
Policja jeszcze nie zna powdów działania uczennic Szkoły Podstawowej nr 7, które w jednej ze szkolnych toalet rozpyliły gaz pierzowy. Z tego powodu z budynku ewakuowano 204 osoby. Na zewnątrz musieli wyjść uczniowie oraz pracownicy placówki, a służby przystąiły do działania.
Na miejsce skierowano policję oraz straż pożarną. W działaniach brała udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego legnickiej straży pożarnej. Strażacy sprawdzili budynek i ocenili, czy po rozpyleniu gazu w środku nadal może występować zagrożenie dla osób przebywających w szkole.
Po przeprowadzonych działaniach strażacy nie stwierdzili zagrożenia. Dzięki temu ewakuowane osoby mogły wrócić do szkoły, a sytuacja została opanowana. Samo zdarzenie nie zakończyło się jednak wyłącznie na interwencji służb, bo policjanci zaczęli ustalać, kto odpowiada za rozpylenie gazu.
Funkcjonariusze ustalili, że za całym zajściem stoją 2 uczennice szkoły podstawowej. To one miały rozpylić gaz w toalecie, przez co konieczna była ewakuacja 204 osób i sprawdzenie budynku przez specjalistyczną grupę strażaków.
O zachowaniu uczennic poinformowano ich rodziców. Policjanci sporządzą teraz materiały, które trafią do wydziału do spraw nieletnich i patologii. Dalsze decyzje w tej sprawie nie będą już należeć wyłącznie do szkoły ani rodziców.
O konsekwencjach wobec uczennic zdecyduje sąd rodzinny. To on oceni zachowanie nieletnich i podejmie decyzję, jakie środki zostaną zastosowane w tej sprawie.



Gość.15:55, 22.06.2026
Teraz niech rodzice tych idiotek ponoszą koszty za ewakuację i całą akcję.
Jurek 16:09, 22.06.2026
A smarkula rozdzielić i każda do innej szkoly i kurator codziennie w domu i w szkole. Ponadto praktyki w szpitalu na paliatywnym i w schronisku dla zwierząt. Obowiązkowo przez rok czasu Rodzicom zabrać 800 plus w nagrodę i wszelkie zapomogi od państwa jeśli biorą coś. Mopsu.
Babb17:25, 22.06.2026
A czy to Polki..........
?17:58, 22.06.2026
Nie, to ryskie onuce takie jak ty
zzz18:02, 22.06.2026
To mnie nie dziwi.
Rodzice zabierają małe dzieci na mecze piłki kopanej, a tam dzieci uczą się od kiboli spod znaku "bóg honor ojczyzna", że wszystko jest dozwolone: można odpalać race, przeklinać, spożywać alkohol itd.
Więc pretensje należy kierować tylko do rodziców.
zzz18:02, 22.06.2026
To mnie nie dziwi.
Rodzice zabierają małe dzieci na mecze piłki kopanej, a tam dzieci uczą się od kiboli spod znaku "bóg honor ojczyzna", że wszystko jest dozwolone: można odpalać race, przeklinać, spożywać alkohol itd.
Więc pretensje należy kierować tylko do rodziców.
Do zzz18:18, 22.06.2026
To uczestniczki tęczowych marszów. Co roku stoją qewki z cze cze czerwonymi pu pu puszkami pod kościołami i że że żebrają na ormowca ooo oooo ofsika, POmiocie!
Jancio 18:44, 22.06.2026
Do tej szkoły chodzi trochę imigrantów z Małorosji. Ciekawa narodowość sprawczyń...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Takie peugeoty 207 to pod celą za kobietę potem dla gitów robią
StaraErka
18:25, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
To uczestniczki tęczowych marszów. Co roku stoją qewki z cze cze czerwonymi pu pu puszkami pod kościołami i że że żebrają na ormowca ooo oooo ofsika, POmiocie!
Do zzz
18:18, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Też lubisz w pupę i lejesz matkę, ci0to?
Do prawak/lewak
18:12, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
To mnie nie dziwi. Rodzice zabierają małe dzieci na mecze piłki kopanej, a tam dzieci uczą się od kiboli spod znaku "bóg honor ojczyzna", że wszystko jest dozwolone: można odpalać race, przeklinać, spożywać alkohol itd. Więc pretensje należy kierować tylko do rodziców.
zzz
18:02, 2026-06-22