Fakty Legnica - Aktualności i Wydarzenia z Miasta | Portal Miejski

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Posprzątali społecznie żydowski cmentarz

J(lca.pl) 07:08, 14.05.2014 Aktualizacja: 01:01, 25.10.2025
Skomentuj Posprzątali społecznie żydowski cmentarz

Członkowie zielonoświątkowego zboru Anastasis oraz miłośnicy historii związani z portalem liegnitz.pl wysprzątali żydowską nekropolię przy ul. Wrocławskiej.

Twórcy serwisu liegnitz.pl i ich przyjaciele na zabytkowym żydowskim cmentarzu pracowali już po raz trzeci. W ubiegłym roku do akcji zaprosili młodzież z legnickich szkół. Pomogło im też Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Tym razem inicjatorem akcji był zbór Anastasis, a my do niej się przyłączyliśmy. Ponad dwadzieścia osób mocno się napracowało przy karczowaniu krzaków i porządkowaniu nagrobków i alejek. Sprzęt ogrodniczy w postaci sekatorów, pił i łopat, mieliśmy tym razem swój. LPGK poprosimy tylko o wywiezienie śmieci i gałęzi - mówi Zbigniew Brzeziński z liegnitz.pl.

Założyciel portalu historycznego jest zadowolony z wtorkowego sprzątania, również ze względów "zawodowych". - Odkryliśmy zapomniany nagrobek znanego XIX-wiecznego legnickiego przemysłowca Adolpha Franka. W tym tygodniu wypada akurat 110. rocznica jego śmierci - wyjaśnia Brzeziński.[FOTORELACJA]8175[/FOTORELACJA]

(J(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Morda mi tam, zawistne przegrywy z kurników suporexowych na kredyt, betonowych familioków i poniemieckich kamienic z 1899 roku. Gul skacze, biedaki? Rażą w oczy nasze Tesle i Harleye przed chatami? I dobrze! Toczyć pianę i pluć jadem, przegrywy! A wszystko za gotówkę mamy!

Karrington

17:47, 2026-06-25

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Radni Koalicji Obywatelskiej boksują się o przekroczone normy hałasu z Prezydentem Legnicy, który też nomen omen jest z Koalicji Obywatelskiej. Boksują się za pieniądze legnickich podatników, chociaż w minionej kadencji zaakceptowali Plan Zagospodarowania tego terenu. Zakupili okazyjnie domy w rejonie ul. Karlińskiego. Dzięki swojej decyzji doprowadzili do zlokalizowania pomiędzy zabudową ruchu o parametrach drogi szybkiego ruchu. Nie widzieli i nadal nie widzą związku pomiędzy obecną sytuacją na ul. Karlińskiego a swoimi głosowaniami w przeszłości. Teraz domagają się aby za pieniądze legnickich podatników usuwać skutki swoich nieprzemyślanych decyzji. Mało tego. Obecnie planują przenieść DK-94 z północnych ulic Legnicy na ulice południowe wprowadzając DK-94 w centrum Piekar i ruch o parametrach autostrady. Za tą przyjemność dla piekarników chcą zapłacić GDDKiA ok. 100 mln zł z zatopionego w długach budżetu Legnicy. Traktowanie władzy jak zabawki dla własnej przyjemności źle się skończy dla Legnicy. A powinno źle skończyć się dla tej władzy. Czas przyznać się do wyborczego błędu i posprzątać ratusz. Legnica potrzebuje normalności a mieszkańcy władzy, która służy tylko mieszkańcom.

SET

17:46, 2026-06-25

Legnicki Ekonom świętuje osiem dekad historii

Skandaliczna historia. Nadmuchany balon jubileuszu, pewnie prezydent zabłyśnie swoją erudycją, a Ekonom jest na wygnaniu bez perspektywy powrotu w mury swojej szkoły. Ekonom jest wystawiony do sprzedaży. Jakie więc będą wspomnienia abiturientów i murach jakiej szkoły. Czy tej w której wygnany Ekonom dusi się, czy w wynajętej sali. Prawie wszystkie agendy podległe Aleksandrze Krzeszewskiej Zastępczyni Prezydenta albo w ruinie albo do likwidacji albo w stagnacji. W Legnicy szkoły są ciężarem nie do udźwignięcia przez obecną władzę. nie potrafią kompletnie znaleźć pieniędzy aby legnicką oświatę postawić na nogi. Świętowanie jednak uwielbiają. Czysta schizofrenia.

TED

17:28, 2026-06-25

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

To się wyprowadzić do lasu albo na łąkę biedni Caringtonowie z Karlińskiego. Nikt wam nie kazał się tam osiedlać. Od dawna było wiadomo którędy będzie przebiegała obwodnica-ale teraz najlepiej krzyczeć,że oszukani zostali.

Lca

17:27, 2026-06-25

0%