Kolejne trzy zaniedbane psy z posesji przy ul. Dąbrówki trafiły do schroniska. Zwierzęta wyciągnęli strażnicy miejscy, którym pomagali Janusz Sebastian z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i lekarz weterynarii.

O głodzonych i maltretowanych zwierzętach pisaliśmy pod koniec maja w artykule: "Znęcał się nad psami. Czy odpowie za bestialstwo?". Na jednej z posesji przy ul. Dąbrówki, właściciel pastwił się nad psami, trzymając je w tragicznych warunkach sanitarnych, nie karmiąc ich, ale za to regularnie znęcając się nad zwierzakami.
Drastyczną sytuację czworonogów zauważył Janusz Sebastian z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. O sprawie powiadomił Powiatowego Lekarza Weterynarii, który na wniosek prezydenta miasta, zajął się odebraniem psów opiekunowi. [FOTORELACJA]6561[/FOTORELACJA]
- Mamy za sobą już jedną akcję odebrania zwierząt z posesji przy ul. Dąbrówki - mówi Bartosz Maliński z biura prasowego legnickiej straży miejskiej. - Wówczas udało nam się zabrać z podwórka dwa psy, pozostałe znajdowały się w domu, do którego nie mogliśmy wejść bez zgody policji i prokuratora. Na taki wniosek musieliśmy poczekać aż do dzisiaj.
Strażnicy miejscy z pomocą policjantów, Janusza Sebastiana (TOZ) i Powiatowego Lekarza Weterynarii weszli do budynku przy ul. Dąbrówki przez balkon. - Drzwi wejściowe były zamknięte, a my nie mieliśmy zgody na ich wyważenie - dodaje Maliński. - We wnętrzu domu zastaliśmy trzy psy. Zwierzęta były głodne, odwodnione, a przy tym agresywne. Udało nam się je odłowić i przewieźć do schroniska.
To nie koniec historii. Sprawą zajmie się policja, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami i Inspekcja Weterynaryjna. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do dwóch lat więzienia. Jeżeli zostanie postawiony zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, to nawet trzy lata pozbawienia wolności.
::video{"type":"single","item":"1088"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Ruskie onuce, wielbiciele Konfy i Korony, dają głos. Żałosne!
??
21:20, 2026-06-22