Zamknij

Ferie zimowe 2025 pomysły na wyjazd, gdzie zamiast nart?

09:19, 12.09.2024 Aktualizacja: 23:39, 04.10.2024
Skomentuj

Ferie zimowe i wyjazd na narty to niemal synonimy. Rokrocznie polskie i zagraniczne stoki górskie są oblegane przez fanów białego szaleństwa. Co jednak z osobami, które nie lubią bądź nie mogą jeździć na nartach? Nie muszą zostawać w domu! Dla nich też mamy ciekawą propozycję.

Ferie zimowe 2025 – gdzie można wyjechać?

Na sezon zimowy biura podróży mają najwięcej propozycji związanych ze śniegiem, a więc narty, sanki, snowboard. Na topie są północne Włochy, Francja, Austria, a także Czechy i Słowacja. Dużym zainteresowaniem cieszą się też nasze rodzime Tatry i Sudety.

Trzeba jednak pamiętać, że oferty wyjazdów zimowych nie kończą się na ośnieżonych stokach. Nadal można podróżować w celach wybitnie turystycznych – zwiedzać, odpoczywać, spacerować, rozsmakowywać się w lokalnych kuchniach itp.

Ciekawą propozycją dla młodzieży są obozy językowe. To specyficzny typ wyjazdów zagranicznych, który w naturalny sposób łączy naukę z zabawą. Obozy językowe już dawno przestały być tylko zagraniczną szkołą, w której trzeba się od rana do wieczora uczyć. Teraz to świetnie zorganizowane wycieczki turystyczne do atrakcyjnych miejsc, w których można spotkać rówieśników z całego świata. Potrzeba komunikacji to najlepszy stymulator do nauki, dodajmy – nauki, która przychodzi niemal niezauważalnie.

Oferta wyjazdów na ferie 2025 w Polsce zwykle skupia się na sportach zimowych. Bardzo popularne są wyjazdy na narty z legnickim OSiR, szusowanie po stokach Szklarskiej Poręby, Karpacza, Zakopanego czy Białki Tatrzańskiej, ale też alternatywne wyjazdy nad morze, które zimą ma niepowtarzalny urok.

Czy da się połączyć obóz językowy z wyjazdem na narty?

Oczywiście, że tak! Jak zostało wspomniane wyżej, obozy językowe nie polegają wyłącznie na akademickim studiowaniu języka. Jest dokładnie odwrotnie. To poznawanie go w naturalnych warunkach, a więc także na stokach. W przypadku obozów językowych, których częścią jest szusowanie na nartach, na pierwszych zajęciach uczestnicy poznają kilka słówek, które przydadzą się narciarzowi. Dzięki temu nie będą mieli problemu z porozumieniem się z obsługą stoku i innymi narciarzami. To ważne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale też przyjemność płynącą z jazdy na nartach.

Jak wyglądają obozy językowe?

Obóz językowy jest wyjazdem zagranicznym, a cała komunikacja odbywa się w lokalnym języku. I to właściwie tyle, jeśli chodzi o różnice między wyjazdami polskimi a zagranicznymi. Poza tym obóz językowy nie różni się od żadnego obozu tematycznego.

Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania harmonogramu dnia, który obejmuje posiłki, zajęcia edukacyjne w przyjaznej formie, wycieczki fakultatywne, zajęcia tematyczne także w języku obcym. Dzięki temu można szlifować umiejętności i poznawać nowe słowa w niemal niezauważalny sposób.

Przede wszystkim jednak obóz językowy za granicą to niekończąca się przygoda. Uczestnicy nawiązują przyjaźnie z rówieśnikami z całego świata i niechętnie się z nimi rozstają. Wiele z tych znajomości jest kontynuowanych, niektóre potrafią przetrwać całe lata.

Czy obóz językowy zastąpi korepetycje?

Zakładając, że nasza pociecha ich potrzebuje, zapewne nie. Korepetycje mają na celu pomoc w lepszym opanowaniu materiału i nadrobieniu zaległości. Natomiast obóz językowy jest propozycją dla wszystkich, bez względu na stopień opanowania języka i tzw. zdolności językowe. To zupełnie inna forma nauki, na pewno atrakcyjniejsza i szybsza. To też sposób na fajny wypoczynek w zupełnie nowym otoczeniu, możliwość skorzystania z niedostępnych na co dzień atrakcji, poznania innej kultury i kuchni.

Czy warto zaproponować dorastającemu dziecku wyjazd na obóz językowy?

Zdecydowanie tak! Obóz językowy na pewno będzie atrakcyjniejszą propozycją niż spędzenie ferii w domu, często jedynie w towarzystwie komputera lub smartfona. Obóz językowy to nauka, ale przede wszystkim wspaniała zabawa, wypoczynek jedyny w swoim rodzaju, wrażenia, których nie da się zapewnić na miejscu.

Zagraniczny wyjazd na obóz językowy to atrakcja pod każdym względem i trudno wyobrazić sobie nastolatka, który odrzuci taką propozycję. Aby jednak wyjazd był naprawdę udany, warto wybrać kierunek, który młodemu człowiekowi przypadnie do gustu.

Zimą w Europie dużym powodzeniem cieszą się Włoch i Francja, bo tam obóz językowy można połączyć z obecnością na stoku. Alternatywą dla wyjazdów połączonych z nartami mogą być kierunki kojarzone z wakacjami, a więc Malta lub Hiszpania. Zimą jest tam o wiele mniej turystów, co sprzyja komfortowemu zwiedzaniu.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%