Piłkarze Miedzi II Legnica zwyciężyli rozgrywane w Wielką Sobotę trzecioligowe derby Zagłębia Miedziowego. Miedź po bardzo zaciętym spotkaniu wygrała 1:0 po golu Tomasza Żylińskiego.

Z kolei w 39 minucie po wyrzucie piłki z autu, w małym zamieszaniu w polu karnym gości nad bramką uderzył Błażej Skórski. Dwie minuty później bliski bramki był Adamski. Napastnik otrzymał w polu karnym podanie od Michała Pojaska i posłał piłkę w kierunku bramki. Kacper Bieszczad z trudem wybił na rzut rożny. Golkiper Zagłębia II tuż przed przerwą jeszcze raz uratował swój zespół, wygrywając pojedynek sam na sam z Tomaszem Żylińskim.
Po przerwie gra się ożywiła, a zielono-niebiesko-czerwoni poszli za ciosem. W 48 minucie ładnymstrzałem zza pola karnego popisał się Przemysław Porębski, ale Bieszczad był na posterunku. Pięć minut później legniczanie dopięli swego. Po dośrodkowaniu Porębskiego, Tomasz Żyliński pewnym strzałem dał Miedzi II prowadzenie.
W 57 minucie nad bramką z lewej strony uderzył Vladislav Sirotov. Pięć minut później Jan Szapderski najpierw w polu karnym nie pozwolił oddać strzału Patrykowi Szyszowi, a następnie znakomitą interwencją powstrzymał Jakuba Rysia. W 66 minucie ładnie uderzył Wiktor Nahrebecki, ale Szpaderski nie dał się zaskoczyć, wybijając piłkę za linię końcową.
W 70 minucie Josiah Chukwudi dośrodkował z lewej strony niemal idealnie na głowę Adamskiego, jednak ten uderzył niecelnie. Dwie minuty później interweniował bramkarz Miedzi II, pewnie chwytając piłkę po strzale głową. W 76 minucie bombę w kierunku bramki legniczan posłał Patryk Mucha, ale i tym razem górą był Szpaderski. Natomiast w 78 minucie po rzucie rożnym nad bramką główkował Piątkowski.
Cztery minuty później na bramkę Zagłębia II huknął Żyliński, ale skończyło się tylko rzutem rożnym. Ten sam zawodnik uderzył z dystansu także w 87 minucie, ale futbolówka znów nie znalazła drogi w kierunku bramki. Kolejną sytuację Żyliński miał w 89 minucie, ale tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył w środek bramki i Bieszczad nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.
Miedź II Legnica – Zagłębie II Lubin 1:0 (0:0)
Bramki: Żyliński (53)
Żółte kartki: Skórski (25), Żyliński (86) – Soszyński (35), Kruk (84)
Sędziował: Andrzej Urban
Asystenci: Piotr Bajer, Łukasz Nalepa
Miedź II Legnica: Szpaderski – Pojasek, Przygocki, Lewandowski (74. Śliwiński), Zatwarnicki, Skórski, Adamski, Porębski, Sutor, Chukwudi (81. Poręba), Żyliński; trener Radosław Bella
Zagłębie II Lubin: Bieszczad – Warpas, Piątkowski, Kruk, Bogacz, Soszyński (68. Więcek), Witsanko, Mucha, Szysz, Ryś (65. Borkowski), Sirotov (59. Nahrebecki); trener Adam Buczek.[FOTORELACJA]15484[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość06:00, 20.04.2019
Brawo Miedź. Zawsze taka wygrana podwójnie cieszy
Anonimowy Gość10:00, 20.04.2019
Bramkarz pchnięty nożem już doszedł do siebie?
Anonimowy Gość11:00, 21.04.2019
Niezły mecz Miedzi, Żylinski przerasta tą ligę. Od początku tej rundy w każdym meczu najlepszy na boisku, czy sztab 1 drużyny ogląda te mecze? Może czas dać chłopakowi prawdziwą szansę.
Anonimowy Gość03:00, 21.04.2019
[quote="Gosc"]Niezły mecz Miedzi, Żylinski przerasta tą ligę. Od początku tej rundy w każdym meczu najlepszy na boisku, czy sztab 1 drużyny ogląda te mecze? Może czas dać chłopakowi prawdziwą szansę.[/quote]
Walczymy o utrzymanie, to chyba nie czas na dawanie szansy i to zawodnikowi, którego jeszcze 3 miesiące temu odpalili ze Stalowej Woli. Będą latem springi, zobaczymy jak się zaprezentuje na tle silniejszych rywali. Na razie jeden z wyróżniających się zawodników rezerw. Pamiętam go rok temu i trzeba przyznać, że zrobił kolosalne postępy. Jeśli się będzie tak rozwijać, ma szansę przebić się na ekstraklasowy poziom.
III ligę to przerasta Antkowiak (20 goli) i jego również chcętnie bym zobaczył na tle I zespołu.
Anonimowy Gość02:00, 22.04.2019
[quote="Gość"][quote="Gosc"]Niezły mecz Miedzi, Żylinski przerasta tą ligę. Od początku tej rundy w każdym meczu najlepszy na boisku, czy sztab 1 drużyny ogląda te mecze? Może czas dać chłopakowi prawdziwą szansę.[/quote]
Walczymy o utrzymanie, to chyba nie czas na dawanie szansy i to zawodnikowi, którego jeszcze 3 miesiące temu odpalili ze Stalowej Woli. Będą latem springi, zobaczymy jak się zaprezentuje na tle silniejszych rywali. Na razie jeden z wyróżniających się zawodników rezerw. Pamiętam go rok temu i trzeba przyznać, że zrobił kolosalne postępy. Jeśli się będzie tak rozwijać, ma szansę przebić się na ekstraklasowy poziom.
III ligę to przerasta Antkowiak (20 goli) i jego również chcętnie bym zobaczył na tle I zespołu.[/quote]
Ten gość przerasta tą ligę? ale w co? bo na pewno nie piłkarsko...
Jeździec bez głowy, ciągle tylko krzyczy i ma pretensje do sędziów.
Kolosalne błędy taktyczne, 2 liga go zweryfikowała boleśnie.
Szkoda tylko że blokuje miejsce młodym zawodnikom z Akademii.
Nie dziwi mnie to, że Nowak nawet w trening go nie bierze
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
"Gryf" czyli pisowiec i nacjonalista. Do tego na drugim miejscu antysemita Dmowski. Co się dzieje w tej szkole? Ksiądz proboszcz kazał wszystkim tak głosować?
Alfons
17:48, 2026-06-26