Legnica była dziś jednym z wielu miast w Polsce, gdzie w samo południe zaśpiewano hymn Europy. Wydarzenie miało związek z 62. rocznicą podpisania traktatów rzymskich.

W Legnicy finałowej kantacie IX symfonii Beethovena zmieniono instrumentarium. Wybrzmiała na dwie gitary, skrzypce i klarnet. W 62. rocznicę podpisania traktatów rzymskich utwór będący hymnem Europy zaśpiewało kilkadziesiąt osób. Uczestniczyli w nim zwolennicy idei zjednoczonej Europy. Wydarzenie zorganizował legnicki Komitet Obrony Demokracji.

[FOTORELACJA]15370[/FOTORELACJA] [YT]1vgAliDIgR0[/YT]
Anonimowy Gość06:00, 24.03.2019
jakie to legniczanie to wiocha ................
Anonimowy Gość06:00, 24.03.2019
Jak wygląda ta garstka na tle ciemnogrodu zapatrzonego w krwiożerczą, pazerną firmę z Rzymu?
Anonimowy Gość06:00, 24.03.2019
Już wiem dlaczego Michał Kuszyk ma smętną winę. Nie może przeboleć, że jego wspomożyciel Stefek Niesiołowski okazał się, delikatnie mówiąc, psem na baby.
Anonimowy Gość07:00, 24.03.2019
Dzwony zagłuszały przemówienie polityka ale to właśnie znak z nieba który mówi że Polska musi wyjść z UE.
Torquemada07:00, 24.03.2019
Traktaty rzymskie? Ależ to dawno i nieprawda! Nad głównym wejściem do parlamentu europejskiego widnieje nazwisko włoskiego komunisty Altiero Spinelli'ego. Szkoda, że Pan Jacek Głomb tego nie wie i próbuje odczarować rzeczywistość, która z dawnymi ideami Unii nie ma nic wspólnego. Oficjalnym dokumentem ideowym, wydanym przez Komisję Europejską jest tzw. "biała księga", gdzie już na początku, na stronie 6, jest bezpośrednie nawiązanie do Manifestu z Ventotete, którego Spinelli był głównym współautorem. Zamiast czytania traktatów rzymskich lepiej byłoby przeczytać wspomniany manifest, a zamiast Ody do Radości najlepiej byłoby odśpiewać Międzynarodówkę, jak niegdyś. Po co udawać?
Oglądajcie i czytajcie, ci, którzy jeszcze nie zrozumieliście fałszu i obłudy, jakim częstują was osobnicy w rodzaju Pana Głomba:
https://youtu.be/kPLi3Y_ySCw
https://ec.europa.eu/commission/sites/b ... opy_pl.pdf
Anonimowy Gość07:00, 24.03.2019
[quote="Torquemada"]Traktaty rzymskie? Ależ to dawno i nieprawda! Nad głównym wejściem do parlamentu europejskiego widnieje nazwisko włoskiego komunisty Altiero Spinelli'ego. Szkoda, że Pan Jacek Głomb tego nie wie i próbuje odczarować rzeczywistość, która z dawnymi ideami Unii nie ma nic wspólnego. Oficjalnym dokumentem ideowym, wydanym przez Komisję Europejską jest tzw. "biała księga", gdzie już na początku, na stronie 6, jest bezpośrednie nawiązanie do Manifestu z Ventotete, którego Spinelli był głównym współautorem. Zamiast czytania traktatów rzymskich lepiej byłoby przeczytać wspomniany manifest, a zamiast Ody do Radości najlepiej byłoby odśpiewać Międzynarodówkę, jak niegdyś. Po co udawać?
Oglądajcie i czytajcie, ci, którzy jeszcze nie zrozumieliście fałszu i obłudy, jakim częstują was osobnicy w rodzaju Pana Głomba:
https://youtu.be/kPLi3Y_ySCw
https://ec.europa.eu/commission/sites/b ... opy_pl.pdf[/quote]
Pan Glab zgrywa intelektualiste a taki niedouczony..Wstyd.
Anonimowy Gość07:00, 24.03.2019
Czy sklep internetowy, w którym Państwo chcą zrobić zakupy jest legalny ? Program Bezpieczny Sklep informuje o zagrożeniach w sieci:
https://www.legalniewsieci.pl/bezpieczny-sklep
Anonimowy Gość07:00, 24.03.2019
To jakiś spektakl glomba i jego aktorów? raczej międzynarodówkę powinni śpiewać.
Anonimowy Gość09:00, 24.03.2019
Ukryty kult lucyfera
Anonimowy Gość10:00, 24.03.2019
Jak widzimy międzynarodówkę i to z kartek śpiewało prawie ćwierć tysiąca osób.
Anonimowy Gość11:00, 24.03.2019
Lepsze to niż cyrk watykańczyków
Anonimowy Gość01:00, 25.03.2019
[quote="Gość"]Jak widzimy międzynarodówkę i to z kartek śpiewało prawie ćwierć tysiąca osób.[/quote]
gdzie widzimy te prawie ćwierć tysiąca osób, bu cuś nie kaman?
Anonimowy Gość05:00, 25.03.2019
No, no, coraz mniej sympatyków derechtora pojawia się. A szkoda. Misiu niezawodny, a gdzie reszta znanych i lubianych.
Anonimowy Gość05:00, 25.03.2019
[quote="Gość"]Jak widzimy międzynarodówkę i to z kartek śpiewało prawie ćwierć tysiąca osób.[/quote]
Nawet 50 osób nie można doliczyć się. KOD w rozsypce.
Anonimowy Gość06:00, 25.03.2019
Razem z psami było ich ze dwadzieścia istot. Lepiej było odśpiewać marsz pogrzebowy?!
Anonimowy Gość12:00, 25.03.2019
hehe właśnie pokazali dlaczego nie warto wspierać teatru ojca dyrektora Głomba, żeby tak marne spektakle organizowali za darmo na ulicy i nikt nawet nie był zainteresowany po za aktorami zatrudnionymi na takie coś jestem na NIE żeby wspierać to z publicznych pieniędzy
Anonimowy Gość01:00, 25.03.2019
to chyba oda na pogrzeb UE
Anonimowy Gość01:00, 25.03.2019
Jeśli Unia wygląda tak jak ten śpiew to Polska powinna jak najszybciej opuścić ten związek
Anonimowy Gość02:00, 25.03.2019
Czarny scenariusz w sprawie brexitu "coraz bardziej prawdopodobny". Bruksela ostrzega
Bruksela ostrzega
Bruksela ostrzega
Bruksela ostrzega
Bruksela ostrzega
Jest coraz bardziej prawdopodobne, że 12 kwietnia Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia - oceniła w poniedziałek Komisja Europejska informując, że zakończyła właśnie przygotowania na wypadek bezumownego brexitu. Bruksela ostrzegła przed konsekwencjami realizacji takiego scenariusza.
https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/brexit ... 21489.html
jak to możliwe że Anglia nie chce zapytać Brukseli o pozwolenie :)
Anonimowy Gość03:00, 25.03.2019
[quote="Damian"]hehe właśnie pokazali dlaczego nie warto wspierać teatru ojca dyrektora Głomba, żeby tak marne spektakle organizowali za darmo na ulicy i nikt nawet nie był zainteresowany po za aktorami zatrudnionymi na takie coś jestem na NIE żeby wspierać to z publicznych pieniędzy[/quote]
SŁUSZNA UWAGA NIECH ZAGRAJĄ SWOJE DZIEŁA NA ULICY A NIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKA I NA PAŃSTWOWEJ SCENIE ZA SWOJE PIENIĄDZE GRAĆ I SWOIM TEATRZYKU WTEDY ZOBACZYMY ZYSKI A TAK PIENIĄDZE W BŁOTO.................
Anonimowy Gość04:00, 25.03.2019
[quote="POLAK"][quote="Damian"]hehe właśnie pokazali dlaczego nie warto wspierać teatru ojca dyrektora Głomba, żeby tak marne spektakle organizowali za darmo na ulicy i nikt nawet nie był zainteresowany po za aktorami zatrudnionymi na takie coś jestem na NIE żeby wspierać to z publicznych pieniędzy[/quote]
SŁUSZNA UWAGA NIECH ZAGRAJĄ SWOJE DZIEŁA NA ULICY A NIE ZA PIENIĄDZE PODATNIKA I NA PAŃSTWOWEJ SCENIE ZA SWOJE PIENIĄDZE GRAĆ I SWOIM TEATRZYKU WTEDY ZOBACZYMY ZYSKI A TAK PIENIĄDZE W BŁOTO.................[/quote]
A na scenie wystawiać będziemy Wojtyłę i Wyklętych.
Zresztą Wyklęci niedawno byli. Choć chyba nie tak, jak by sobie ich życzył kaczystowski suweren.
Głomb na ulicę, teatr dla kaczystów. Kuria ich mać!
Anonimowy Gość08:00, 25.03.2019
ja ich znam oni są etatowi ciekawe ile im płacą ............
Anonimowy Gość11:00, 27.03.2019
Z TEGO CO WIDZĘ PRZYJACIÓŁ NIE MAJĄ ;KIM ONI SĄ ,CO ONI TU ROBIĄ ;WATYKANU NIE LUBIĄ ,POLAKÓW NIE LUBIĄ ,TO MUSZĄ BYĆ ŻYDY KASĘ LUBIĄ I ONIĄ ZABIEGAJĄ, SZACHRAJIĆ TAK TO MUSZĄ BYĆ ONI ........................................................
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa
Uwielbiam tam wpadac pare razy do roku
Rewelacyjne miejsce
09:23, 2026-06-23
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23