W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy zakończono montaż jednego z najnowocześniejszych rezonansów magnetycznych w Polsce. Urządzenie marki GE HealthCare zostało już zainstalowane i stanowi centralny element powstającej właśnie Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Cała inwestycja, warta ponad 13 milionów złotych, ma zapewnić pacjentom dostęp do szybszej i dokładniejszej diagnostyki.

Aby umożliwić wniesienie rezonansu, konieczne było rozebranie fragmentu ściany budynku. Później urządzenie zostało z precyzją ustawione w miejscu wcześniej przygotowanej instalacji technicznej. To już drugi rezonans w legnickim szpitalu, pierwszy działa przy tymczasowym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Na nowoczesnej diagnostyce rezonansowej inwestycja się nie kończy. Nowa pracownia obejmie także tomograf komputerowy, dwa aparaty RTG, USG, mammograf, aparat do znieczulenia MRI oraz kompletne wyposażenie medyczne, niemedyczne i informatyczne. Równolegle trwa przebudowa pomieszczeń, które zostaną dostosowane do nowoczesnych standardów.
Szpital podkreśla, że inwestycja to kolejny krok w stronę poprawy dostępności do specjalistycznych badań i zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.





Milicja Owsik10:08, 24.05.2025
Czy ooo oo oklejono ju ju już to to tomograf cze cze czerwonymi se se serduczkami??
Hej mieć 10:16, 24.05.2025
Nie, ale jest kwadratowa wlepa szrotu legnica
Śmieć Legnica11:43, 24.05.2025
Szkoda, że trójkolorowej skarpety od szablonu na nim nie namalowali.
Ekstra11:14, 24.05.2025
Pierwsi poza kolejnością żule, lumpy, pijaki z ulicy i obywatele krainy u?
doktor11:57, 24.05.2025
KUPUJĄ ŚMICI U KOLESI
jajo12:03, 24.05.2025
Po co nowy aparat do rezonansu jak na wynik trzeba czekać 6 tygodni ,bo w Legnicy nie ma dobrych radiologów
Spadaj12:05, 24.05.2025
osobo matolska.
Nn12:29, 24.05.2025
Dyżurny czubek ksywa ofsik musiał znowu puścić bąka na forum. De bilu pisowski jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie zaśmiecaj forum.
Fjbffcbgxvbgc12:41, 24.05.2025
Japa, pikolaku z trybuny. Chej śmieć!
Nn14:37, 24.05.2025
Buda psie. Umyj się szczochu i zmień ten śmierdzący dres bo cuchniesz na forum.
Fhhffbbnnbvcv14:41, 24.05.2025
Nn, kufajka wyprana, robolu? Piko u Seby kupione? To wstąp po Rompery do Żabki i idź drzeć krzywy pysk na trybunie w parku, nieudaczniku.🤣
Doktur Nawrocki vel 13:34, 24.05.2025
Dyżurny PiS frajer bez szkoły. Naćpał się a teraz udaje Nawrockiego doktura jak to mówi jego twórca Jarek
Ffjcghcvbb14:17, 24.05.2025
Co tam sapiesz, robolu po zawodówce? Komornik był, czy dałeś radę, przegrywie?
Nn14:36, 24.05.2025
Czubek pisowski klepie w kółko to samo. To de bil.
Nn14:44, 24.05.2025
Spłaciłem w końcu komornika i mogę znowu brać chwilówki. Konkubina i jej bachory się ucieszą! Znowu będziemy łoić Harnasie! Hej Śmieć"
Pis puszeczka 15:58, 24.05.2025
Co Ty bierzesz to legniczan nie interesuje. W głowie ci się przestawiło od narkotyków bo piszesz miernoto już w 4 osobach. Nacpales się jak Nawrocki ale ty nim nie jesteś. Ty jesteś tępakiem którego piecze cewka że Polacy więcej nie dadzą się okradać takim jak ty parówko. Już parówko PiS owska nie zarobisz na kloceniu narodu. Więc pasozycie puszka i slalomem po rynku zbieraj na narkotyki dla dochtura Nawracajskiego
K16:01, 24.05.2025
A ty dalej, przegrywie, tyrasz za ochłapy i do pu pu pyszki wrzucasz? Dalej, tłuku, nie kumasz, że to była ustawka sztabu Nawrockiego? Aż taki tępy jesteś? Ty masz downa? 🤣
Ustawka16:07, 24.05.2025
Ustawke to miał w głowie Nawrocki. Myślał że jest szybszy od kamery i 40 milionów Polaków. Że się "podładuje" tak szybko że nikt nie zauważy. Dużo popijał zaraz by wychodził na "siku" do nosa jak we wcześniejszych wywiadach. Karol nie tylko ma mocne pociągnięcie z ręki widać że jeszcze większe ma z nosa co było widać na wizji :)
Prins Oolo16:20, 24.05.2025
Czemu Czaskoski odmówił jutrzejszych testów na prochy?? 🤣
Ofsik tłuk pisowski 21:40, 24.05.2025
Głosujemy na alfonsa Batyra bo jak wygra Rafał to my będziemy siedzieć
Yanek 02:11, 25.05.2025
Wystarczyło tylko odsunąć od koryta pis iorow i jest kasa na sprzęt medyczny.
Sranek04:51, 25.05.2025
A ty dalej tyrasz za ochłapy, wyrobasie. Hej śmieć! 🤣
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Ruskie onuce, wielbiciele Konfy i Korony, dają głos. Żałosne!
??
21:20, 2026-06-22