Joanna Gancarz, Tomasz Wyciszkiewicz i Ireneusz Sromek z Chojnowa zostali mistrzami regionu w ratownictwie medycznym. Legnicki zespół zajął miejsce drugie.
IV Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym, których w tym rok gospodarzem była Legnica, rozegrane zostały w czwartek. Chojnowscy ratownicy będą nasz region reprezentować na Mistrzostwach Polski. Zaraz po ogłoszeniu wyników nie ukrywali radości.
- Cieszymy się z naszego sukcesu tym bardziej, że na co dzień nie jeździmy ze sobą w jednym zespole. Razem startujemy tylko w zawodach. Traktujemy je, jako okazję do podnoszenia zawodowych kwalifikacji – powiedział lca.pl Tomasz Wyciszkiewicz.
Drugie miejsce przypadło ratownikom z Legnicy – Pawłowi Świerbutowiczowi, Piotrowi Kwitowskiemu i Ireneuszowi Duszy. Miejsce trzecie zajął zespół z Jawora.[FOTORELACJA]2576[/FOTORELACJA]
Wyniki zawodów ogłoszono w trakcie uroczystej gali w Centrum im. Jana Pawła II, gdzie legnickie Pogotowie Ratunkowe świętowało dziesięciolecie swojej działalności.
Samodzielny zakład opieki zdrowotnej Pogotowie Ratunkowe, dla którego organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski powstał w 1990 roku, kiedy to doszło do połączenia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia i Kolumny Transportu Sanitarnego.
Z tej okazji Pogotowie Ratunkowe wydało swoją książkę pod tytułem „Zawsze w pogotowiu. Historia służb ratownictwa medycznego w regionie legnickim od 1945 roku”. Autorką monografii jest Marlena Mokrzanowska.



Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
nienawisc plynie z ratusza w strone mieszkancow Tarninowa, a zwlaszcza okolic orzeszkowej, kosciuszki, wojska polskiego, andersa, rataja i całego kwadratu. Zakompleksione bachory komuchów z kopernika, ktorzy dostali mieszkanka za friko za komuny dorwały sie do władzy i teraz rekompensuja swoje kompleksy i zazdrosc z młodosci, kiedy z zazdroscia patrzyli na ta Tarninów i wiedzieli,ze nie dla psa kielbasa. Teraz rekompensuja sobie budujac suporeksowe kurniki blizniaki i strugajac pseudo elyte
ogromna zazdrosc i
07:18, 2026-06-26
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Jak się stoi od 7.00 rano pod MOPSem, przegrywie? PS Nie potrafisz napisać poprawnie jednego zdania, tępaku?
Do .....
07:14, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Miód na moje uszy jak słyszę skowyt wszystkich nieudaczników pracujących w pobliskim kołchozie. Jeszcze tylko muszę kupić złoty kibel, żeby wylewać do niego łzy wszystkich zazdrośników!!
Zarobas z Karlinskie
07:02, 2026-06-26
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
Najlepiej na tych strajkach wyszli cwaniacy i klechy.
Xsionc
06:57, 2026-06-26