To była pierwsza taka noc w historii tej szkoły. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące prowadzone przez Stowarzyszenie „Dar Losu” zorganizowało swoją pierwszą studniówkę. Choć maturalna klasa jest kameralna, parkiet w sali hotelu Arkadia wypełnił się młodymi ludźmi, emocjami i radością ze wspólnego świętowania.

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące, prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci z Autyzmem i Innymi Zaburzeniami Rozwojowymi „Dar Losu”, działa od czterech lat. W czwartek 29stycznia szkoła zapisała ważny rozdział w swojej historii. W sali hotelu Arkadia odbyła się pierwsza studniówka, zorganizowana z myślą o uczniach w spektrum autyzmu. Choć w klasie maturalnej uczą się obecnie dwie osoby, a do egzaminu dojrzałości przystąpi w tym roku jedna maturzystka, organizatorzy zdecydowali się zaprosić do wspólnego świętowania wszystkich uczniów liceum. Dzięki temu w wydarzeniu wzięło udział 25 młodych osób.
To bardzo ważny moment dla naszych uczniów. Widać, że bawią się świetnie i jak bardzo przeżywali przygotowania do tego wieczoru. Dla nas to z jednej strony budowanie nowej tradycji, a z drugiej potwierdzenie, że nasza praca ma głęboki sens. Nasi uczniowie często zmagają się z lękami i obawami społecznymi, a udział w takich wydarzeniach pomaga im je przełamywać — podkreśliła Joanna Pyzińska, prezes Stowarzyszenia „Dar Losu”.
Dla uczniów był to wieczór pełen emocji, który długo pozostanie w pamięci. Wspólne tańce, rozmowy i atmosfera akceptacji sprawiły, że studniówka miała wymiar znacznie wykraczający poza szkolną tradycję.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"23806"}
Świetnie się bawimy, tańczymy, to dla mnie bardzo wzruszający moment. Na pewno zapamiętam go na całe życie. Nauczyciele bardzo nam pomogli przy organizacji studniówki, stanęli na wysokości zadania i dziś także świetnie się bawią — powiedziała Patrycja Morga, tegoroczna maturzystka.
Stowarzyszenie „Dar Losu” działa w Legnicy od 2012 roku. Od 2014 roku prowadzi szkołę podstawową, do której uczęszcza dziś ponad 80 dzieci. Organizacja prowadzi także przedszkole oraz liceum dedykowane uczniom w spektrum autyzmu. Jak podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia, wszystko wskazuje na to, że była to pierwsza w Polsce studniówka przygotowana specjalnie z myślą o osobach w spektrum autyzmu.
Wspominaj z nami swój pierwszy bal. Zobacz jak wyglądała Twoja studniówka, jak wyglądał polonez, wspólny toast i zabawa. Od niego bowiem i dobrej zabawy rozpoczyna się okres intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego, otwierającego na oścież drzwi do dorosłego życia, dalszej edukacji i kariery zawodowej.
2026-02-01
Zanim przyjdzie matura, był bal. Maturzyści Energetyka bawili się na studniówce
2026-01-31
Ponad 100 osób bawi się na studniówce PZS w Chojnowie. Życzenia maturzystom złożyli dyrektor i burmistrz
2026-01-30
Uczniowie Hutnika bawią się na studniówce. W maju czeka ich matura
Radość 11:55, 31.01.2026
Pięknie.
Życzę sukcesów na maturze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
A ja mieszkam przy wrocławskiej i ruch mam jeszcze większy. Dlaczego nikt o mnie nie mówi??!!
asdf
18:27, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Morda mi tam, zawistne przegrywy z kurników suporexowych na kredyt, betonowych familioków i poniemieckich kamienic z 1899 roku. Gul skacze, biedaki? Rażą w oczy nasze Tesle i Harleye przed chatami? I dobrze! Toczyć pianę i pluć jadem, przegrywy! A wszystko za gotówkę mamy!
Karrington
17:47, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Radni Koalicji Obywatelskiej boksują się o przekroczone normy hałasu z Prezydentem Legnicy, który też nomen omen jest z Koalicji Obywatelskiej. Boksują się za pieniądze legnickich podatników, chociaż w minionej kadencji zaakceptowali Plan Zagospodarowania tego terenu. Zakupili okazyjnie domy w rejonie ul. Karlińskiego. Dzięki swojej decyzji doprowadzili do zlokalizowania pomiędzy zabudową ruchu o parametrach drogi szybkiego ruchu. Nie widzieli i nadal nie widzą związku pomiędzy obecną sytuacją na ul. Karlińskiego a swoimi głosowaniami w przeszłości. Teraz domagają się aby za pieniądze legnickich podatników usuwać skutki swoich nieprzemyślanych decyzji. Mało tego. Obecnie planują przenieść DK-94 z północnych ulic Legnicy na ulice południowe wprowadzając DK-94 w centrum Piekar i ruch o parametrach autostrady. Za tą przyjemność dla piekarników chcą zapłacić GDDKiA ok. 100 mln zł z zatopionego w długach budżetu Legnicy. Traktowanie władzy jak zabawki dla własnej przyjemności źle się skończy dla Legnicy. A powinno źle skończyć się dla tej władzy. Czas przyznać się do wyborczego błędu i posprzątać ratusz. Legnica potrzebuje normalności a mieszkańcy władzy, która służy tylko mieszkańcom.
SET
17:46, 2026-06-25
Legnicki Ekonom świętuje osiem dekad historii
Skandaliczna historia. Nadmuchany balon jubileuszu, pewnie prezydent zabłyśnie swoją erudycją, a Ekonom jest na wygnaniu bez perspektywy powrotu w mury swojej szkoły. Ekonom jest wystawiony do sprzedaży. Jakie więc będą wspomnienia abiturientów i murach jakiej szkoły. Czy tej w której wygnany Ekonom dusi się, czy w wynajętej sali. Prawie wszystkie agendy podległe Aleksandrze Krzeszewskiej Zastępczyni Prezydenta albo w ruinie albo do likwidacji albo w stagnacji. W Legnicy szkoły są ciężarem nie do udźwignięcia przez obecną władzę. nie potrafią kompletnie znaleźć pieniędzy aby legnicką oświatę postawić na nogi. Świętowanie jednak uwielbiają. Czysta schizofrenia.
TED
17:28, 2026-06-25