Kilkudziesięciu wolontariuszy czyściło w sobotę Jezioro Jaśkowickie w ramach akcji „Tydzień Czystości Wód”. To już piąta taka inicjatywa pracowników KGHM Polska Miedź i działaczy Polskiego Związku Węd

Wielkie sprzątanie Jeziora Jaśkowickiego odbyło się z inicjatywy pracowników KGHM Polska Miedź i Polskiego Związku Wędkarskiego. W akcji udział wzięli również legniccy strażacy, mieszkańcy Legnicy i Jaśkowic oraz płetwonurkowie z oddziału ratownictwa wodnego „Pinoter”.
Wolontariusze sprzątali brzeg jeziora, a także jego dno. Zebrali kilkaset kilogramów śmieci. Były to głównie butelki, słoiki, puszki, ale zdarzały się i części samochodowe. Przygotowanymi w workach śmieciami zajmie się gmina.
Kunicka akcja odbyła się już po raz piąty. Wolontariusze w ubiegłych latach sprzątali nie tylko Jezioro Jaśkowickie, ale i akweny w Kunicach, Rokitkach i Jakuszowie.[FOTORELACJA]12826[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
Tradycyjnie na lca.pl - nie ma o czym pisać, to ultra-pisowscy "redaktorzy" rozpętują 💩-burzę. Ziieeew....
Reader's Di
11:51, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosowań itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:41, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosować itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:39, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
w Winkelmanie ludzie pracują po 12 godzin
malik
11:30, 2026-06-26