Warsztaty Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu skończyły niedawno 5 lat. Placówka jest miejscem zajęć dla 20 osób. Podopieczni wspierani i mobilizowani przez terapeutów podopieczni odkrywają w sobie nowe talenty.


- Warsztaty dedykowane są dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, wymagający rehabilitacji. Dlatego oprócz pracowni terapeutycznych mają do dyspozycji doskonale wyposażony gabinet rehabilitacji, w którym profesjonalnie zajmuje się nimi pani rehabilitantka. Nasi podopieczni mają do dyspozycji również psychologa, z którego pomocy zgodnie z rozporządzeniem korzystają indywidualnie i grupowo, a my rozszerzyliśmy ją o terapię rodzinną – mówi Ewa Patrzek, kierownik Warsztat ów Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu.
- To bardzo istotne, ponieważ praca którą wykonujemy z naszymi podopiecznymi w czasie ich pobytu placówce, rozszerza się na współpracę z rodzinami – dodaje Ewa Patrzek
Uczestnicy warsztatów spędzają w placówce 7 godzin. W tym czasie pod okiem terapeutów uczą się nie tylko zwykłych czynności, takich jak przygotowywanie posiłków, czy obsługi komputera. Doskonałą formą terapii jest tworzenie, a tworzą prawdziwe cuda, począwszy od papierowych kwiatów, poprzez malowanie obrazów, tworzenie dekoracji okazjonalnych, po piękne postaci aniołów i lalek.
Większość swych prac zabierają do domów, część jednak można kupić na kiermaszach oraz na profilu facebookowym, gdzie są wystawiane. Piękne rękodzieła rozchodzą się jak przysłowiowe świeże bułeczki. W tej chwili podopieczni wspólnie z terapeutami przygotowują kwiaty na Dzień Kobiet i dekoracje na święta wielkanocne.
Uczestnicy warsztatów codziennie przywożeni są na zajęcia i odwożeni do domów samochodem, który jest własnością placówki. Warsztaty Terapii zajęciowej to jedna z dwóch placówek o podobnym profilu znajdujących się na terenie powiatu legnickiego. Szefowa warsztatów zdaje sobie sprawę z tego, że w sąsiednich gminach znajduje się wiele osób, którym terapia poprzez pracę pomogłaby w codziennym funkcjonowaniu. Ewa Patrzek zapewnia, że chętnie przyjmie ich pod swoje skrzydła. Ma w planach poszerzenie działalności o kolejną pracownię - stolarstwo i technikę.[FOTORELACJA]17186[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość10:00, 22.02.2021
[quote="Moje zdanie o tym"]Odkopać młynówkę!!!! Przywrócić tramwaje!!![/quote]
Dlaczego tak skromnie? Legnica to nie wiocha, tylko prężnie rozwijające się miasto z nowoczesnym przemysłem i fabrykami produkującymi wysoko przetworzone towary eksportowane na cały świat. Jeszcze metro, Disneyland, wielki kompleks basenowy z wodami termalnymi, lotnisko pasażerskie i kolejka linowa w lasku złotoryjskim oraz marina na Kaczawie. Ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje.
Były tu kiedyś zakłady tzw. pracy chronionej dla ludzi o różnej niepełnosprawności w których pracowali i zarabiali oraz się rehabilitowali, a dzięki którym wielu z nich ma dzisiaj w miarę normalne emerytury zamiast głodowych rent. Tylko to zlikwidowano, a lokale zdewastowano, bo komuś to przeszkadzało.
Anonimowy Gość10:00, 22.02.2021
Przypomniałem sobie z dawnych, że kiedyś na ulicy Czarneckiego pewien pan bez nogi i ręki, poruszający sie na wózku inwalidzkim, prowadził skup butelek i opakowań szklanych. Sam zarabiał i dawał zarabiać innym na pustych butelkach i słoikach. Czy obecnie w dobie naszego kapitalizmu afrykańskiego byłoby to możliwe? Utopiono by go szybko w podatkach, domiarach i zusach, a w komunie jakoś dało się prowadzić taki biznes. Zakłady pracy chronionej z zarobkami dla ludzi niepełnosprawnych też się już nie kalkulują i zamieniono je na zajęcia terapeutyczne, bo to jest bardziej medialne do opisywania.
Anonimowy Gość10:00, 22.02.2021
Tramwaje wrócą nie tylko do Legnicy
To jest jeden z celów agendy światowego rządu
Anonimowy Gość11:00, 22.02.2021
[quote="Gość"]Tramwaje wrócą nie tylko do Legnicy
To jest jeden z celów agendy światowego rządu[/quote]
Już jeden tramwaj tu wrócił i został zdewastowany. Po co stawiać tu następny tramwaj żeby go znowu zdewastowali i niby po czy miałby jeździć jak na Wrocławskiej zlikwidowano ocalałe torowisko z mijanką, a szyny oddano na złom i podobno zrobiono tam parking i postawiono doniczki. Raz na zawsze wybijając z głów mieszkańcom miasta tramwaje.
Anonimowy Gość02:00, 22.02.2021
[quote="a to moje zdanie"][quote="Gość"]Tramwaje wrócą nie tylko do Legnicy
To jest jeden z celów agendy światowego rządu[/quote]
Już jeden tramwaj tu wrócił i został zdewastowany. Po co stawiać tu następny tramwaj żeby go znowu zdewastowali i niby po czy miałby jeździć jak na Wrocławskiej zlikwidowano ocalałe torowisko z mijanką, a szyny oddano na złom i podobno zrobiono tam parking i postawiono doniczki. Raz na zawsze wybijając z głów mieszkańcom miasta tramwaje.[/quote]
"KOMUCHÓW KNOW HOW" !
Pozwoliliście rządzić przez dekady tumanom? No to macie 8)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Paszli won pod Buczę, banderofile!
Do Ron i Alek
11:16, 2026-06-23
Legsad powodem dziecięcej radości w Krotoszycach
A to był tekst sponsorowany?
Jutro
11:12, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Kim jest ta wierchuszka polityczna powiatu legnickiego, że oni wiecznie żądzą. Kto ich wybiera. Banda nierobów tylko latają od imprezy do imprezy przecinać i składać kwiatki. Wieczna martyrologia w tym narodzie. Patrzcie w przyszłość, żyjcie teraz, pamiętajcie o przeszłości. A oni teraz ciągle żyją przeszłością jakby po nich nie było przyszłości.
Jurek
11:11, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Powiaty do likwidacji. Przechowalnia nominatów partyjnych i ich rodzin. Miliony złotych rocznie dla ludzi, którzy głównie składają kwiaty i przecinają wstęgi.
.....
10:32, 2026-06-23