Sport Legnica - Aktualności i Wydarzenia Sportowe z Powiatu Legnickiego i Regionu

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Pewne zwycięstwo z Olimpem Grodków. Siódemka liderem

siodemka.legnica.pl 20:58, 30.03.2019 Aktualizacja: 15:56, 19.10.2025
Skomentuj Pewne zwycięstwo z Olimpem Grodków. Siódemka liderem

Siódemka Miedź Legnica wygrała 30:21 z Olimpem Grodków i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek rozsiadła się na 1. miejscu pierwszoligowej tabeli.

 Zespół trenera Pawła Wity musiał wygrać z beniaminkiem z Grodkowa, by utrzymać kontakt z prowadzącym w tabeli duetem. Tymczasem w sobotę Olimpia Piekary Śląskie poległa w Wieluniu, a Real-Astromal niespodziewanie uległ we własnej hali Anilanie Łódź. Swoje za to zrobiła Siódemka, bo bez przygód poradziła sobie z Olimpem.

W nagrodę nasza drużyna awansowała na 1. miejsce. Zapowiada się pasjonujący ligowy finisz, bo na trzy kolejki przed końcem rozgrywek – trzy drużyny mają po 41 pkt!

Co do meczu z Olimpem, to Siódemka miała go pod pełną kontrolą. Grodkowianie postawili się tylko w pierwszym kwadransie, raz nawet wygrywali – 3:4 w 5 min. Tyle że już w 20 min. legniczanie prowadzili 14:8. Na drugą połowę wyszli z zapasem 5 bramek, by konsekwentnie przewagę budować. Ostatecznie Siódemka zrewanżowała się Olimpowi za porażkę w Grodkowie wygrywając 30:21.

Świetny mecz w bramce rozegrał Łukasz Mazur, który zaliczył aż 17 udanych interwencji. Najskuteczniejsi w legnickim zespole byli Kamil Mosiołek i Paweł Piwko. Obaj rzucili po 7 bramek. Trener Wita dał w sobotę kolejne minuty na pierwszoligowym parkiecie świeżo upieczonym wicemistrzom Polski juniorów – Pawłowi Paterkowi i Wojciechowi Styrczowi.

Siódemka Miedź Legnica – Olimp Grodków 30:21 (18:13)

Siódemka: Mazur – Przybylak, Płaczek 5, Cegłowski 3, Bogudziński, Piwko 7, Drozdalski 2, Mosiołek 7, Skiba 3, Paterek 3, Styrcz. Kary: 10 min.

Olimp: Młoczyński, Mańko – Stępień 2, Hertel 2, Chmiel 1, Galus, Marcyniuk, Mierzwiński 3, Rogaczewski 4, Turyniewicz, Ungier 4, Kulej 1, Kolanko 2, Górny, Koszyk, Szulc 2. Kary: 10 min.

Przebieg meczu: 3:4 (5), 6:5 (10), 10:6 (15), 14:8 (20), 15:11 (25), 18:13 (30), 18:14 (35), 21:16 (40), 23:18 (45). 27:20 (50), 28:21 (55), 30:21 (60).[FOTORELACJA]15398[/FOTORELACJA]

(siodemka.legnica.pl)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Wow super moze uda sie awansowac choc mlodzieza w extra spadek pewny. Trzeba pamietac ze najlepszy strzelec jest z Kalisza wypozyczony. Zloty srodek widze awans za 2-3 lata bez odejscia najlepszych zawodnikow lecz z nimi nalezy duzo wczesniej podpisywac np 5 letnie kontrakty

10:00, 31.03.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Miasto musi teraz pomóc! Odjąć wypłaty nożnej i dać to młodym zdolnym chłopakom!!

01:00, 31.03.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol

01:00, 31.03.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol[/quote]
Jestem trenerem gry w palanta. Właśnie będzie reaktywowana w Polsce liga gry w palanta. Uważam, że trzeba zainwestować w drużynę z prawdziwego zdarzenia, dociąć stypednia nożnym i ręcznym, zainwestować w sport, gdzie chłopcy z Legnicy mogą grać o najwyższe cele. Koszt budowy stadionu będzie dużo niższy niż hali.

11:00, 31.03.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"][quote="Gość"]Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol[/quote]
Dla kogo ta hala? Średnia frekwencja w Superlidze piłki ręcznej 1000 widzów na mecz.
Już lepiej zainwestować w siatkówkę,
Tam przynajmniej 2-3 tys ludzi chodzi na mecze.

12:00, 01.04.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Gość"]Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol[/quote]
Dla kogo ta hala? Średnia frekwencja w Superlidze piłki ręcznej 1000 widzów na mecz.
Już lepiej zainwestować w siatkówkę,
Tam przynajmniej 2-3 tys ludzi chodzi na mecze.[/quote]
Ekstraklasa piłkarska sprzedała prawa do transmisji telewizyjnych za 225 milionów złotych - za sezon. Prawa do transmisji superligi piłki ręcznej nie poszły nawet za jedną setną tej kwoty. Fajnie, że jest piłka ręczna w Legnicy, każdy sportowy sukces mega cieszy, po co się jednak ośmieszać z porównaniami?
Tylko Akademia piłkarska Zagłębia Lubin ma budżet jak połowa klubów z Superligi piłki ręcznej razem wziętych.

12:00, 01.04.2019
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%