Nowoczesne centrum szkoleniowe powstało w firmie Uzin Utz, działającej w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Będą w nim doskonalić umiejętności pracownicy z branży posadzkarskiej.

Centrum szkoleniowe jest odpowiedzią na potrzeby rynku, na którym brakuje specjalistów z branży posadzkarskiej.

- Chcemy by nowe pokolenia posadzkarz miały szanse przygotować się do tego wbrew pozorom niełatwego zawodu – dodaje prezes.
Akademia Sztuki Posadzkarskiej ma w swojej ofercie dwa programy szkoleniowe. Pierwszy to szlifiernia posadzkarskich talentów, skierowany m.in. do profesjonalistów w branży podłogowej oraz producentów parkietów, wykładzin, paneli podłogowych. Drugi nazwany kuźnią posadzkarskich talentów, skierowany jest młodych ludzi, którzy wybrali zawód posadzkarza.

- To dla naszej firmy będzie to doskonała okazja, by uczestniczyć w różnych projektach badawczych, a jednocześnie promować kształcenie ukierunkowane na bliską nam branżę. Chcemy wspierać tworzenie programów nauczania w szkolnictwie zawodowym, które staje się coraz popularniejsze i coraz bardziej potrzebne – konkluduje Grzegorz Popik, prezes zarządu Uzin Utz Polska.
Otwarcie centrum szkoleniowego w Legnicy, zbiegło się z jubileuszem 25 – lecia istnienia firmy, której siedziba znajduje się w Niemczech. W legnickim oddziale firmy w obu spółkach pracuje dziśokoło 50 osób.[FOTORELACJA]14157[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość02:00, 21.04.2018
Uczestnicy szkoleń otrzymają dyplom i specjalność "Operator posadzki"?
Anonimowy Gość03:00, 21.04.2018
[quote="Gość"]Uczestnicy szkoleń otrzymają dyplom i specjalność "Operator posadzki"?[/quote]
Lepiej zatrudnić w domu dyplomowanego kafelkarza. Taki nie będzie chciał kasy przed robotą
Anonimowy Gość04:00, 21.04.2018
Najlepiej zatrudnić mgr inż. kafelkarza albo mgr inż. posadzkarza
Anonimowy Gość09:00, 23.04.2018
[quote="Gość"]Uczestnicy szkoleń otrzymają dyplom i specjalność "Operator posadzki"?[/quote]
tobie brakuje dyplomu operator mózgu
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm
Gdzie
14:14, 2026-06-26
RCB ostrzega przed upałem!
Pokażcie jak Legniczanie opalają sie nad rzeką . Jeszcze nigdy Kaczawa nie miała tyle letników na kocykach. Brakuje tylko parawanów
szok
14:10, 2026-06-26
RCB ostrzega przed upałem!
Panele foto-voltaiczne jeszcze nigdy nie taplały sie w takim słońcu . Generują tony prądu jak szalone.
słońce daje prąd
14:07, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
A mi cisza dzwoni w uszach… Dlaczego? Bo mieszkając przy jednej z głównych ulic, kilka lat temu postanowiłem powalczyć z… hałasem. Jak? (1) Wspólnota mieszkaniowa ociepliła budynek styropianem o grubości 15 cm. A nie styropianem typu STANDARD o grubości zaledwie 10 cm. Te 5 cm zrobiło kolosalną różnicę. (2) Wnętrze mieszkania zostało… ocieplone styropianem o grubości 0,7 cm. (3) Okna zostały wymienione z 2-szybowych na 3-szybowe. (4) Drzwi wejściowe do mieszkania zostały wymienione na drzwi o zwiększonej odporności akustycznej. Dzięki tym kilku zabiegom HAŁAS nie dociera do wnętrza mieszkania. JEST CICHO. Ba! Dzięki ociepleniu budynku od zewnątrz oraz od wewnątrz, w mieszkaniu panuje względnie stała temperatura, tj. od 19 stopni do 25 stopni. Innymi słowy, mam oprócz ciszy także mini klimatyzację. I to za darmo... A co do artykułu, to warto wiedzieć, że DOPUSZCZALNY hałas dla zabudowy jednorodzinnej wynosi: w dzień 61 decybeli, a w nocy 56 decybeli. A zatem przekroczenie NORMY o 1 czy 2 decybele to pikuś… Poza tym, poza Karlińskiego, pomiary wykazały przekroczenie NORMY hałasu także na ulicach Gumińskiego oraz Okrężnej. A zatem ten, kto chce się w tym rejonie budować, robi to na własną odpowiedzialność. 🤠🤠🤠
Cisza dzwoni
13:19, 2026-06-26