Zamknij

Siódemka triumfuje na wyjeździe! Kapitalna postawa w bramce i mocna defensywa

MSPR Siódemka Miedź Huras LegnicaMSPR Siódemka Miedź Huras Legnica 21:33, 06.10.2024 Aktualizacja: 21:35, 06.10.2024
Skomentuj Siódemka Legnica (FB) Siódemka Legnica (FB)

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 30:26 z Nielbą Wągrowiec w niedzielnym meczu 4. kolejki Ligi Centralnej. To drugie wyjazdowe zwycięstwo zespołu trenera Tomasza Górecznego w tym sezonie.

Siódemka pojechała do Wągrowca z mocnym postanowieniem powetowania sobie ubiegłotygodniowego niepowodzenia we własnej hali z Pogonią Szczecin. I trzeba przyznać, że zamiary szybko przełożyła na czyny. Mecz w Wągrowcu zaczął się bardzo mocno, bo od prowadzenia 3:0. Dzięki świetnej grze w obronie i interwencjach Marcina Teterycza Siódemka trzymała gospodarzy na dystans 2-3 trafień aż do 18 minuty. Wówczas Nielba wyrównała (11:11). Tyle że był to ostatni remis w tym meczu.

Fenomenalny Adrian Stachurski

Antidotum na kryzysową sytuację okazał się Adrian Stachurski, który wszedł do bramki i od razu ją zaczarował. A trafienia Karola Puta, Szymona Packa i Łukasza Kużdeby wyprowadziły Siódemkę znów na plus 3. Potem koncert Stachurskiego w bramce trwał w najlepsze (mecz zakończył z 48-procentową skutecznością interwencji). W ataku Siódemka rzadko się myliła (dobra skuteczność Kużdeby i Stańki plus świetna dyspozycja Puta), więc na przerwę schodzili przy prowadzeniu 19:17.

Popis gry w obronie

W drugą połowę Siódemka weszła z drzwiami, a właściwie skrzydłami, bo od bramek Karola Skawińskiego i dwóch Wiktora Pacuły. W 38 minucie Siódemka wygrywała już 22:17 i można śmiało stwierdzić, że od tej pory mecz był pod pełną kontrolą. Mimo to emocji na parkiecie nie brakowało. Im dłużej trwał mecz, tym Nielba miała więcej problemów z obroną Siódemki. Kolejne interwencje Stachurskiego, asysty Puta oraz czerwona kartka Kużdeby przypieczętowały przewagę.

Losy meczu rozstrzygnęły się między 49 a 55 minutą, kiedy to Siódemka rzuciła cztery bramki z rzędu i objęła prowadzenie 29:23. W ostatnich minutach miejscowi, wyraźnie pogodzeni z porażką, byli w stanie już tylko nieznacznie poprawić wynik. Ostatecznie Siódemka wygrała 30:26, odnosząc drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Za tydzień zagra w Legnicy z liderem tabeli, Stalą Mielec (niedziela, godz. 17:00).

Nielba Wągrowiec – Siódemka Miedź Huras Legnica 26:30 (17:19)

Nielba: Gawlik, Jankowski, Ciupa – Gąsiorek 4 (2), Gierak 2, Pruszkowski 1, Skrzypczak 3, Duszyński 1, Biernacik 3, Kędzierski, Piwowarczyk 4, Stefaniak 6, Świątkiewicz 2. Karne: 3/2. Kary: 10 min.

Siódemka: Teterycz, Stachurski – Skawiński 3, Pacek 4, Przybylak 2, Wita 1, Kużdeba 5 (CZ 42), Stańko 5, Put 4, Gregułowski 3 (1), Pacuła 3, Nowosielski. Karne: 1/1. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 1:3 (5), 4:6 (10), 8:10 (15), 11:12 (20), 13:16 (25), 17:19 (30), 17:21 (35), 19:23 (40), 21:24 (45), 23:26 (50), 23:29 (55), 26:30 (60).