Zamknij

Zachorował na poezję już jako nastolatek

21:21, 22.06.2012
Skomentuj

Osiągnął debiut książkowy w wieku 52 lat, ale w poezji, która jest dla niego najbardziej wybredną kobietą kocha się od młodzieńczych lat. Kazimierz Burnat opowiadał o "dobrym życiu" w SDK Kopernik.

Spotkanie w Domu Kultury Kopernik miało luźny, niezobowiązujący charakter. Swoją formą nawiązywało do wieczorków poetyckich, więc panie i panowie z Klubu Seniora wyrecytowali przygotowane specjalnie na tę okoliczność wiersze.

Z kolei, gość specjalny Kazimierz Burnat zdecydował się na przeczytanie trzech swoich wierszy z nowego wydania tomiku pn. „Przenikanie”. Pojawiły się charakterystyczne dla twórcy opisy przyrody, która z każdym oddechem tętni życiem, nie zabrakło także ukochanych retrospekcji lat dziecięcych, które narodziły się w 2005 r., kiedy Burnat odwiedził Szczepanowice. Zapach, emocje, wspomnienia – te wszystkie elementy powodują fascynację, której skutkiem, jak w przypadku poety, był wiersz pt. „Powrót”.

Pisarz zachęcał seniorów do pisania, do pokazywania swoich tekstów, otwierania się na innych ludzi. - Nie można czuć wstydu z powodu własnych słów przelanych na papier – wyjaśniał Kazimierz Burnat. - Spróbujmy otworzyć się na poezję, która jest jak kobieta, kobieta wymagająca, bo musimy oddać się jej w całości.

Zaznaczył jednocześnie, że poezja uzależnia, jest jak choroba, żeby stosować ją w życiu, trzeba najpierw na nią zapaść. Później może być nieuleczalna.

Kazimierz Burnat urodził się w Szczepanowicach nad Dunajcem. Skończył studia prawnicze, ale już w wieku 17 lat ciągnęło go do poezji. Z powodu pracy zawodowej nie zawsze miał czas na oddawanie się swojemu hobby, stąd też u poety późny debiut książkowy w wieku 52 lat.[FOTORELACJA]4903[/FOTORELACJA]

 

(MB (lca.pl))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%