Kunice po raz kolejny włączają się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zapraszają mieszkańców do wspólnego grania dla najmłodszych. To będzie dzień pełen muzyki, spotkań, licytacji i dobrej energii, a przede wszystkim realnej pomocy dla dzieci wymagających specjalistycznej diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego. Na terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu zaplanowano koncerty, pokazy, stoiska i wspólne granie do wieczora.
::event{"type":"portrait", "id":"3837"}
Motorem napędowym finału będą strażacy OSP z Kunic i Miłogostowic, którzy zadbają o atmosferę i bezpieczeństwo. Zamiast syren będą dźwięki muzyki, zamiast akcji gaśniczych wspólna zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny dla dzieci.
Na scenie pojawią się lokalni artyści, a o oprawę wydarzenia zadba GOKiS Kunice. Wystąpi m.in. Kapela Kunice oraz dzieci i młodzież działające przy ośrodku.
Podczas finału nie zabraknie czegoś dla smakoszy. Na stoiskach pojawią się domowe wypieki i potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Sporo emocji przyniosą także licytacje, podczas których będzie można zdobyć atrakcyjne fanty, w tym oryginalną koszulkę Miedzi Legnica oraz gadżety i przedmioty ufundowane przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.
Na uczestników czekają również pokazy ratownicze strażaków, które zawsze przyciągają tłumy i pozwalają z bliska zobaczyć specjalistyczny sprzęt. Zwieńczeniem dnia będzie Światełko do Nieba, które rozbłyśnie nad Kunicami jako symbol solidarności i wspólnego pomagania.
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Kunic i okolic do udziału w wydarzeniu. Każda złotówka wrzucona do puszki to realna pomoc dla dzieci. Kunice grają do końca świata i o jeden dzień dłużej.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zobacz również nasze pozostałe artykuły:
2026-02-05
Symbol pierwszych lat WOŚP wraca na Allegro. Paweł Frost oddał na licytację zlote serduszko z 1994 roku
2026-02-04
Na WOŚP można wylicytować wieczór w Teatrze Modrzejewskiej z Tomaszem Tamiołą
2026-02-02
Ratusz po godzinach, nocny spacer po mieście i pizza w pakiecie. Nadal trwa prezydencka licytacja na rzecz WOŚP
Tutifruti19:38, 20.01.2026
Podatki na co idą, na starszych z wyłączeniem dzieci, bo milicyjny kanciarz je ratuje🤔
Igor 20:21, 20.01.2026
Dyżurny hejter WOŚP zapluje się tym jadem.
Fundator20:38, 20.01.2026
Szukaj faktur, do maja rozliczenie.
Nn06:57, 21.01.2026
Spadaj de bi lu.
skandal06:33, 21.01.2026
Dlaczego z moich podatków jest dofinansowana impreza jakiejś fundacji ??
Bnmm06:56, 21.01.2026
Skandalem jest to że taka gnida żyje.
Eghjk 06:56, 21.01.2026
Brawo. Popieram takie akcje.
Yanek 07:07, 21.01.2026
Brawo Kunice. Brawo WOŚP.
Mieszko12:27, 21.01.2026
Uspołecznianie strat i prywatyzacja zysków.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Patrick Swayze na szpilkach
Pedau Rafau z Gosią lubią to.
Lewak
07:33, 2026-06-25
Muzeum Miedzi prosi o pomoc w tworzeniu wystawy
Piękny pomysł. Gratuluję muzeum.
yanick
22:56, 2026-06-24
Autokary, kąpieliska i obozy pod lupą służb
ze szpitali nie kontrolowali
Szkoda
22:01, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
ale lewacka dyskryminacja
Jej
22:00, 2026-06-24