Mieszkańcy gminy Miłkowice nie narzekają na jesienną nudę. Gmina realizuje projekt, który jest pilotażowym programem sfinansowanym z budżetu obywatelskiego dla inicjatyw sportowych i turystycznych.

Pozyskana kwota umożliwiła organizację różnych zajęć sportowych podnoszących sprawność fizyczną uczestników. Szeroki wachlarz zajęć skierowany został zarówno do najmłodszych mieszkańców, którzy uczestniczą w szkółce pływackiej oraz w zajęciach tanecznych. Starsza młodzież uczy się również tańczyć, ale szlifuje swoje umiejętności w tańcu współczesnym. Natomiast dorośli mają możliwość skorzystania z zajęć fitness i zumby, warsztatów zdrowy kręgosłup i doskonalenia techniki chodzenia z kijkami. Po tak aktywnym uczestnictwie zaproponowano także trochę rekreacji.
Dla dzieci i młodzieży szkolnej 25 września odbył się jednodniowy wyjazd do Kotliny Kłodzkiej. Wycieczka przewidywała zwiedzanie Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie oraz Kopalni Węgla w Nowej Rudzie. W tym niecodziennym wyjeździe uczestniczyło 59 osób, z czego 55 to dzieci i młodzież z terenu powiatu legnickiego. Poznanie regionu oraz promocja zdrowia a tym samym aktywnych form wypoczynku możliwe było dzięki dofinansowaniu ze środków Zarząd Województwa Dolnośląskiego.
Cel wycieczki został zrealizowany. W pamięci zarówno dzieci, jak i opiekunów, ten dzień zapisał się jako miły i pożyteczny. Dodatkowa wiedza, którą uczestnicy zdobyli podczas odwiedzin w jaskini i kopalni z pewnością przyda się im na kolejnych etapach edukacji. W ramach projektu odbędzie się jeszcze jedna wycieczka, tym razem skierowana do dorosłych i seniorów. 22 października podziwiać będą widoki i walory turystyczne twierdzy w Kłodzku oraz kopalni złota w Złotym Stoku. Na zakończenie, w II połowie listopada odbędzie się maraton zumby, który będzie podsumowaniem trzymiesięcznego projektu. Projekt realizowany jest od września do listopada.[FOTORELACJA]11825[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Uwaga! Groźny żar idzie na Legnicę
Pogoda fantastyczna. Można podjechać na weekend nad Bałtyk .
BAŁTYK
08:38, 2026-06-25
Uwaga! Groźny żar idzie na Legnicę
w takie upały należy uważać na mięso w promocjach . mleko też potrafi się zepsuć
żywność
08:37, 2026-06-25
Uwaga! Groźny żar idzie na Legnicę
... jak to dobrze , że legniccy miejscy idioci polikwidowali zieleń w centrum miasta ! tworząc betonozę !!! jakie to ekologiczne i przyjazne środowisku !! - to badania psychiatryczne wykażą w szpitalu ! jakie my mamy szczęście - to nie wiecie !... i to wszystko , dla dobra mieszkańców i zwierzyńców legnickich . Tak odciska się piętno zlewaczenia umysłowego - nie ważne jak ,ale ma być inaczej ! - p-o naszemu ! ! ! Taki dzień jak dzisiaj - szczególnie gorący - , p-o winien być testem na ''mądrość'' wykonanych zmian ! na legnickim rynku i przyległych okolicach ! Następnym krokiem , będą zawieszane w centrum miasta , zielone banery z widokiem drzew i trawników dla ukojenia widoków i ochłody rozgrzanej betonozy . To nasza wina - jak wybraliśmy - tak mamy !
gupi
08:32, 2026-06-25
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
młodsze klasy nie mają pasków czerwonych więc dyskryminacja
Twój nick
08:31, 2026-06-25