Zamknij

Grając w oslabieniu Basket pokonuje w Siechnicach spadkowicza z 2 ligi

Wojciech ObremskiWojciech Obremski 18:32, 12.10.2024 Aktualizacja: 18:46, 12.10.2024
Skomentuj KS Basket Legnica (FB) KS Basket Legnica (FB)

Bez Damiana Szablewskiego, Michała Siemińskiego i wciąż kontuzjowanego Mateusza Giergielewicza, możliwości Basketu na obwodzie były mocno ograniczone. Ich absencja była widoczna w początkowych fragmentach spotkania. O końcowym sukcesie zadecydowała jednak mocna końcówka drugiej kwarty i świetna gra w trzeciej odsłonie meczu, którą Basket wygrał 26:11.

Gra Basketu wyglądała tak, jakby tego życzył sobie trener Wojciech Jaworski. Agresywna obrona, dobra współpraca w ataku i trzy celne trójki (Maćka Krakowczyka, Wojtka Jaworskiego i Pawła Macowicza) na początku tej kwarty przyniosły przewagę.

Cieszy kolejna wygrana, choć pojawiły się słabsze momenty. Nieobecności podstawowych graczy otwierają drzwi dla młodzieży. W składzie meczowym znaleźli się Ksawery Spychalski, Kajetan Spychalski i Marcel Morgowicz. Z tej trójki Kajetan dostał szansę i w końcówce zadebiutował w seniorskiej koszykówce.

TrustMate KKS Siechnice 62 : 81 KS Basket Legnica (17:17, 15:22, 11:26, 19:16)