Zamknij

Wyśmienita inauguracja sezonu! Miedź Huras Legnica wygrywa z Padwą Zamość

21:22, 21.09.2024 siodemka.legnica.pl
Skomentuj

W nowy sezon drużyna Siódemki Miedź Huras Legnica weszła z przytupem! Zespół wygrał na wyjeździe 27:22 z Padwą Zamość w meczu 2. kolejki Ligi Centralnej. Bohaterem spotkania został Łukasz Mazur, który w bramce wyczyniał cuda.

Łukasz Mazur był w Zamościu fenomenalny! Mecz zakończył ze skutecznością obron na poziomie 48 procent! Ale herosów w drużynie Siódemki było więcej. Przede wszystkim kapitalny debiut zaliczył Karol Put, który do 4 bramek dołożył aż 11 asyst.

Na kole dzielił i rządził Maciej Stańko, a w drugiej linii dobry mecz rozgrywał Patryk Gregułowski. Ten ostatni udowodnił, że jest prawdziwym kozakiem. Otóż z powodów osobistych na mecz dojechał dopiero w dniu spotkania. Prosto z samochodu wybiegł na boisko i pokazał klasę! Czapki z głów! To tyle jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, bo tak naprawdę cała drużyna Siódemki Miedź Huras Legnica rozegrała w Zamościu świetne zawody zasługując na słowa uznania.

Zwycięstwo Siódemki było w pełni zasłużone. Potwierdza to przebieg meczu – prawie przez całe 60 minut byli na prowadzeniu. W pierwszej połowie gra w ataku była bliska ideału. Świetnie działała druga linia, współpraca Karola Puta z obrotowymi, a na skrzydłach skuteczni byli Łukasz Kużdeba i Karol Skawiński. Zaczęło się od 2:0, po kwadransie wygrywali już 8:4, a na przerwę schodzili z zapasem trzech bramek (15:12).

W drugiej połowie Padwa zaczęła powoli niwelować straty, ale na plusie po raz pierwszy była dopiero w 51 minucie (21:20). W 52 minucie gospodarze rzucili bramkę na 22:21 i to było wszystko z ich strony tego dnia. Drużyna Siódemki znów zaczęła koncertować. Mazur obronił karnego, a za rzucanie bramek wzięli się Put, Kużdeba i Dominik Nowosielski do spółki. Dzieła dokończył Adrian Cichoń. Do końca spotkania Siódemka rzuciła 6 bramek z rzędu i finalnie wygrała 27:22.

Za tydzień drużyna zagra we własnej hali. W sobotę 28 października o godz. 19:00 podejmą Sandra Spa Pogoń Szczecin.

PADWA ZAMOŚĆ – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 22:27 (12:15)

PADWA: Kozłowski, Gawryś – Szymański 1, Szeląg 2, Florkiewicz 1, Małecki, Guziewicz 2, Olichwiruk 2, Fugiel 2, Bączek 5, Morawski 1 (1), Adamczuk 1, Parowinczuk 5 (2), Wleklak. Kary: 12 min. Karne: 5/3.

SIÓDEMKA: Mazur, Teterycz – Skawiński 4, Pacek 1, Przybylak, Wita, Nowosielski 2, Cichoń 1 (1), Kużdeba 5 (2), Stańko 7 (1), Put 4, Łukawski, Gregułowski 3, Pacuła. Kary: 14 min. Karne: 5/4.