Siódemka Miedź Legnica wygrała 30:24 z AZS-em Zielona Góra w meczu 21. kolejki grupy B 1. ligi. Przed ostatnią kolejką zespół trenera Pawła Wity zajmuje w tabeli 3. miejsce. Do lidera z Piekar Śląskich traci trzy punkty.

Wynik sobotniego meczu bardzo długo oscylował wokół remisu, a spora w tym zasługa bramkarza AZS-u Macieja Hadego. Siódemka w której brylowali Paweł Piwko i Kamil Mosiołek (przed przerwą razem zdobyli 9 bramek) na dobre zaczęła przewagę budować dopiero pod koniec pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 16:12.
Po przerwie na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna. Siódemka grała szybko i przede wszystkim skutecznie (świetny mecz juniora Pawła Paterka). A że dołożyła do tego bardzo dobrą obronę (przez kwadrans AZS rzucił zaledwie 3 bramki) to w 45 min. wygrywała już 25:14. W końcówce pewni już swego legniczanie nieco spuścili z tonu, co goście wykorzystali do kosmetyki końcowego rezultatu.
Ostatecznie Siódemka wygrała z AZS-em 30:24 i wciąż jest w grze o triumf w grupie B 1. ligi i awans do turnieju barażowego o PGNiG Superligę. Podobnie, jak lider Olimpia Piekary Śląskie i wicelider Real-Astromal Leszno, które w sobotę również wygrały swoje mecze.
Ostatnia kolejka 1. ligi zostanie rozegrana po świętach, 27 kwietnia. Siódemka zagra w Zawadzkiem z ASPR-em, który w przyszłym sezonie zagra w 2. lidze. Drugim spadkowiczem z grupy B został ŚKPR Świdnica.
Siódemka Miedź Legnica – AZS Zielona Góra 30:24 (16:12)
Siódemka: Mazur, Styachurski, Dekarz – K. Majewski 3, Przybylak 1, Płaczek 2, Kowalik, Cegłowski 2, Bogudziński 3, Piwko 7, Drozdalski 1, Styrcz 1, Mosiołek 5, Paterek 5, Skiba, M. Majewski. Kary 6 min.
AZS: Hady, Jarszak – Więdłocha 5, Góral 1, Gołębiowski, Kociszewski 1, Mieszkian 2, Kuliński 3, Franaszek 4, Machalica, Kiersnowski 2, Szarłowicz 2, Należyty 3, Wysocki, Chałupka 1. Kary: 12 min.
Przebieg meczu: 2:2 (5), 4:4 (10), 7:7 (15), 10:9 (20), 13:11 (25), 16:12 (30), 19:12 (35), 22:13 (40), 25:14 (45), 27:18 (50), 27:19 (55), 30:24 (60).[FOTORELACJA]15458[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
"Gryf" czyli pisowiec i nacjonalista. Do tego na drugim miejscu antysemita Dmowski. Co się dzieje w tej szkole? Ksiądz proboszcz kazał wszystkim tak głosować?
Alfons
17:48, 2026-06-26