Fakty Legnica - Aktualności i Wydarzenia z Miasta | Portal Miejski

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Najnowocześniejsza stacja diagnostyczna

ps(lca.pl) 17:59, 15.09.2010 Aktualizacja: 13:51, 22.10.2025
Skomentuj Najnowocześniejsza stacja diagnostyczna

W legnickim Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Grunwaldzkiej oficjalnie otwarto sześć stanowisk egzaminacyjnych oraz najnowocześniejszą w mieście stację diagnostyczną. Koszt inwestycji to blisko 2,8 mln zł.

Centrum Kształcenia Praktycznego działa w sieci legnickich szkół ponadgimnazjalnych. Z 29 pracowni tej placówki korzysta około 500 uczniów szkolących się w specjalnościach: mechanicznej, elektrycznej, elektronicznej i mechatronicznej.

W szkole powstały warsztaty praktycznej nauki zawodu, stanowiska do naprawy samochodów, myjnia ręczna, pomieszczenia dydaktyczne, biurowe i socjalne. Wszytko kosztowało blisko blisko 2,8 mln. Uczniowie korzystają z sześciu nowoczesnych stanowisk. Każde z nich naszpikowane jest najnowszym sprzętem. Na remont obiektów przeznaczono 1,8 mln zł. Resztę wydano na wyposażenie.

- Marzy mi się jeszcze sprzęt do wyważania opon. Na razie dziękujemy za to, co mamy ale chcemy więcej – powiedział dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego Zbigniew Kałuża, spoglądając w kierunku prezydenta miasta Tadeusza Krzakowskiego.

Obok warsztatów działa Stacja Kontroli Pojazdów.

- Poprzednio pracowaliśmy na Głogowskiej. Tam mieliśmy urządzenia, które były eksploatowane już 14 lat. To czym dysponujemy obecnie, jest najnowocześniejsze na rynku – powiedział nam Andrzej Miklucz, kierownik warsztatów szkolnych CKP.

Z usług stacji korzysta dziennie dziesięć aut. Cena za przegląd jest wszędzie taka sama i wynosi 98 zł oraz złotówkę za opłatę ewidencyjną. Stacja jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 16.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2574"}

(ps(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę

cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne

asdq

14:35, 2026-06-26

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm

Gdzie

14:14, 2026-06-26

RCB ostrzega przed upałem!

Pokażcie jak Legniczanie opalają sie nad rzeką . Jeszcze nigdy Kaczawa nie miała tyle letników na kocykach. Brakuje tylko parawanów

szok

14:10, 2026-06-26

RCB ostrzega przed upałem!

Panele foto-voltaiczne jeszcze nigdy nie taplały sie w takim słońcu . Generują tony prądu jak szalone.

słońce daje prąd

14:07, 2026-06-26

0%