Trzy godziny trwały uroczystości wyświęcenia Marka Mendyka (na zdjęciu) na biskupa pomocniczego w legnickiej katedrze. Była to pierwsza konsekracja w historii legnickiej diecezji.
Księdza Marka Mendyka na biskupa pomocniczego legnickiej diecezji wyświęcili biskup Stefan Cichy, który był głównym konsekratorem, oraz metropolita wrocławski, arcybiskup Marian Gołębiewski i biskup zielonogórsko – gorzowski Stefan Regmunt. Na uroczystościach w katedrze gościło blisko 20 biskupów z całej Polski.
- Jeżeli człowiek podejmuje wysiłek robienia dobra to pada na kolana i odczuwa dobro miłosierdzia – mówił biskup Marek Mendyk.[FOTORELACJA]1118[/FOTORELACJA]
- Głoś Słowo Boże, napominaj z całego serca. Pamiętaj o dobrym pasterzu, który zna swoje owce i one go znają. Nie bój się oddać życie za swoje owce – zwrócił się do nowego biskupa pomocniczego, ordynariusz legnickiej diecezji, biskup Stefan Cichy.
Marek Mendyk jest trzecim w historii legnickiej diecezji biskupem pomocniczym. Pierwszym był Adam Dyczkowski, drugim Stefan Regmunt. Ten drugi w grudniu 2007 opuścił Legnicę, by zostać ordynariuszem zielonogórsko - gorzowskim.




Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę
cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne
asdq
14:35, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm
Gdzie
14:14, 2026-06-26
RCB ostrzega przed upałem!
Pokażcie jak Legniczanie opalają sie nad rzeką . Jeszcze nigdy Kaczawa nie miała tyle letników na kocykach. Brakuje tylko parawanów
szok
14:10, 2026-06-26
RCB ostrzega przed upałem!
Panele foto-voltaiczne jeszcze nigdy nie taplały sie w takim słońcu . Generują tony prądu jak szalone.
słońce daje prąd
14:07, 2026-06-26