Fakty Legnica - Aktualności i Wydarzenia z Miasta | Portal Miejski

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Niedziela z ziemniakiem w roli głównej

materiały prasowe 11:23, 05.10.2021 Aktualizacja: 07:54, 07.10.2025
Skomentuj Niedziela z ziemniakiem w roli głównej

Ziemniak w każdej postaci królował w niedzielę Prochowicach. Już tradycyjnie odbyło się tam święto „Prochowickie Smaki Ziemniaka”.

- Na zaproszenie burmistrz Alicji Sielickiej oraz radnych: Jadwigi Leszczyńskiej, Macieja Gniteckiego oraz Macieja Dorożko przybyli bardzo licznie mieszkańcy w słoneczne niedzielne popołudnie - 3 października, aby wspólnie biesiadować, degustować oraz podziwiać ciekawy program artystyczny przygotowany tym razem przez uczniów SP 2 w Prochowicach – informują organizatorzy.

Święto ziemniaka rozpoczęło się od mocnego akcentu. Na scenie zaprezentowały się „Pomponiary” ze Szkoły Podstawowej nr2, które zaprezentowały się w oryginalnej choreografii. Wielkie brawa otrzymały uczennice Ala Nowak i Marta Markowska, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, wykonując popularne przeboje. Ala Nowak i Kuba Kowalczyk zachęcili do tańca w swoim pokazie tańca towarzyskiego KTT Impuls (Samba, Cha-Cha-Cha, Jive). Aplauz nie miał końca.

- Nad całością fety artystycznej czuwała dyrektor Renata Stępień, która częstowała widzów nie tylko dobrym humorem, ale również świeżą chałką, pajdą ze smalcem i ciastem drożdżowym. Stoiska animacyjne prowadzone przez pedagogów SP 2 oraz instruktorów POKiS były wręcz oblegane przez najmłodszych uczestników święta – dodają organizatorzy.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, były dmuchańce i skakance, konkursy z nagrodami, malowanie obrazu na stretchu czy też bańki mydlane. Dzieci mogły też wyruszyć na wycieczkę starym ciągnikiem.

- Przy naszej scenie zebrał się tłum widzów (babcie, dziadkowie oraz rodzice), każdy chciał zobaczyć swoje pociechy w popisowym tańcu, ale także podziwiać umiejętności sportowe przygotowane przez grupę „Champion Taekwon-do Prochowice”. Wielka pasja trenera Macieja Żuka sprawiła, że owacjom nie było końca. Nasza ziemniaczana estrada była pełna słońca, humoru i pozytywnej energii.

Na scenie wystąpił duet z Wołowa Lucjan Sadowski w repertuarze biesiadnym, który sprawił, że pod namiotami rozpoczęła się uczta muzyczna i wspólne śpiewanie. Na estradzie pojawił się też zespół „Rozśpiewane Pastuszki” z Gogołowic.  Podczas festynu kwestowano również na rzecz małego mieszkańca gminy Prochowice– Cypriana. W sumie udało się zebrać ponad 4 tys. zł.[FOTORELACJA]17768[/FOTORELACJA]

(materiały prasowe)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Legsad powodem dziecięcej radości w Krotoszycach

A dlaczego wycofali się ze sponsorowania Błękitnych Kościelec i wycofali drużynę z IV ligi?

Tadzio

09:38, 2026-06-23

Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

Polscy politycy od prawicy po lewicę, razem z tymi w sutannach, walczą z kultem ukraińskich nacjonalistów z UPA. Ale ta wrażliwość historyczna ma jednostronny wymiar, bo jednocześnie czczą żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, partyjne wojsko przedwojennego faszystowskiego Obozu Narodowo-Radykalnego, które współpracowało z hitlerowcami i mordowało Ukraińców. Zasadnicza różnica między NSZ a UPA to skala mordów. Dlaczego o tym się nie mówi? Z powodu zakłamanej polskiej polityki historycznej?

Ron

09:36, 2026-06-23

Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa

Uwielbiam tam wpadac pare razy do roku

Rewelacyjne miejsce

09:23, 2026-06-23

Wjazdowa idzie do remontu

Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?

JFK

08:01, 2026-06-23

0%