Na sygnale - Serwis tematyczny | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Rozpyliły gaz w szkolnej toalecie, więc z SP 7 ewakuowano 204 osoby. Teraz sprawą zajmie się sąd

Lilla Sadowska Lilla Sadowska 15:15, 22.06.2026 Aktualizacja: 15:18, 22.06.2026
8 Rozpyliły gaz w szkolnej toalecie, ewakuowano 204 osoby Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane (LCA24)

Gaz w toalecie postawił na nogi służby i dyrekcję szkoły

 

Policja jeszcze nie zna powdów działania uczennic Szkoły Podstawowej nr 7, które w jednej ze szkolnych toalet rozpyliły gaz pierzowy. Z tego powodu z budynku ewakuowano 204 osoby. Na zewnątrz musieli wyjść uczniowie oraz pracownicy placówki, a służby przystąiły do działania.

Na miejsce skierowano policję oraz straż pożarną. W działaniach brała udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego legnickiej straży pożarnej. Strażacy sprawdzili budynek i ocenili, czy po rozpyleniu gazu w środku nadal może występować zagrożenie dla osób przebywających w szkole.

Strażacy sprawdzili budynek i nie stwierdzili zagrożenia

Po przeprowadzonych działaniach strażacy nie stwierdzili zagrożenia. Dzięki temu ewakuowane osoby mogły wrócić do szkoły, a sytuacja została opanowana. Samo zdarzenie nie zakończyło się jednak wyłącznie na interwencji służb, bo policjanci zaczęli ustalać, kto odpowiada za rozpylenie gazu.

Funkcjonariusze ustalili, że za całym zajściem stoją 2 uczennice szkoły podstawowej. To one miały rozpylić gaz w toalecie, przez co konieczna była ewakuacja 204 osób i sprawdzenie budynku przez specjalistyczną grupę strażaków.

Sprawa trafi do wydziału do spraw nieletnich i patologii

O zachowaniu uczennic poinformowano ich rodziców. Policjanci sporządzą teraz materiały, które trafią do wydziału do spraw nieletnich i patologii. Dalsze decyzje w tej sprawie nie będą już należeć wyłącznie do szkoły ani rodziców.

O konsekwencjach wobec uczennic zdecyduje sąd rodzinny. To on oceni zachowanie nieletnich i podejmie decyzję, jakie środki zostaną zastosowane w tej sprawie.

 

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (8)

Gość.Gość.

9 0

Teraz niech rodzice tych idiotek ponoszą koszty za ewakuację i całą akcję.

15:55, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jurek Jurek

9 0

A smarkula rozdzielić i każda do innej szkoly i kurator codziennie w domu i w szkole. Ponadto praktyki w szpitalu na paliatywnym i w schronisku dla zwierząt. Obowiązkowo przez rok czasu Rodzicom zabrać 800 plus w nagrodę i wszelkie zapomogi od państwa jeśli biorą coś. Mopsu.

16:09, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BabbBabb

4 3

A czy to Polki..........

17:25, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

??

2 2

Nie, to ryskie onuce takie jak ty

17:58, 22.06.2026

zzzzzz

1 2

To mnie nie dziwi.
Rodzice zabierają małe dzieci na mecze piłki kopanej, a tam dzieci uczą się od kiboli spod znaku "bóg honor ojczyzna", że wszystko jest dozwolone: można odpalać race, przeklinać, spożywać alkohol itd.
Więc pretensje należy kierować tylko do rodziców.

18:02, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzzzz

1 1

To mnie nie dziwi.
Rodzice zabierają małe dzieci na mecze piłki kopanej, a tam dzieci uczą się od kiboli spod znaku "bóg honor ojczyzna", że wszystko jest dozwolone: można odpalać race, przeklinać, spożywać alkohol itd.
Więc pretensje należy kierować tylko do rodziców.

18:02, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do zzzDo zzz

2 0

To uczestniczki tęczowych marszów. Co roku stoją qewki z cze cze czerwonymi pu pu puszkami pod kościołami i że że żebrają na ormowca ooo oooo ofsika, POmiocie!

18:18, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jancio Jancio

1 0

Do tej szkoły chodzi trochę imigrantów z Małorosji. Ciekawa narodowość sprawczyń...

18:44, 22.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%