Zamknij

Derby dla Miedzi! Bramka Kwietnia ozdobą dość przeciętnego meczu. Miedź kontynuuje bardzo dobrą passę.

Krzysztof ObremskiKrzysztof Obremski 20:08, 19.10.2024 Aktualizacja: 08:42, 20.10.2024
Skomentuj

Mecz rozegrany na Stadionie im. Orła Białego przyciągnął 4 481 widzów i stanowił część ligowej akcji "#RakNieGraFair - my tak!", promującej profilaktykę onkologiczną. Zawodnicy Miedzi wystąpili w specjalnych różowych opaskach, wspierając kampanię „Różowy Październik”, skierowaną zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

Miedź od początku narzuciła swoje tempo gry. Już w 12. minucie Kamil Antonik dwukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza Chrobrego, Dawida Arndta. Najpierw Arndt obronił jego strzał, a chwilę później piłka po rykoszecie poszybowała nad poprzeczką. Najbliżej szczęścia w pierwszych 20 minutach Miedź była po akcji Antonika i dośrodkowaniu do Mansfelda. Ten naciskając obrońcę zmusił go do wybicia tak niefortunnego, że piłka spadła na poprzeczce jego własnej bramki.

Chrobry miał potężne problemy z wyprowadzaniem groźnych akcji, a nawet po prostu piłki. Trener Mamrot pokazał swój taktyczny dryg i drużyna jego vis-a-vis Piotra Plewni kompletnie nie umiała się odnaleźć. Jedynym sposobem na wyjście sprzed własnego pola karnego były długie piłki. Na szczęście defensywa Miedzi nie miała dziś żadnych problemów z napastnikami Chrobrego. Goście nie stworzyli sobie właściwie żadnej sytuacji.

Kluczowa dla losów meczu była 27. minuta. Bartosz Kwiecień, w wydawałoby się niegroźnej sytuacji, popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu, pokonując bezradnego golkipera Chrobrego. Była to akcja, która zadecydowała o końcowym wyniku.

Po przerwie Miedź nadal dominowała, choć brakowało jej skuteczności. Mioc próbował uderzenia z dystansu w 54. minucie, ale piłka poszybowała nad bramką. Chwilę później Mansfeld ponownie był bliski zdobycia gola, lecz piłka minimalnie minęła słupek. Mioc mógł zamknąć mecz na 10 minut przed końcem, ale w idealnej sytuacji po kontrze Miedzi uderzył o wiele za wysoko.

Miedź kontrolowała większość meczu, ale nie potrafiła zamknąć spotkania kolejnymi bramkami, przez co końcówka mogła być nerwowa. Ostatecznie jednak gospodarze dowieźli zwycięstwo i zainkasowali trzy punkty, wygrywając prestiżowe derby Zagłębia Miedziowego. Co więcej trzeba podkreślić, że ekipa trenera Mamrota w ostatnich 10 spotkaniach przegrała tylko raz, w bardzo dramatycznych okolicznościach, z Arką Gdynia.