- Jeśli nie chcecie wiedzieć jaka jest data, dzień tygodnia i miesiąc, nie bierzcie tego kalendarza - powitał żartobliwie przybyłych na promocję kalendarza Satyrykonu Grzegorz Szczepaniak, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury.
- Rzeczywiście był naszym przyjacielem. Często wzajemnie się inspirowaliśmy. Nie przekroczę żadnej granicy mówiąc, że darzyliśmy się wielką przyjaźnią i szacunkiem – mówiła Elżbieta Pietraszko z Legnickiego Centrum Kultury.
Zygmunt Januszewski pojawił się w Legnicy po raz pierwszy w 1981 roku i został wówczas laureatem „Brązowego Ołówka Satyrykonu ”. Po dwóch latach powrócił i od tego czasu był częstym gościem Satyrykonu, jurorem festiwalu, miał swoją autorską wystawę w Legnicy. Jest współpomysłodawcą upamiętniania na tablicach zmarłych już artystów związanych z Legnicąm ale także innych ważnych dla polskiej kultury. Tablice pamiątkowe skupione wokół satyrykonowego Filipa są jego autorstwa. Zaprojektował także sam symbol Satyrykonu, rzeźbę Filipa, był też współtwórcą cyklu "Skłonności do ostrości", w ramach którego Satyrykon promuje twórczość studentów polskich uczelni artystycznych.
Wszyscy, którym udało się zdobyć unikatowy kalendarz, przez cały rok 2017 będą towarzyszyć jego prace.[FOTORELACJA]12146[/FOTORELACJA]
Zabytkowy pałac w Tyńczyku Legnickim sprzedany
wygląda jak jakieś rokokoko. Rudera rokokoko
bez sensu
23:01, 2025-07-04
To zaważy na przyjęciu do szkoły średniej
Wielu chce zostać marynarzami i marynarkami by pływać w wielkich statkach. Ocean to przygoda i okazyjnie potężne pieniażki
albo w kosmos
23:00, 2025-07-04
Ukradł swojego psa ze schroniska
Powinien bezwględnie siedzieć kilka lat w więzieniu ,jeśli tak nie będzie to nie uwierzę już w żaden system sprawiedliwosći.
julka
21:13, 2025-07-04
Piotr Śliwiński nowym zawodnikiem Siódemki Miedź
Koleś kolejny spadek w cv sobie zapisze
Kibic
21:08, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz