37. Legnickie Conversatorium Organowe: Paweł Gusnar - saksofon, Bartosz Jakubczak - organy.
[WIDEO]14696[/WIDEO]
Jako solista występował m.in. z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Polska Orkiestra Radiowa, Amadeus, Concerto Avenna, Royal Northern College of Music, Orchestre Valentiana, Lviv Chamber Orchestra Academia i niemal wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi
oraz z zespołami jazzowymi i rozrywkowymi. Koncertuje i nagrywa również jako muzyk sesyjny (liczne produkcje TV). Propagator muzyki współczesnej i niestrudzony promotor polskiej literatury saksofonowej w świecie. Zdobywca trzech Fryderyków (2014 – za Saxophone Varie, 2015 – za Paweł Łukaszewski. Musica Sacra 5, 2016 – za Verbum Incarnatum w kategorii Album Roku – Muzyka Dawna), dwukrotnie nominowany do tytułu Koryfeusza Muzyki Polskiej (2014, 2015).
Zasiada w jury konkursów i prowadzi kursy mistrzowskie w najlepszych ośrodkach muzycznych świata. Paweł Gusnar jest artystą firm Yamaha, BG Franck Bichon oraz D’Addario.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Marie-Claire Alain, Jamesa Davida Christiego, Ulrika Spang-Hanssena, Kei Koito, Susan Landale, Jona Laukvika, Ludgera Lohmanna, Haralda Vogla oraz Wolfgang Zerera. Brał także udział The McGill Summer Organ Academy w Montrealu.
W 2002 roku otrzymał nagrodę Prix de la Presse podczas konkursu bachowskiego Grand Prix Bach de Lausanne w Szwajcarii. W tym samym roku wystąpił w Royal Festival Hall w Londynie, dokonując prawykonania zadedykowanego sobie utworu na organy solo Salve Sancta Facies angielskiego kompozytora Davida Gortona. Był uczestnikiem wielu prestiżowych festiwali w Wielkiej Brytanii, m.in. The Spanish Baroque Music Festival, London Händel Festival, London Bach Festival, Dartington International Summer School, The Spitalfields Festival, London Organ Forum, International Organ Festival at St Albans, a także koncertów w Czechach, Francji, Grecji, Holandii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Szwajcarii, Szwecji i na Węgrzech.
W roku akademickim 2003/2004 wykładał w Royal Academy of Music w Londynie w ramach Pidem Organ Fellowship. Bartosz Jakubczak jest regularnie zapraszany do prezentacji wykładów podczas ogólnopolskich sesji naukowych m.in. przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie czy Akademie Muzyczne w Krakowie, Poznaniu i Katowicach. Od 2004 roku pracuje w Katedrze Organów i Klawesynu UMFC, obecnie na stanowisku adiunkta.
Stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej: instrumentalistyka uzyskał w 2009 roku na podstawie rozprawy Chorał gregoriański w wybranych utworach organowych Charlesa Tournemire’a. W 2015 roku decyzją Senatu Royal Academy of Music w Londynie Bartosz Jakubczak otrzymał tytuł honorowego współpracownika Królewskiej Akademii Muzycznej (Associate of the Royal Academy of Music – ARAM). Przynależność do Akademii przy¬zna¬wana jest jedy¬nie tym absol¬wen¬tom uczelni, któ¬rzy wyróż¬nili się w swo¬jej pro¬fe¬sji oraz wnie¬śli zna¬czący wkład w dzie¬dzinę, którą się zajmują. W tym samym roku otrzymał stopień doktora habilitowanego.[FOTORELACJA]19732[/FOTORELACJA]
Są wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych
Wybór szkoły, który będzie sprzyjał późniejszemu zdobyciu atrakcyjnego zawodu w Twoim regionie, wymaga przemyślenia kilku kroków. Oto kilka wskazówek: Zbadaj lokalny rynek pracy Dowiedz się, jakie zawody są najbardziej poszukiwane w Twoim regionie. Możesz to zrobić, sprawdzając oferty pracy, rozmawiając z pracodawcami, urzędami pracy czy korzystając z raportów o rynku pracy. Zidentyfikuj swoje zainteresowania i mocne strony Wybieraj kierunki, które pasują do Twoich pasji i umiejętności. Praca w branżach, które Cię interesują, będzie bardziej satysfakcjonująca i daje większe szanse na rozwój. Sprawdź oferty edukacyjne Zbadaj, jakie szkoły w Twoim regionie oferują kierunki związane z pożądanymi zawodami. Zwróć uwagę na jakość nauczania, praktyki zawodowe, współpracę z firmami i możliwości rozwoju. Sprawdź rankingi Perspektyw Rozważ praktyczne aspekty Upewnij się, że wybrana szkoła oferuje praktyki, staże lub współpracę z lokalnymi firmami, co zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie po ukończeniu nauki. Zasięgnij rady ekspertów i absolwentów Porozmawiaj z nauczycielami, doradcami zawodowymi, a także z osobami, które ukończyły interesujące Cię kierunki i pracują w regionie. Planuj długoterminowo Pomyśl o możliwościach dalszej edukacji, specjalizacji czy rozwoju kariery. Czasami warto wybrać szkołę, która daje solidne podstawy i możliwość dalszego kształcenia. Bądź elastyczny i otwarty na zmiany Rynek pracy się zmienia, więc warto być gotowym na dostosowanie się i rozwijanie nowych kompetencji w przyszłości. Co najważniejsze zobacz sam ile firm sie zwija powiedzmy po 2 latach działności. Ich upadki mogą podpowiedzieć czego nie wybierać.
dla zagubionych
13:34, 2025-07-15
Zamiast noclegu rozczarowanie. List od czytelnika
To w sumie to jakie te ceny są, że aż zaporowe?
Jeszcze legniczanin
13:16, 2025-07-15
Warsztaty fotograficzne w Galerii Sztuki
pomysł dobry ...kto będzie uczył fotografii .... światowej sławy ktoś ?
ja też
13:06, 2025-07-15
Konsultacje dotyczące trzech rejonów miasta
Na Zakaczawiu to chyba lepiej postawić komisariat niż mieszkania budować.
M.
12:40, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz