Blisko 17 mln zł trafi do samorządów Subregionu Legnicko-Głogowskiego (arch. Radosław Zysnarski)
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"25346"}
Uroczyste wręczenie promes odbyło się w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wądrożu Wielkim. Wsparcie otrzymały samorządy z Subregionu Legnicko-Głogowskiego.
Łącznie do gmin i powiatów regionu ma trafić blisko 17 milionów złotych. Środki mają pomóc w realizacji zadań, które dotyczą przede wszystkim obszarów wiejskich i codziennych potrzeb mieszkańców.
Dofinansowanie obejmuje inwestycje związane z odnową dolnośląskiej wsi, gospodarką wodną i melioracją. Część pieniędzy zostanie przeznaczona także na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
To zadania, które zwykle nie są spektakularne, ale mają duże znaczenie dla mieszkańców. Chodzi m.in. o poprawę infrastruktury, bezpieczeństwa, dostępu do pól oraz warunków życia w mniejszych miejscowościach.
W spotkaniu w Wądrożu Wielkim uczestniczyli przedstawiciele samorządów z Subregionu Legnicko-Głogowskiego oraz władz województwa. W przekazaniu promes uczestniczyli m.in. marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Gancarz, Natalia Gołąb i Jarosław Rabczenko, członkowie Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Radosław Zysnarski oraz radni sejmiku. Gospodarzem wydarzenia była gmina Wądroże Wielkie.
mariolka10:50, 26.06.2026
To pan Rabczenko jest w Polsce ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Dziwne, nie pracują w upale!
To ja
15:26, 2026-06-26
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!
Do ......
15:14, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?
Karol
15:03, 2026-06-26
XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę
cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne
asdq
14:35, 2026-06-26