Edukacja - Z życia legnickich szkół i uczelni\ | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Pierwsza studniówka „Daru Losu” pokazała, jak ważne są takie momenty dla uczniów w spektrum autyzmu

Lilla Sadowska Lilla Sadowska 20:48, 30.01.2026 Aktualizacja: 20:58, 30.01.2026
Skomentuj Pierwsza w Polsce studniówka uczniów w spektrum autyzmu Pierwsza studniówka „Daru Losu” (Anna Pietrakowska)

To była pierwsza taka noc w historii tej szkoły. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące prowadzone przez Stowarzyszenie „Dar Losu” zorganizowało swoją pierwszą studniówkę. Choć maturalna klasa jest kameralna, parkiet w sali hotelu Arkadia wypełnił się młodymi ludźmi, emocjami i radością ze wspólnego świętowania.

 

Ta studniówka, która była czymś więcej niż tylko balem

 

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące, prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi „Dar Losu”, działa od czterech lat. W czwartek 29stycznia szkoła zapisała ważny rozdział w swojej historii. W sali hotelu Arkadia odbyła się pierwsza studniówka, zorganizowana z myślą o uczniach w spektrum autyzmu. Choć w klasie maturalnej uczą się obecnie dwie osoby, a do egzaminu dojrzałości przystąpi w tym roku jedna maturzystka, organizatorzy zdecydowali się zaprosić do wspólnego świętowania wszystkich uczniów liceum. Dzięki temu w wydarzeniu wzięło udział 25 młodych osób.

 

 

To bardzo ważny moment dla naszych uczniów. Widać, że bawią się świetnie i jak bardzo przeżywali przygotowania do tego wieczoru. Dla nas to z jednej strony budowanie nowej tradycji, a z drugiej potwierdzenie, że nasza praca ma głęboki sens. Nasi uczniowie często zmagają się z lękami i obawami społecznymi, a udział w takich wydarzeniach pomaga im je przełamywać — podkreśliła Joanna Pyzińska, prezes Stowarzyszenia „Dar Losu”.

 

Dla uczniów był to wieczór pełen emocji, który długo pozostanie w pamięci. Wspólne tańce, rozmowy i atmosfera akceptacji sprawiły, że studniówka miała wymiar znacznie wykraczający poza szkolną tradycję.

 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"23806"}

Świetnie się bawimy, tańczymy, to dla mnie bardzo wzruszający moment. Na pewno zapamiętam go na całe życie. Nauczyciele bardzo nam pomogli przy organizacji studniówki, stanęli na wysokości zadania i dziś także świetnie się bawią — powiedziała Patrycja Morga, tegoroczna maturzystka.

 

Stowarzyszenie „Dar Losu” działa w Legnicy od 2012 roku. Od 2014 roku prowadzi szkołę podstawową, do której uczęszcza dziś ponad 80 dzieci. Organizacja prowadzi także przedszkole oraz liceum dedykowane uczniom w spektrum autyzmu. Jak podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia, wszystko wskazuje na to, że była to pierwsza w Polsce studniówka przygotowana specjalnie z myślą o osobach w spektrum autyzmu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Zobacz również nasze pozostałe artykuły: Studniówki

Wspominaj z nami swój pierwszy bal. Zobacz jak wyglądała Twoja studniówka, jak wyglądał polonez, wspólny toast i zabawa. Od niego bowiem i dobrej zabawy rozpoczyna się okres intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego, otwierającego na oścież drzwi do dorosłego życia, dalszej edukacji i kariery zawodowej.

Przejdź do wątku

komentarz (1)

Radość Radość

0 0

Pięknie.
Życzę sukcesów na maturze.

11:55, 31.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

A ja mieszkam przy wrocławskiej i ruch mam jeszcze większy. Dlaczego nikt o mnie nie mówi??!!

asdf

18:27, 2026-06-25

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Morda mi tam, zawistne przegrywy z kurników suporexowych na kredyt, betonowych familioków i poniemieckich kamienic z 1899 roku. Gul skacze, biedaki? Rażą w oczy nasze Tesle i Harleye przed chatami? I dobrze! Toczyć pianę i pluć jadem, przegrywy! A wszystko za gotówkę mamy!

Karrington

17:47, 2026-06-25

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Radni Koalicji Obywatelskiej boksują się o przekroczone normy hałasu z Prezydentem Legnicy, który też nomen omen jest z Koalicji Obywatelskiej. Boksują się za pieniądze legnickich podatników, chociaż w minionej kadencji zaakceptowali Plan Zagospodarowania tego terenu. Zakupili okazyjnie domy w rejonie ul. Karlińskiego. Dzięki swojej decyzji doprowadzili do zlokalizowania pomiędzy zabudową ruchu o parametrach drogi szybkiego ruchu. Nie widzieli i nadal nie widzą związku pomiędzy obecną sytuacją na ul. Karlińskiego a swoimi głosowaniami w przeszłości. Teraz domagają się aby za pieniądze legnickich podatników usuwać skutki swoich nieprzemyślanych decyzji. Mało tego. Obecnie planują przenieść DK-94 z północnych ulic Legnicy na ulice południowe wprowadzając DK-94 w centrum Piekar i ruch o parametrach autostrady. Za tą przyjemność dla piekarników chcą zapłacić GDDKiA ok. 100 mln zł z zatopionego w długach budżetu Legnicy. Traktowanie władzy jak zabawki dla własnej przyjemności źle się skończy dla Legnicy. A powinno źle skończyć się dla tej władzy. Czas przyznać się do wyborczego błędu i posprzątać ratusz. Legnica potrzebuje normalności a mieszkańcy władzy, która służy tylko mieszkańcom.

SET

17:46, 2026-06-25

Legnicki Ekonom świętuje osiem dekad historii

Skandaliczna historia. Nadmuchany balon jubileuszu, pewnie prezydent zabłyśnie swoją erudycją, a Ekonom jest na wygnaniu bez perspektywy powrotu w mury swojej szkoły. Ekonom jest wystawiony do sprzedaży. Jakie więc będą wspomnienia abiturientów i murach jakiej szkoły. Czy tej w której wygnany Ekonom dusi się, czy w wynajętej sali. Prawie wszystkie agendy podległe Aleksandrze Krzeszewskiej Zastępczyni Prezydenta albo w ruinie albo do likwidacji albo w stagnacji. W Legnicy szkoły są ciężarem nie do udźwignięcia przez obecną władzę. nie potrafią kompletnie znaleźć pieniędzy aby legnicką oświatę postawić na nogi. Świętowanie jednak uwielbiają. Czysta schizofrenia.

TED

17:28, 2026-06-25

0%