojem patrzył jak nas leją na Wierzyńskiego. Trener potrzebny na gwałt

11:20, 30.11.2025

OnOn

1 1

Wstyd dla drużyny , trenerów , prezesa ! Gratulacje za decyzje podjęte przed sezonem teraz wszystko wychodzi !

11:19, 30.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KruszonKruszon

1 0

Od kilku lat w tym prowadzonym w archaiczny sposób klubie, nie ma polityki transferowej ani żadnej innej. Niestety ale starania i obietnice Pana Hurasa spełzły na niczym, ponieważ były oparte na mrzonkach i snach o potędze a nie na twardych warunkach długofalowych zmian. Sponsor prowadzi działalność, która nie zapewnia stabilności finansowej a brak zainteresowania większym zaangażowaniem w rozwój siódemki spowodował wycofanie się jego, tak naprawdę po kilkunastu *%#)!& kadrowych i doprowadzeniu tego klubu do chaosu organizacyjnego.
Pierwszym, podstawowym błędem Hurasa było pozbycie się Trenera Wity a później poszło po linii pochyłej i w ciągu paru lat jesteśmy w czarnej d***e.
Jedynie szkolenie dzieci i młodzieży jakoś wygląda, ale nie czerpiemy korzyści z tego tytułu dla pierwszej drużyny. Nie potrafimy ich zatrzymać. Ilu zawodników, wychowanków naszych z powodzeniem gra w Superlidzie i Ludze Centralnej.

11:24, 30.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PI-REPI-RE

1 0

Po kompromitującej porażce w Kielcach /chyba celowo brak było relacji w LCA/ kolejna przegrana z beniaminkiem, Pan Góreczny ze stoickim spokojem patrzył jak nas leją na Wierzyńskiego. Trener potrzebny na gwałt.

12:16, 30.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Czy prezydent Legnicy otrzyma wotum zaufania? Ciekawe pytanie. I równie ciekawe jest to, co dzieje się wokół całej tej dyskusji. Na tzw. „trzeciakowym portalu” radni zostali nazwani bumelantami. Skąd ta retoryka? Czy to próba wywierania presji na tych, którzy mają podejmować decyzje w imieniu mieszkańców? I jeszcze pytanie do radnych: czy nie czujecie się czasem jak maszynki do głosowania? Odnoszę wrażenie, że nawet jeśli nie zgadzacie się za jakimś rozwiązaniem, ostatecznie musicie zagłosować „za”. Bo patrząc na niektórych radnych można odnieść takie wrażenie. Co właściwie dzieje się w tym naszym mieście???? Drodzy Radni, Legnica jest w Waszych rękach. Niezależnie od barw politycznych, głosujcie zgodnie z własnym sumieniem i w interesie mieszkańców. Każda decyzja dotycząca naszego miasta ma znaczenie. Mieszkańcy oczekują odwagi, odpowiedzialności i samodzielności, a nie jedynie realizowania politycznych ustaleń.

Nie dajcie się

16:27, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

Będzie Baranowski ?

Vbnm

16:15, 2026-06-28

W poniedziałek sesja absolutoryjna

SET - jakie zioła ty palisz, że piszesz takie brednie ? powinni ciebie posadzić na leżaku na placu Słowiańskim inwestycji minionej ekipy. Ta załoga ratusza przez 2 lata zrobiła więcej niż poprzednia przez 22 lata - i to nie tylko drogi, inwestycje czy profilaktyka medyczna. Widać wykopali ciebie z ratusza za nieróbstwo i musisz odreagować.

mariolka

16:05, 2026-06-28

Prezes na urlopie, mieszkańcy w ukropie

Prezio Szynalski to stary dziadek, który 10 lat temu został emerytem i dalej trzepie forsę, no bo ma właściwą legitymację partyjną.

Kooper

15:41, 2026-06-28

0%