Siódemka Miedź Legnica wygrała 30:21 z Olimpem Grodków i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek rozsiadła się na 1. miejscu pierwszoligowej tabeli.

W nagrodę nasza drużyna awansowała na 1. miejsce. Zapowiada się pasjonujący ligowy finisz, bo na trzy kolejki przed końcem rozgrywek – trzy drużyny mają po 41 pkt!
Co do meczu z Olimpem, to Siódemka miała go pod pełną kontrolą. Grodkowianie postawili się tylko w pierwszym kwadransie, raz nawet wygrywali – 3:4 w 5 min. Tyle że już w 20 min. legniczanie prowadzili 14:8. Na drugą połowę wyszli z zapasem 5 bramek, by konsekwentnie przewagę budować. Ostatecznie Siódemka zrewanżowała się Olimpowi za porażkę w Grodkowie wygrywając 30:21.
Świetny mecz w bramce rozegrał Łukasz Mazur, który zaliczył aż 17 udanych interwencji. Najskuteczniejsi w legnickim zespole byli Kamil Mosiołek i Paweł Piwko. Obaj rzucili po 7 bramek. Trener Wita dał w sobotę kolejne minuty na pierwszoligowym parkiecie świeżo upieczonym wicemistrzom Polski juniorów – Pawłowi Paterkowi i Wojciechowi Styrczowi.
Siódemka Miedź Legnica – Olimp Grodków 30:21 (18:13)
Siódemka: Mazur – Przybylak, Płaczek 5, Cegłowski 3, Bogudziński, Piwko 7, Drozdalski 2, Mosiołek 7, Skiba 3, Paterek 3, Styrcz. Kary: 10 min.
Olimp: Młoczyński, Mańko – Stępień 2, Hertel 2, Chmiel 1, Galus, Marcyniuk, Mierzwiński 3, Rogaczewski 4, Turyniewicz, Ungier 4, Kulej 1, Kolanko 2, Górny, Koszyk, Szulc 2. Kary: 10 min.
Przebieg meczu: 3:4 (5), 6:5 (10), 10:6 (15), 14:8 (20), 15:11 (25), 18:13 (30), 18:14 (35), 21:16 (40), 23:18 (45). 27:20 (50), 28:21 (55), 30:21 (60).[FOTORELACJA]15398[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość10:00, 31.03.2019
Wow super moze uda sie awansowac choc mlodzieza w extra spadek pewny. Trzeba pamietac ze najlepszy strzelec jest z Kalisza wypozyczony. Zloty srodek widze awans za 2-3 lata bez odejscia najlepszych zawodnikow lecz z nimi nalezy duzo wczesniej podpisywac np 5 letnie kontrakty
Anonimowy Gość01:00, 31.03.2019
Miasto musi teraz pomóc! Odjąć wypłaty nożnej i dać to młodym zdolnym chłopakom!!
Anonimowy Gość01:00, 31.03.2019
Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol
Anonimowy Gość11:00, 31.03.2019
[quote="Gość"]Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol[/quote]
Jestem trenerem gry w palanta. Właśnie będzie reaktywowana w Polsce liga gry w palanta. Uważam, że trzeba zainwestować w drużynę z prawdziwego zdarzenia, dociąć stypednia nożnym i ręcznym, zainwestować w sport, gdzie chłopcy z Legnicy mogą grać o najwyższe cele. Koszt budowy stadionu będzie dużo niższy niż hali.
Anonimowy Gość12:00, 01.04.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"]Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol[/quote]
Dla kogo ta hala? Średnia frekwencja w Superlidze piłki ręcznej 1000 widzów na mecz.
Już lepiej zainwestować w siatkówkę,
Tam przynajmniej 2-3 tys ludzi chodzi na mecze.
Anonimowy Gość12:00, 01.04.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Gość"]Lepiej niech miasto wybuduje piękna hale sportowa a zabrać pieniądze piłkarza bo to pokazują to jest żenada szkodapleniedzy na ten antyfudbol[/quote]
Dla kogo ta hala? Średnia frekwencja w Superlidze piłki ręcznej 1000 widzów na mecz.
Już lepiej zainwestować w siatkówkę,
Tam przynajmniej 2-3 tys ludzi chodzi na mecze.[/quote]
Ekstraklasa piłkarska sprzedała prawa do transmisji telewizyjnych za 225 milionów złotych - za sezon. Prawa do transmisji superligi piłki ręcznej nie poszły nawet za jedną setną tej kwoty. Fajnie, że jest piłka ręczna w Legnicy, każdy sportowy sukces mega cieszy, po co się jednak ośmieszać z porównaniami?
Tylko Akademia piłkarska Zagłębia Lubin ma budżet jak połowa klubów z Superligi piłki ręcznej razem wziętych.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
Warto zobaczyć oświadczenia majątkowe radnych z poprzedniej kadencji. Szczególną uwagę zwracają oświadczenia radnej Krzeszewskiej. Też idzie o ukryte przychody.
Orest
01:02, 2026-06-28
Tyle pokaże termometr i praca stanie. Będą limity
Skoro skorumpowana swołocz w urzędach ma skrócone godziny pracy to czemu inni nie mają?
Korupcja
23:57, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Dobrze że mam pełny przelot, do zobaczenia w nocy szmaciarze z Karlińskiego
cwele z Karlińskiego
23:55, 2026-06-27
Nie żyje Jerzy „Bambo” Furtak
Zwykły obrzydliwy czarny *%#)!& i gwałciciel, ja byłam jedną z jego ofiar, dobrze że zdechło truchło, mam nadzieję że smaży się w piekle 👿👿👿
Kicia Lola
22:36, 2026-06-27