::addons{"type":"only-here"}
Wystawa prezentowana we Wrocławiu jest częścią większego, międzynarodowego projektu realizowanego przez zespół pasjonatów klocków LEGO®. Podczas konferencji prasowej podkreślano, że organizatorzy od 13 lat kolekcjonują klocki, projektują autorskie konstrukcje i prezentują je na wystawach w różnych częściach Europy.
Obecnie funkcjonuje 9 ekspozycji, które jednocześnie prezentowane są w kilku miastach. Jak zaznaczano, każda z nich jest regularnie rozbudowywana i dostosowywana do nowej przestrzeni.
W tym czasie odwiedziliśmy 11 krajów, a wystawa we Wrocławiu jest naszym 86. wydarzeniem – mówił podczas konferencji prasowej Rafał Szymański. Jak dodał, wszystkie dotychczasowe wystawy łącznie obejrzało już ponad 5 milionów osób, co pokazuje skalę zainteresowania tego typu ekspozycjami.

Ekspozycja w Sky Tower składa się z dużych, dopracowanych makiet przedstawiających m.in. znane budowle, rozbudowane miasta, sceny tematyczne oraz w pełni autorskie projekty konstruktorów. Każda z nich to efekt wielu godzin pracy, planowania i testowania rozwiązań konstrukcyjnych. Skala modeli i ilość detali przyciągają uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Jednym z najważniejszych momentów wczorajszego otwarcia była obecność Łukasza Góreckiego, zwycięzcy programu LEGO® Masters Polska, który otwierał wystawę. Jego udział wzbudził duże zainteresowanie odwiedzających.
Górecki znany jest z tworzenia zaawansowanych, autorskich konstrukcji oraz promowania budowania z klocków LEGO® jako formy twórczej pasji. Podczas wydarzenia chętnie rozmawiał z gośćmi, opowiadając o kulisach powstawania dużych projektów i pracy nad skomplikowanymi makietami.

Wystawa w Sky Tower została zaprojektowana jako wydarzenie rodzinne. Oprócz oglądania gotowych modeli na zwiedzających czekają również strefy interaktywne, w których można samodzielnie budować z klocków. Organizatorzy podkreślają, że ekspozycja ma także walor edukacyjny i sprzyja rozwijaniu kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej.
Wrocławska odsłona wystawy to kolejny przystanek na mapie europejskich wydarzeń związanych z budowlami z klocków LEGO®. Już pierwszy dzień pokazał, że zainteresowanie jest duże, a ekspozycja ma szansę stać się jedną z popularniejszych atrakcji Sky Tower w najbliższym czasie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Koniec zmiany w chucie Legnica. Czeba iść spać bo rano przed 5 znowu czeba wstać do roboty.
Hejter z kunic
15:44, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Dziwne, nie pracują w upale!
To ja
15:26, 2026-06-26
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!
Do ......
15:14, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?
Karol
15:03, 2026-06-26