8 mln zł kosztował nowy akcelerator Vitalbeam, który zaczął służyć pacjentom legnickiej filii Zakładu Radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii. To drugie takie urządzenie w placówce przy ul. Iwaszkiewicza.


Dotychczas leczono w niej około 700 osób miesięcznie, teraz ta liczba znacznie się zwiększy. Chorzy nie będą musieli czekać w kolejkach ani szukać pomocy w innych ośrodkach.
Legnicki ośrodek dysponuje dziś pełną linią terapeutyczną, w skład której wchodzą dwa nowoczesne akceleratory liniowe, tomograf komputerowy i system zarządzania radioterapią.
Połączony jest on z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu i ośrodkiem w Jeleniej Górze. Pacjenci mogą więc rozpocząć leczenie w jednym ośrodku, a zakończyć w innym.
Z nowego nabytku cieszy się Dorota Czudowska, lekarz onkolog, a po godzinach senator. - Mamy nowoczesne narzędzie, żeby jeszcze lepiej leczyć. Dla mnie, lekarza kierującego pacjentów na leczenie w tym szpitalu, to wielka radość.
Akcelerator kosztował 8 mln zł. Jego zakup sfinansowało ministerstwo zdrowia.[FOTORELACJA]14196[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość08:00, 26.04.2018
Super, niech maszyna służy :) Tylko po co tam ta za%$#@*$na klecha ?!?!?!?
Anonimowy Gość08:00, 26.04.2018
Ksiądz i nowoczesna technika.
Przecież to dwie sprzeczności, bo Kościół hamował i hamuje dalej rozwój medycyny.
Poza tym, ciekawy jestem, czy szpital płacił za pokropek, czy to czynność w ramach pracy księdza w szpitalu?
Anonimowy Gość11:00, 26.04.2018
8 mln zł kosztował nowy akcelerator Vitalbeam
1 mln zł kosztowały meble uliczne potocznie zwane doniczkami
_______
Ludzie narzekali że te doniczki sa drogie. Z tego co widać były bardzo tanie.
Anonimowy Gość05:00, 27.04.2018
Czy wszystko w tym kraju musi być pochlapane przez faceta w czarnej sukience?
Anonimowy Gość06:00, 27.04.2018
[quote="Gość"]Czy wszystko w tym kraju musi być pochlapane przez faceta w czarnej sukience?[/quote]
Sprzęt jest bardzo czuły i tą wodą można go zalać
Anonimowy Gość07:00, 27.04.2018
[quote="Gość"]Czy wszystko w tym kraju musi być pochlapane przez faceta w czarnej sukience?[/quote]
w/g mnie to bardzo dobra czynność która co prawda nie przedłuża gwarancji na sprzęt ale w niewidzialny sposób poprawia jego wydajność. Woda ma wielką siłę sprawczą w pryzmacie kierowanych intencji.
Anonimowy Gość08:00, 27.04.2018
8 mln coś co ratuje życie ludzkie, 80 mln droga z mostem przez park..... można uratować 10 razy więcej ludzkich żyć w cenie zaoranego parku
Anonimowy Gość08:00, 27.04.2018
[quote="Gość"]8 mln coś co ratuje życie ludzkie, 80 mln droga z mostem przez park..... można uratować 10 razy więcej ludzkich żyć w cenie zaoranego parku[/quote]
lepsze było budowanie boisk dla waszego TUSKA aby w razie czego miał gdzie haratać w piłkę ?
po drugie może lepiej coś zrobić aby tych 10 więcej urządzeń nie było potrzebne ?
zaczynając od całkowitego zakazu palenia papierosów i jego drastycznego egzekwowania
po podniesienie cen papierosów do co najmniej 50 zł za paczkę
a dodatkowo podniesienie kar za przemyt handel i produkcję papierosów
Dodatkowo restrykcyjny zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów bez katalizatorów
i bardzo wysokie kary za palenie śmieci w piecach
o hucie nie wspomnę
PS. droga z mostem jest dobra bo w razie czego karetka szybciej dojedzie do szpitala
dzięki tej drodze w centrum jest mniej spalin
Anonimowy Gość08:00, 27.04.2018
Tak dużo ludzi ze zdjęcia wierzy w duchy i diabły?
Wstydziłbym się pozować do zdjęcia z przedstawicielem organizacji, dla której głównymi praktykami "medycznymi" są modlitwy, relikwie świętych, egzorcyzmy i pielgrzymki. W XXI wieku Kościół wysyła rzesze egzorcystów do "opętanych" i stara się blokować wiele badań, które - z medycznego punktu widzenia - mogą być dla człowieka jedynym ratunkiem.
Najlepszym wkładem religii w medycynę jest chyba następujące stwierdzenie "Nie ma lekarstwa na głupotę".
PS.
To zdaje się przed kosciołem wielebnego ze zdjęcia (ul.Sikorskiego 12) były wystawione kilka lat temu ogromne bilbordy z rozkawałkowanymi i zakrwawionymi płodami po aborcji, na które to zdjęcia patrzyły z przerażeniem małe dzieci przechodzące obok koscioła.
Kościołowi nie przeszkadzało, że miało to szkodliwy wpływ na umysł i psychikę dzieci (ale równiez i dorosłych).
Najważniejsza jest obłędna ideologia wymyślona w obcym dalekim państwie.
Niestety, żadna z osób na zdjęciach , niby tak wspierających współczesną medycynę, nie zareagowała wtedy na tę makabryczną wystawę przed kosciołem.
Anonimowy Gość08:00, 27.04.2018
[quote="Gość"]Czy wszystko w tym kraju musi być pochlapane przez faceta w czarnej sukience?[/quote]
co za idiotyczny zwyczaj ,zapraszać szamana
Anonimowy Gość09:00, 27.04.2018
[quote="Gość"][quote="Gość"]8 mln coś co ratuje życie ludzkie, 80 mln droga z mostem przez park..... można uratować 10 razy więcej ludzkich żyć w cenie zaoranego parku[/quote]
lepsze było budowanie boisk dla waszego TUSKA aby w razie czego miał gdzie haratać w piłkę ?
po drugie może lepiej coś zrobić aby tych 10 więcej urządzeń nie było potrzebne ?
zaczynając od całkowitego zakazu palenia papierosów i jego drastycznego egzekwowania
po podniesienie cen papierosów do co najmniej 50 zł za paczkę
a dodatkowo podniesienie kar za przemyt handel i produkcję papierosów
Dodatkowo restrykcyjny zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów bez katalizatorów
i bardzo wysokie kary za palenie śmieci w piecach
o hucie nie wspomnę
PS. droga z mostem jest dobra bo w razie czego karetka szybciej dojedzie do szpitala
dzięki tej drodze w centrum jest mniej spalin[/quote]
spalin jest wiecej, bo drog jest wiecej. karetka nie przejedzie szybciej - patrz mapa. rak powstaje z roznych rzeczy. a boiska tuskowe motywuja dzieci do sportu, ale prawiczki wola zeby sie w tym czasie modliły za orbana albo wykletych
Anonimowy Gość09:00, 27.04.2018
[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="Gość"]8 mln coś co ratuje życie ludzkie, 80 mln droga z mostem przez park..... można uratować 10 razy więcej ludzkich żyć w cenie zaoranego parku[/quote]
lepsze było budowanie boisk dla waszego TUSKA aby w razie czego miał gdzie haratać w piłkę ?
po drugie może lepiej coś zrobić aby tych 10 więcej urządzeń nie było potrzebne ?
zaczynając od całkowitego zakazu palenia papierosów i jego drastycznego egzekwowania
po podniesienie cen papierosów do co najmniej 50 zł za paczkę
a dodatkowo podniesienie kar za przemyt handel i produkcję papierosów
Dodatkowo restrykcyjny zakaz wjazdu do centrum miasta samochodów bez katalizatorów
i bardzo wysokie kary za palenie śmieci w piecach
o hucie nie wspomnę
PS. droga z mostem jest dobra bo w razie czego karetka szybciej dojedzie do szpitala
dzięki tej drodze w centrum jest mniej spalin[/quote]
spalin jest wiecej, bo drog jest wiecej. karetka nie przejedzie szybciej - patrz mapa. rak powstaje z roznych rzeczy. a boiska tuskowe motywuja dzieci do sportu, ale prawiczki wola zeby sie w tym czasie modliły za orbana albo wykletych[/quote]
problemem osiołku nie jest ilość dróg a ilość samochodów zwłaszcza tych bez katalizatora
tak rak powstaje z różnych przyczyn ale papierosy i stan środowiska to główne przyczyny
pewnie palisz i dlatego nie pasi Tobie co napisałem
ale niestety skoro jest problem to musimy do tego podejść stanowczo
co do boisk mhmm wiesz problem jest w tym aby te dzieci wyciągnąć z domu orliki są motywacją dla garstki
w kwestii wyciągania z domu to rzeczywiście prawica ma lepsze metody
nie ogląda tego gówna TEFENY SRAKIE POLSATY wszystkich tych pożal się CELEBRYTÓW
Anonimowy Gość10:00, 27.04.2018
Siostra Dorota nie modliła się nad tym urządzeniem ? dziwne , bo Barcikowa rączki ma złożone jak do modlitwy
Anonimowy Gość04:00, 27.04.2018
[quote="Gość"]Siostra Dorota nie modliła się nad tym urządzeniem ? dziwne , bo Barcikowa rączki ma złożone jak do modlitwy[/quote]
takie czasy, takie czasy
Anonimowy Gość11:00, 28.04.2018
[quote="Gość"][quote="Gość"]Czy wszystko w tym kraju musi być pochlapane przez faceta w czarnej sukience?[/quote]
co za idiotyczny zwyczaj ,zapraszać szamana , który jest przeciwko nauce i postępowi [/quote]
Anonimowy Gość12:00, 28.04.2018
Niestety, szamani rządzą w Polsce.
Śmieszą mnie ci poważni i wykształceni ludzie, którzy pokornie, w pełnym uniżeniu, oddają szamanom hołd.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
Dzisiaj tylko puste mury zostały po tych firmach. A tyle było werwy aby obalić komunę. Większość strajkujących wymarła już i chociaż nie muszą patrzeć na ten obraz nędzy i rozpaczy jaki zrobiła nowa solidarnościowa władza oszukując naród przy stole w Magdalence gdzie chlali wódę z Kiszczakiem i przyjmowali judaszowskie srebrniki do władnej kieszeni. A przecież obiecywali druga Japonię ha ha ha a zrobili kraj niewolniczy z robotników.
Jagodno
18:49, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
A ja mieszkam przy wrocławskiej i ruch mam jeszcze większy. Dlaczego nikt o mnie nie mówi??!!
asdf
18:27, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Morda mi tam, zawistne przegrywy z kurników suporexowych na kredyt, betonowych familioków i poniemieckich kamienic z 1899 roku. Gul skacze, biedaki? Rażą w oczy nasze Tesle i Harleye przed chatami? I dobrze! Toczyć pianę i pluć jadem, przegrywy! A wszystko za gotówkę mamy!
Karrington
17:47, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Radni Koalicji Obywatelskiej boksują się o przekroczone normy hałasu z Prezydentem Legnicy, który też nomen omen jest z Koalicji Obywatelskiej. Boksują się za pieniądze legnickich podatników, chociaż w minionej kadencji zaakceptowali Plan Zagospodarowania tego terenu. Zakupili okazyjnie domy w rejonie ul. Karlińskiego. Dzięki swojej decyzji doprowadzili do zlokalizowania pomiędzy zabudową ruchu o parametrach drogi szybkiego ruchu. Nie widzieli i nadal nie widzą związku pomiędzy obecną sytuacją na ul. Karlińskiego a swoimi głosowaniami w przeszłości. Teraz domagają się aby za pieniądze legnickich podatników usuwać skutki swoich nieprzemyślanych decyzji. Mało tego. Obecnie planują przenieść DK-94 z północnych ulic Legnicy na ulice południowe wprowadzając DK-94 w centrum Piekar i ruch o parametrach autostrady. Za tą przyjemność dla piekarników chcą zapłacić GDDKiA ok. 100 mln zł z zatopionego w długach budżetu Legnicy. Traktowanie władzy jak zabawki dla własnej przyjemności źle się skończy dla Legnicy. A powinno źle skończyć się dla tej władzy. Czas przyznać się do wyborczego błędu i posprzątać ratusz. Legnica potrzebuje normalności a mieszkańcy władzy, która służy tylko mieszkańcom.
SET
17:46, 2026-06-25