Ratusz informuje, że w czwartek 17 lipca, w godzinach popołudniowych, wykonawca inwestycji planuje przywrócenie ruchu w obu kierunkach na przebudowywanym odcinku ul. Złotoryjskiej od przejazdu kolejowego do pierwszej bramy Huty Miedzi Legnica.
Na środku jezdni tymczasowo ustawione zostaną jeszcze słupki oddzielające pasy ruchu, bo oznakowanie poziome będzie wykonywane w dalszym etapie. Urzędnicy apelują do kierowców o ostrożność, tym bardziej że na miejscu wciąż będą trwały prace wykończeniowe.
Miasto przypomina również, że w ramach tej samej inwestycji zdecydowano się na dodatkową modernizację, nową nawierzchnię zyskał 350-metrowy fragment ul. Złotoryjskiej od przejazdu kolejowego w kierunku wiaduktu nad trasą S3. Tam również do zakończenia prac brakuje już tylko oznakowania poziomego.
Przebudowa Złotoryjskiej przy Hucie Miedzi to część większego przedsięwzięcia w ramach Legnickiego Programu Drogowego. Modernizacją objęto sześć ulic w różnych częściach miasta, a wszystkie te odcinki są obecnie w realizacji. To: ulica Złotoryjska – od przejazdu kolejowego do bramy HML, ulica Gwarna – od Wjazdowej do Chojnowskiej, kolejny fragment Złotoryjskiej – od Gwarnej do placu Wolności, ulica Śląska, ulica Powstańców Śląskich oraz ulica Poznańska – od Struga do Rzeszotarskiej.
Inwestycję prowadzi konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Transportowo–Budowlane z Wrocławia jako lider oraz Budrim z Kunic jako partner. Wartość wszystkich prac wynosi 21 mln 469 tys. zł. Z tej kwoty aż 20 mln 395 tys. zł pokrywa dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, co stanowi 95 procent wartości całego projektu.
Nn16:15, 16.07.2025
Sierotom po postkomunie i pis patologii nie dogodzisz.
Ale szczeka17:14, 16.07.2025
stadionowa patologia z krzywym ry...em... Wyj, sieroto PO tęczowym, przegranym dwukrotnie gogusiu na koturnach. Ha ha ha!
Fundacja KGHM finansowała kampanię PiS z darowizn?
Walcie się komusze tworzydła. Bierzcie świece i skaczcie sobie pod swądami, a nie za wydawanie wyroków.
El kuszydojpa
19:53, 2025-07-16
Pożegnanie Bartłomieja Żygadły
Niech spoczywa w pokoju
Hekate
19:49, 2025-07-16
Flaga i hymn na nowo? Rząd chce korekty
Orzeł na godle Polski powinien wyglądać w sposób symbolizujący dumę, siłę i jedność narodową. Głowa i Korona: Orzeł z głową zwróconą w prawo, z czubem korony ozdobionej stylizowanymi, złotymi elementami, symbolizującymi suwerenność i majestat. Korona powinna być bogato zdobiona, z detalami nawiązującymi do tradycji monarchicznych. Skrzydła: Rozpostarte szeroko, z piórami ułożonymi dynamicznie, co podkreśla gotowość do obrony i siłę. Skrzydła mogą być lekko uniesione, z detalami ukazującymi rozbudowane pióra. Tułów: Silny i muskularny, z wyraźnym piersiowym i detalami symbolizującymi odwagę. Na piersi można umieścić tarczę lub herb, jeśli jest to część projektu. Orzeł trzyma w szponach symbole władzy i suwerenności – na przykład miecz, który może symbolizować obronę, lub gałązkę laurową oznaczającą zwycięstwo i pokój. Wzór powinien być wyraźny i elegancki, z elementami heraldycznymi, zachowując klasyczny i dostojny charakter. Taki wygląd orła na godle ma podkreślać dumę narodową, jedność i potęgę Rzeczypospolitej.
tak też może być
19:19, 2025-07-16
Będą nowoczesne place zabaw przy żłobkach
Plac zabaw może i fajny ale kto go będzie pilnował ? Ochrona czy może pracownicy żłobków
lepiej bez placów
19:01, 2025-07-16