Fakty Legnica - Aktualności i Wydarzenia z Miasta | Portal Miejski

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Brazylijskiej mają wielkie serca

LS(lca.pl) 07:21, 10.09.2021 Aktualizacja: 21:56, 26.10.2025
Skomentuj Mieszkańcy Brazylijskiej mają wielkie serca

250 puszek karmy przywieźli do legnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt mieszkańcy ulicy Brazylijskiej. Karma została zakupiona z pieniądze zebrane podczas sierpniowego święta ulicy, które sąsiedzi zorganizowali już po raz drugi.

- Inicjatywa narodziła się rok temu, wraz z urodzinami mojej drugiej córki, a że ulica jest perspektywiczna i chwilę po narodzinach mojej córki przyszło na świat kolejne dziecko, pojawiły się też pieski, które traktujemy jako nowych mieszkańców, trzeba było to uczcić i w tym roku zrobiliśmy to po raz drugi. Ustaliliśmy też, że co roku w ostatnią sobotę sierpnia będziemy obchodzić święto ulicy – powiedział Roch Grosicki, mieszkaniec ulicy Brazylijskiej.

- W związku z tym, z inicjatywy jednego z mieszkańców, Andrzeja Boczonia, zorganizowaliśmy zbiórkę z przeznaczeniem na schronisko – dodał Roch Grosicki.

W puszce znalazło się 1,2 tys. zł, za które w porozumieniu z dyrekcją legnickiej ochronki, mieszkańcy ulicy Brazylijskiej zakupili 250 puszek karmy dla psów. Karmę wspólnie przywieźli ją do schroniska.

- Pytaliśmy, co jest najbardziej potrzebne i okazało się, że zdecydowanie dedykowana karma. Podobną inicjatywę planujemy organizować co roku – podsumował Andrzej Boczoń, mieszkaniec ulicy Brazylijskiej.

W legnickiej ochronce przebywa obecnie 27 psów i 13 kotów, które czekają na nowych właścicieli.[FOTORELACJA]17666[/FOTORELACJA]

(LS(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

ale wydarzenie! wyimaginowane "święto ulicy", czy to nie jakaś ustawka z dziennikarzami?

07:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

były ostatnio 2 świeta ulicy
jedno w centrum i jedno na osiedlu
to na osiedlu coś zrobiło dla zwierząt w schronisku
brawo ulico Brazylijsko

07:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

my mieszkańcy familoków na Koperniku codziennie świętujemy imieniny

08:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

A co się dzieje z pieniędzmi, które schroniska itp. otrzymują na swoją działalność ze środków publicznych? W schronisku też jest zarząd, kierownicy, rada nadzorcza?

08:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Te karmy so tak pożywne jak te dla ludzi w słoikach, puszkach, kartonach i foliach.
Żenada kupować takie śmieci.
Lepiej oddać krew i otrzymano picce zjeść wspólnie przy stole razem z czworonogami człowiekami.

08:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

lans, lans, lans... a dla pismaczyn z lca okazja do napisania czegokolwiek pozytywnego nt. wydarzeń w Legnicy

09:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

czego ludzie nie zrobia dla foty xDDDDDD hahaha

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

oto znak naszych czasów!

trzeba płacić różne składki, podatki, utrzymywać całą armię urzędników i jeszcze co chwila jakieś zbiórki na to, czy tamto.

ale wszyscy urzędnicy, zarządcy mają się świetnie, pieniądze nadal biorą i w swej nieskończonej bezczelności potrafią apelować o wsparcie i potem jeszcze w blasku fleszy odbierać takową :)

co schronisko robi z kasą jaką dostaje? ile przeznacza na potrzeby zwierząt? tego nikt chyba nie sprawdza, żadnych pytań nie zadaje.

przecież zawsze można żebraninę zorganizować! w szkołach to już powszechne, a teraz widać i na osiedlach będzie!

ile pieniędzy tyt. nagród itp. wypłaca się pracownikom schroniska?? za co skoro wszystkiego ciągle tam brakuje? ilu wolontariuszy wspomaga tych niekompetentnych nierobów?

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Super. Oby więcej takich akcji .

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Naczelny_hejter"]czego ludzie nie zrobia dla foty xDDDDDD hahaha[/quote]


Ty tłuku wsiowy też mozez zaistnieć zamiast n piwo kupisz karmę. Też na foto się załapałiesz łajo bezrobotna na zasiłku

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]lans, lans, lans... a dla pismaczyn z lca okazja do napisania czegokolwiek pozytywnego nt. wydarzeń w Legnicy[/quote]

Może dla ciebie to nie istotne bo nie piszą gdzie i jaki zasilek mozesz dostać . Ale dla innych takie akcje są wartościowe. Napewno lepsze niż kościelne wydarzenia w rejonie

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

A to nie ten Boczoń były dyrektor zstio co złapali go nabimbanego za kółkiem?

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

znając lca.pl to nie przypadek, że się tym zainteresowali, więc prawdopodobnie i organizatorzy nie są przypadkowi :)

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

hahaha już się rzesza dyżurnych szczekaczy na urzędniczych etatach uaktywniła w necie.
tak to oni właśnie "ciężko pracują" za pieniądze podatników XD
pewnie za niedługo także zaczną protesty i strajki, bo "mało" i "im się należy". hahahahahaha

10:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

teraz czas na święto drogi Pilickiej

11:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

jak każda ulica będzie świętować, to może nam kalendarza zabraknąć

12:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gość"]jak każda ulica będzie świętować, to może nam kalendarza zabraknąć[/quote]

Proponuję zorganizować jubileusz dla dziur w jezdniach. Zajdzie się tego trochę.
Nie mówiąc już o koleinach na Poznańskiej koło Peugeota, bo są starsze niż wielu czytelników lca.pl

12:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Jak PiS razem z Kościołem oszukują ludzi.
Dzisiaj pojawiła się informacja "PILNE! Ekipa TVP w strefie objętej stanem wyjątkowym. Hipokryzja i zakłamanie rządu PiS przeraża!"
https://wiesci24.pl/2021/09/10/pilne-ek ... -przeraza/

Wczoraj była informacja, że do strefy objętej stanem wyjątkowym bez przeszkód wędrują pielgrzymki.
Skandal.

12:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Lepiej dać pieniądze dla zwierząt niz na pasożytów z KK i patoli za pińcet.

12:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Brawo. Więcej takich ludzi!

01:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Warte pochwały piękna akcja w końcu te zwierzaki są w tym schronisku przez ludzi a nie że tak chcą .Brawa dla mieszkańców Brazylijskiej.Niewielu ludzi tak pomaga zwierzętom.Biedne są

01:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

[quote="Gosc"]Lepiej dać pieniądze dla zwierząt niz na pasożytów z KK i patoli za pińcet.[/quote]

Swieta prawda. Zwierzetom nie żal dać niż dawać w nieskoncEnie pazernym pedofilom koscielnym

01:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

Oh eh ah nie mogę skończyć się zachwycać nad tę wspaniałą akcją dobroczynności.

02:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonimowy GośćAnonimowy Gość

0 0

pewnie jakieś 2,5zł za puszkę kosztuje taka "karma".
a ile kosztuje artykuł wraz z sesją zdjęciową?
chyba jakieś wybory się zbliżają...

03:00, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład

Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!

Do ......

15:14, 2026-06-26

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?

Karol

15:03, 2026-06-26

XXXI Turniej im. Włodzimierza Jantury już w sobotę

cieplej bylo i gralismy tam za dzieciaka, ale my nie bylismy pokoleniem platka sniegu i takie upaly nie byly nam straszne

asdq

14:35, 2026-06-26

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Skoro urzędnicy w takich temperaturach nie dają rady pić kawki i załatwiać spraw prywatnych czy to przez telefony czy rozmowy z koleżankami obok za pieniądze ludu, jest im tak strasznie źle, to należy ich wysłać na delegacje do amerykańskich i niemieckich obozów pracy typu Spreadshirt, Amazon do pracy na hali przy 50'C... W Spreadshirt w zeszłym roku w te upały pracownicy pracowali po 14dni ciągiem, bez żadnych przerw czy urlopów za najniższą krajową i nikt do domu nie puścił... W Amazon kobiety ręcznie przerzucają paczki na zmianę wychodzi min 2,5tony, mężczyźni przerzucają ręcznie od 14ton do nawet 60ton i więcej słysząc tylko szybciej szybciej norma norma... Praca po 8-10h w każdych warunkach i temperaturach...Wszystko za najniższą krajową i nikt do domu nie zwolni... W Spreadshirt dostaną 7dniowe umowy o pracę, w Amazon 30dniowe, które będą obowiązywały tak długo jak długo organizm da radę to wytrzymać, w momencie gdy zachorują utracą pracę... Przypominam tylko, że to pracownicy obozów pracy utrzymują urzędników, nie na odwrót... Gdzie tu sprawiedliwość hmmm

Gdzie

14:14, 2026-06-26

0%