Fakty Legnica - Aktualności i Wydarzenia z Miasta | Portal Miejski

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Mendyk wyświęcony na biskupa

J(lca.pl) 15:05, 31.01.2009 Aktualizacja: 19:08, 25.10.2025
Skomentuj Mendyk wyświęcony na biskupa

Trzy godziny trwały uroczystości wyświęcenia Marka Mendyka (na zdjęciu) na biskupa pomocniczego w legnickiej katedrze. Była to pierwsza konsekracja w historii legnickiej diecezji.

Księdza Marka Mendyka na biskupa pomocniczego legnickiej diecezji wyświęcili biskup Stefan Cichy, który był głównym konsekratorem, oraz metropolita wrocławski, arcybiskup Marian Gołębiewski i biskup zielonogórsko – gorzowski Stefan Regmunt. Na uroczystościach w katedrze gościło blisko 20 biskupów z całej Polski.

- Jeżeli człowiek podejmuje wysiłek robienia dobra to pada na kolana i odczuwa dobro miłosierdzia – mówił biskup Marek Mendyk.[FOTORELACJA]1118[/FOTORELACJA]

- Głoś Słowo Boże, napominaj z całego serca. Pamiętaj o dobrym pasterzu, który zna swoje owce i one go znają. Nie bój się oddać życie za swoje owce – zwrócił się do nowego biskupa pomocniczego, ordynariusz legnickiej diecezji, biskup Stefan Cichy.

Marek Mendyk jest trzecim w historii legnickiej diecezji biskupem pomocniczym. Pierwszym był Adam Dyczkowski, drugim Stefan Regmunt. Ten drugi w grudniu 2007 opuścił Legnicę, by zostać ordynariuszem zielonogórsko - gorzowskim.

 

 

 

 

(J(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę

cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne

asdq

14:35, 2026-06-26

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm

Gdzie

14:14, 2026-06-26

RCB ostrzega przed upałem!

Pokażcie jak Legniczanie opalają sie nad rzeką . Jeszcze nigdy Kaczawa nie miała tyle letników na kocykach. Brakuje tylko parawanów

szok

14:10, 2026-06-26

RCB ostrzega przed upałem!

Panele foto-voltaiczne jeszcze nigdy nie taplały sie w takim słońcu . Generują tony prądu jak szalone.

słońce daje prąd

14:07, 2026-06-26

0%