250 puszek karmy przywieźli do legnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt mieszkańcy ulicy Brazylijskiej. Karma została zakupiona z pieniądze zebrane podczas sierpniowego święta ulicy, które sąsiedzi zorganizowali już po raz drugi.


- W związku z tym, z inicjatywy jednego z mieszkańców, Andrzeja Boczonia, zorganizowaliśmy zbiórkę z przeznaczeniem na schronisko – dodał Roch Grosicki.
W puszce znalazło się 1,2 tys. zł, za które w porozumieniu z dyrekcją legnickiej ochronki, mieszkańcy ulicy Brazylijskiej zakupili 250 puszek karmy dla psów. Karmę wspólnie przywieźli ją do schroniska.
- Pytaliśmy, co jest najbardziej potrzebne i okazało się, że zdecydowanie dedykowana karma. Podobną inicjatywę planujemy organizować co roku – podsumował Andrzej Boczoń, mieszkaniec ulicy Brazylijskiej.
W legnickiej ochronce przebywa obecnie 27 psów i 13 kotów, które czekają na nowych właścicieli.[FOTORELACJA]17666[/FOTORELACJA]

Anonimowy Gość07:00, 10.09.2021
ale wydarzenie! wyimaginowane "święto ulicy", czy to nie jakaś ustawka z dziennikarzami?
Anonimowy Gość07:00, 10.09.2021
były ostatnio 2 świeta ulicy
jedno w centrum i jedno na osiedlu
to na osiedlu coś zrobiło dla zwierząt w schronisku
brawo ulico Brazylijsko
Anonimowy Gość08:00, 10.09.2021
my mieszkańcy familoków na Koperniku codziennie świętujemy imieniny
Anonimowy Gość08:00, 10.09.2021
A co się dzieje z pieniędzmi, które schroniska itp. otrzymują na swoją działalność ze środków publicznych? W schronisku też jest zarząd, kierownicy, rada nadzorcza?
Anonimowy Gość08:00, 10.09.2021
Te karmy so tak pożywne jak te dla ludzi w słoikach, puszkach, kartonach i foliach.
Żenada kupować takie śmieci.
Lepiej oddać krew i otrzymano picce zjeść wspólnie przy stole razem z czworonogami człowiekami.
Anonimowy Gość09:00, 10.09.2021
lans, lans, lans... a dla pismaczyn z lca okazja do napisania czegokolwiek pozytywnego nt. wydarzeń w Legnicy
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
czego ludzie nie zrobia dla foty xDDDDDD hahaha
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
oto znak naszych czasów!
trzeba płacić różne składki, podatki, utrzymywać całą armię urzędników i jeszcze co chwila jakieś zbiórki na to, czy tamto.
ale wszyscy urzędnicy, zarządcy mają się świetnie, pieniądze nadal biorą i w swej nieskończonej bezczelności potrafią apelować o wsparcie i potem jeszcze w blasku fleszy odbierać takową :)
co schronisko robi z kasą jaką dostaje? ile przeznacza na potrzeby zwierząt? tego nikt chyba nie sprawdza, żadnych pytań nie zadaje.
przecież zawsze można żebraninę zorganizować! w szkołach to już powszechne, a teraz widać i na osiedlach będzie!
ile pieniędzy tyt. nagród itp. wypłaca się pracownikom schroniska?? za co skoro wszystkiego ciągle tam brakuje? ilu wolontariuszy wspomaga tych niekompetentnych nierobów?
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
Super. Oby więcej takich akcji .
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
[quote="Naczelny_hejter"]czego ludzie nie zrobia dla foty xDDDDDD hahaha[/quote]
Ty tłuku wsiowy też mozez zaistnieć zamiast n piwo kupisz karmę. Też na foto się załapałiesz łajo bezrobotna na zasiłku
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
[quote="Gość"]lans, lans, lans... a dla pismaczyn z lca okazja do napisania czegokolwiek pozytywnego nt. wydarzeń w Legnicy[/quote]
Może dla ciebie to nie istotne bo nie piszą gdzie i jaki zasilek mozesz dostać . Ale dla innych takie akcje są wartościowe. Napewno lepsze niż kościelne wydarzenia w rejonie
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
A to nie ten Boczoń były dyrektor zstio co złapali go nabimbanego za kółkiem?
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
znając lca.pl to nie przypadek, że się tym zainteresowali, więc prawdopodobnie i organizatorzy nie są przypadkowi :)
Anonimowy Gość10:00, 10.09.2021
hahaha już się rzesza dyżurnych szczekaczy na urzędniczych etatach uaktywniła w necie.
tak to oni właśnie "ciężko pracują" za pieniądze podatników XD
pewnie za niedługo także zaczną protesty i strajki, bo "mało" i "im się należy". hahahahahaha
Anonimowy Gość11:00, 10.09.2021
teraz czas na święto drogi Pilickiej
Anonimowy Gość12:00, 10.09.2021
jak każda ulica będzie świętować, to może nam kalendarza zabraknąć
Anonimowy Gość12:00, 10.09.2021
[quote="Gość"]jak każda ulica będzie świętować, to może nam kalendarza zabraknąć[/quote]
Proponuję zorganizować jubileusz dla dziur w jezdniach. Zajdzie się tego trochę.
Nie mówiąc już o koleinach na Poznańskiej koło Peugeota, bo są starsze niż wielu czytelników lca.pl
Anonimowy Gość12:00, 10.09.2021
Jak PiS razem z Kościołem oszukują ludzi.
Dzisiaj pojawiła się informacja "PILNE! Ekipa TVP w strefie objętej stanem wyjątkowym. Hipokryzja i zakłamanie rządu PiS przeraża!"
https://wiesci24.pl/2021/09/10/pilne-ek ... -przeraza/
Wczoraj była informacja, że do strefy objętej stanem wyjątkowym bez przeszkód wędrują pielgrzymki.
Skandal.
Anonimowy Gość12:00, 10.09.2021
Lepiej dać pieniądze dla zwierząt niz na pasożytów z KK i patoli za pińcet.
Anonimowy Gość01:00, 10.09.2021
Brawo. Więcej takich ludzi!
Anonimowy Gość01:00, 10.09.2021
Warte pochwały piękna akcja w końcu te zwierzaki są w tym schronisku przez ludzi a nie że tak chcą .Brawa dla mieszkańców Brazylijskiej.Niewielu ludzi tak pomaga zwierzętom.Biedne są
Anonimowy Gość01:00, 10.09.2021
[quote="Gosc"]Lepiej dać pieniądze dla zwierząt niz na pasożytów z KK i patoli za pińcet.[/quote]
Swieta prawda. Zwierzetom nie żal dać niż dawać w nieskoncEnie pazernym pedofilom koscielnym
Anonimowy Gość02:00, 10.09.2021
Oh eh ah nie mogę skończyć się zachwycać nad tę wspaniałą akcją dobroczynności.
Anonimowy Gość03:00, 10.09.2021
pewnie jakieś 2,5zł za puszkę kosztuje taka "karma".
a ile kosztuje artykuł wraz z sesją zdjęciową?
chyba jakieś wybory się zbliżają...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!
Do ......
15:14, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?
Karol
15:03, 2026-06-26
XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę
cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne
asdq
14:35, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm
Gdzie
14:14, 2026-06-26