Fakty Legnica - Aktualności i Wydarzenia z Miasta | Portal Miejski

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Promesy dla gmin i powiatów regionu. Blisko 17 mln zł ma wesprzeć lokalne inwestycje

Lilla Sadowska Lilla Sadowska 20:59, 26.06.2026 Aktualizacja: 10:35, 26.06.2026
Skomentuj Blisko 17 mln zł trafi do samorządów Subregionu Legnicko-Głogowskiego Blisko 17 mln zł trafi do samorządów Subregionu Legnicko-Głogowskiego (arch. Radosław Zysnarski)

Samorządy otrzymały wsparcie na lokalne inwestycje

 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"25346"}

 

Uroczyste wręczenie promes odbyło się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wądrożu Wielkim. Wsparcie otrzymały samorządy z Subregionu Legnicko-Głogowskiego.

Łącznie do gmin i powiatów regionu ma trafić blisko 17 milionów złotych. Środki mają pomóc w realizacji zadań, które dotyczą przede wszystkim obszarów wiejskich i codziennych potrzeb mieszkańców.

 

Pieniądze pójdą na wieś, wodę i drogi rolnicze

 

Dofinansowanie obejmuje inwestycje związane z odnową dolnośląskiej wsi, gospodarką wodną i melioracją. Część pieniędzy zostanie przeznaczona także na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

To zadania, które zwykle nie są spektakularne, ale mają duże znaczenie dla mieszkańców. Chodzi m.in. o poprawę infrastruktury, bezpieczeństwa, dostępu do pól oraz warunków życia w mniejszych miejscowościach.

W spotkaniu w Wądrożu Wielkim uczestniczyli przedstawiciele samorządów z Subregionu Legnicko-Głogowskiego oraz władz województwa. W przekazaniu promes uczestniczyli m.in. marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz, Natalia Gołąb i Jarosław Rabczenko, członkowie Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Radosław Zysnarski oraz radni sejmiku. Gospodarzem wydarzenia była gmina Wądroże Wielkie. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

mariolkamariolka

1 0

To pan Rabczenko jest w Polsce ?

10:50, 26.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Dziwne, nie pracują w upale!

To ja

15:26, 2026-06-26

Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład

Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!

Do ......

15:14, 2026-06-26

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?

Karol

15:03, 2026-06-26

XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę

cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne

asdq

14:35, 2026-06-26

0%